Čistička Winix U450

8 490
7 017 Kč bez DPH
3-4ks skladem
ks
100% spokojenost  
Výrobce: Winix
Záruka: 2 roky + prodloužení o 1 rok  
Určeno pro: 240 m3  
Náklady na energii: 0,55 Kč / hod  
Náklady na filtry: 763 Kč / rok  
Ke stažení: katalog   návod  
do 240 m3 ico ico ico ico ico
Čistička Winix U450
Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450
Doprava ZDARMA při nákupu nad 2000 Kč
Sleva 1% - 85 Kč při platbě převodem
Získejte 3letou záruku

Prodloužení záruky na 3 roky

Registrujte se na winix.cz a získejte 1 rok záruky navíc.

Platí pouze pro nefiremní zákazníky,
podmínky akce k nahlédnutí zde.

  Získat prodlouženou záruku

Čistička vzduchu U450 disponuje bezkonkurenčním vzduchovým výkonem 492 m3/h. Je tedy vhodná pro větší prostory o objemu až 200 m3, v případě alergiků do prostoru 100 m3. Na rozdíl od modelu P450 disponuje navíc omyvatelnými filtry, antibakteriálním nátěrem CLEANCEL prachovým předfiltrem. Čistička nabízí automatický provoz díky integrovanému pachovému a prachovému senzoru, který bude řídit vzduchový výkon čističky podle aktuální potřeby. Indikátor výměny filtrů upozorní v případě, že bude potřeba je vyměnit. Světelný senzor zjemní osvětlení čističky v případě, že se setmí (např. v ložnici). Čistička disponuje 5-stupňovým systémem filtrace. Provoz díky omyvatelným vzduchovým filtrům při pravidelném čistění vychází cenově lépe než u obyčejných výměnných filtrů. Základní životnost HEPA, uhlíkového a prachového filtru je přitom 12 měsíců. Náhradní filtry dodáváme dohromady jako komplet v jedné sadě.

Uvnitř čističky vzduchu Winix U450 naleznete:

  • HEPA filtr (omyvatelný) s účinností 99,97% zachytává nejmenší částice o velikosti až 0,3 mikronu jako jsou roztoči, spóry plísní, pyly, úlomky zvířecích chlupů a další alergeny.
  • Kombinovaný uhlíkový+antibakteriální filtr (omyvatelný) likviduje různé pachy jako je např. formaldehyd. Tento bezbarvý plyn se silným zápachem je často považován za nejnebezpečnější škodlivinu v interiérech nových bytů neboť způsobuje dráždění sliznice horních cest dýchacích a spojivek. Navíc ochranný nátěr Cleansel™ likviduje bakterie, viry, plísně i roztoče, které filtrem projdou.
  • Prachový předfiltr (omyvatelný) - zachytí větší částice prachu, srsti zvířat, vláken apod.
  • PlasmaWave™: Vytváří velké množství kladných i záporných iontů a tím urychluje shlukování a sedimentaci prašných částic z ovzduší. Ovzduší je tak díky generátoru iontů nejen čisté, ale i svěží.

PlasmaWawe

Nízké náklady na provoz čističky

Automatická indikace výměny filtru v závislosti na jeho znečištění. Čističky Winix umí přesně vyhodnotit dobu, kdy je třeba vyměnit filtry. Od ostatních čističek se liší hlavně v tom, že výměna není indikována jen uplynutím doby životnosti filtru. Procesor čističky totiž průběžně ukládá hned dvě informace – a sice jak dlouho motor běží a při jakých otáčkách. Až systém vyhodnotí, že je třeba vyměnit filtr rozsvítí kontrolku na hlavním panelu. Nemusíte se tak starat o to jestli není filtr zanesený a stejně tak se vám nestane, že vyměníte filtr, který by mohl ještě sloužit. Čističky Winix jsou držitelem známky ENERGY STAR udělované energeticky šetrným spotřebičům.

Čistička vzduchu Winix WAC U450 je dále vybavena omyvatelnými filtry. I když je pro perfektní čistotu vzduchu doporučeno filtry pravidelně měnit, dá se jako ekonomická alternativa využít i možnost filtry opláchnout pod vlažnou tekoucí vodou a zbavit je viditelných nečistot. Filtry je pak třeba 100% vysušit, aby nedošlo k poškození čističky zbytkovou vlhkostí. Tento cyklus doporučujeme aplikovat max. dvakrát jelikož se kvalita filtru může dalším omýváním zhoršovat.

Certifikace a účinnost

Čističky jsou testovány asociací AHAM (americká Asociace výrobců domácích spotřebičů). Značka Winix se může pyšnit certifikací AHAM pro celý sortiment čističek vzduchu v rámci oficiálního programu nazvaného Clean Air Delivery Rate (CADR – dodávané množství čistého vzduchu). Díky výsledkům tohoto měření a nestranným a regulérním údajům můžete získat více jistoty, že čističky vzduchu při odstraňování prachu, kouře a pylů opravdu fungují.

Do jak velkých místností se tato čistička hodí?
Výrobci uvádějí u čističek vždy hodnoty pro maximální stupeň výkonu ventilátoru, na který ale většina domácností, čističku neprovozuje. Jednotlivé prostory se navíc liší svou členitostí a odvětráním. Pokud máme čističku pro alergika, je třeba, aby se vzduch v místnosti profiltroval 3x za hodinu. Pro normální použití stačí profiltrovat 2x za hodinu. Tato čistička je tak dle tohoto ukazatele vhodná do místností o velikosti 164 - 246 m3 při použití na maximální výkon. Při nejtišším provozním módu je vhodná max. do 82 m3. Při výběru čističky vždy uvažujte i o použitých filtrech, od kterých je odvislý její účinek.
Technické parametry:
Regulace výkonu automatická
Typ filtrů HEPA+uhlíkový+antibakteriální+
Vzduchový výkon 492 m3/h
Stupně ventilátoru 4
Hlučnost 26-55 dB
Příkon 110 W
Barva bílá
Prachový senzor ne
Pachový senzor ano
Dálkové ovládání ano
Indikátor výměny filtru ano
UV lampa ne
Uhlíkový filtr ano
HEPA filtr ano
Ionizátor ano
Výška 650 mm
Šířka 440 mm
Hloubka 260 mm
Hmotnost 8,0 kg
Náklady na filtry 763 Kč / rok  
  Porovnat s dalšími produkty
Regulace výkonu automatická
Typ filtrů HEPA+uhlíkový+antibakteriální+
Vzduchový výkon 492 m3/h
Stupně ventilátoru 4
Hlučnost 26-55 dB
Příkon 110 W
Barva bílá
Prachový senzor ne
Pachový senzor ano
Dálkové ovládání ano
Indikátor výměny filtru ano
UV lampa ne
Uhlíkový filtr ano
HEPA filtr ano
Ionizátor ano
Výška 650 mm
Šířka 440 mm
Hloubka 260 mm
Hmotnost 8,0 kg
Náklady na filtry 763 Kč / rok  
  Porovnat s dalšími produkty

Jak zákazníci hodnotí tento produkt na Heuréce?

hoz  Ověřený zákazník

hozhozhozhozhoz

Funguje dobře, jeden už používám rok, druhý koupen teď k rodičům. V noci je tichý, opravdu není slyšet (je ale potřeba vypnout plasma-wave, ta mírně slyšet je).Indikátory svítí (modře) i při tichém režimu, sice tlumeně, ale svítí. Vyřeší to ale investice do jednoho pivního tácku, který se na indikátory dá položit. :-)Jak jsem uvedl, jednu mám již rok, používám ji každý den a zatím bez jakéhokoliv problému, takže může jen doporučit.

klad Za tyto peníze nejlepší hodnoty v testech CADR, Senzor funguje dobře, Filtr lze dle výrobce dvakrát omýt (ušetří se), Ne až tak vysoká cena nových filtrů, V noci je opravdu tichý, Senzor na světlo (v noci se ztiší)

zapor Svítí i v noci (ale lze jednoduše zakrýt)

hoz  Ověřený zákazník

hozhozhozhozhoz

mám jen krátce, zatím se jeví velmi pozitivně, čistí opravdu důkladně a to jsme kuřáci a máme kočku :-)

klad tichý provoz

zapor zatím žádná

hoz  Ověřený zákazník

hozhozhozhozhoz

Spokojen s vykonem a chodem cisticky.

klad Jednoduche ovladani, velky vykon.

zapor Pri prenaseni muze vypadnout predni kryt, lepe pridrzet.

hoz  Ověřený zákazník

hozhozhozhozhoz

prima produkt

klad hezkej design, opravdu prijemnej vzduch

zapor plasmawave je obcas trosku slyset. jako takovej cvrcek hodne v dalce:) sem dost citlivy na hluk a da se to

hoz  Ověřený zákazník

hozhozhozhozhoz

Vynikající čistička vzduchu, tichá, s velkou účinností, jedoucí většinou na minimální výkon avšak citlivě reagující na kvalitu vzduchu zvýšením výkonu. Subjektivně lepší kvalita vzduchu, jako astmatik jsem zaznamenal zmenšení potíží. Mohu jen doporučit.

klad velká účinnost, tichá, senzory kvality vzduchu, 2x omyvatelné filtry

zapor nemá ovládání přes mobilní telefon (smart)

hoz  Ověřený zákazník

hozhozhozhozhoz

výběr na doporučenísnadná manipulacemůžu doporučit

klad tichý chod, snadné ovládání

zapor zatím nevím

hoz  Ověřený zákazník

hozhozhozhozhoz

nedokážu posoudit lepší=kvalitnější vzduch, i když čistička jede 24h. Ono se to špatně posuzuje. Po týdenním provozu ale najdete na filtrech prach, takže asi funguje :) Proudí z čističky studený vzduch, když fouká více, je to nepříjemné být v její přítomnosti. Je lepší opravdu vzít naddimenzovanou kapacitu čističky, jinak na max. celkem hučí a je třeba hůře slyšet rádio. Synovi se kašle nezlepšily, tudíž se nám alespoň potvrdilo, že se nejedná asi o alergii, ale spíše astma.

klad není hlučná, noční režim je lehce slyšet jako šumění, reaguje rychle na případné pachy, po týdnu je na filtru vrstva prachu (tudíž asi funguje), když je v místnosti více lídí, tak opravdu čistí a mákne si, vzduch je lepší.

zapor po první noci nás bolelo v krku, od té doby jsme znovu nezkoušeli dát do ložnice, fouká studený vzduch, lehce sem tam je slyše ionizátor (cvrček), ale není to nepříjemné, dá se vypnout, někdy reaguje na vaření/smažení, ale také to není pokaždé, hůře se nosí, ale dá se to (za madlo)

hoz  Ověřený zákazník

hozhozhozhozhoz

Po zapojeni pristroje snizena prasnost v mistnosti s papouskem a psem na minimum. Nyni temer nemusime utirat prach na nabytku, takze je patrne, ze pristroj opravdu skvele funguje.Vytvari v mistnosti jemne proudeni vzduchu-jakoby "vánek", coz navozuje pocit pristupu cerstveho vzduchu zvenku.Na automaticky provoz je tichy. Pokud "vyciti" nejaky pach nebo vuni, zvysi vykon a zrychli filtraci, cimz zacne vzduch proudit rychjeli a slysitejneji, ale ne nijak neprijemne hlucne. Po vycisteni vzduchu, po cca 3-5min. prepne opet na min. vykon.S cistickou Winix WAC U 450 maximalni spokojenost!Doporucuji!

klad tichy, vykonny pristroj

hoz  Ověřený zákazník

hozhozhozhozhoz

Čistička má dostatečný výkon a přefiltruje místnost opravdu rychle.

klad Opravdu jde cítit čistější vzduch.

zapor Špatně se přenáší, má jen jeden úchop., Kazeta filtru je volně, při spuštění na nízký výkon se nepřisaje., Zvuk PlasmaWave není zrovna příjemný.

hoz  Ověřený zákazník

hozhozhozhozhoz

Mel jsem trochu obavy, ale maka presne tak jak ma

klad Omyvatelne filtry, tichy, od prvniho dne pritomnost prachu zmizela,, cidlo kvality vzduchu

zapor Baterie v ovladaci byli k.o


Recenze - Čistička Winix U450

Přidat dotaz

Vaše jméno a příjmení:

Váš e-mail: (pouze pro zaslání odpovědi na dotaz)

Vaš dotaz:
Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:
  Čistička Winix U450

Pokračovat

Sada filtrů pro Winix U450

3-4ks skladem

pro Winix U450, 1x HEPA, 1x uhlíkový filtr, 1x předfiltr

2 290

Příslušenství - Čistička Winix U450

Podobné zboží

Čistička Winix P150
Dárek
98 %

Čistička Winix P150

3-4ks skladem

168 m3/ h, HEPA, PlasmaWave, uhlíkový

4 990
Čistička Winix U300
100 %

Čistička Winix U300

3-4ks skladem

330 m3/ h, HEPA, PlasmaWave, uhlíkový + antibakteriální

6 490
Čistička Winix NK305
100 %

Čistička Winix NK305

1-2ks skladem

366 m3/ h, HEPA, PlasmaWave, uhlíkový, Wi-fi, pro Android/iOS

8 990
Čistička Winix HR1000
100 %

Čistička Winix HR1000

na dotaz

480 m3/ h, HEPA, PlasmaWave, uhlíkový + antibakteriální, Wi-fi, pro Android/iOS

11 490
Čistička Winix TOWER QS
Novinka

Čistička Winix TOWER QS

1-2ks skladem

366 m3/h, HEPA, PlasmaWave, uhlíkový filtr, Bluetooth reproduktor (přehrávání hudby např. z mobilu)

10 490
Čistička Winix Zero N
Novinka

Čistička Winix Zero N

3-4ks skladem

168 m3/ h, HEPA, uhlíkový filtr, indikátor kvality vzduchu

5 390
Webdesign Next Vision
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace