Naše prodejna je od 22. 10. otevřená pouze pro výdej objednávek. Poradenství stále poskytujeme telefonicky a na [email protected]. Nákup online probíhá beze změn.

Velikost a účel místnosti

Při výběru odvlhčovače platí, že jejich výkon je závislý na venkovní teplotě, tj. čím vyšší teplota, tím výkonnější je přístroj. Je rozdíl, jestli máme přístroj umístěný v bytě nebo na chatě, kterou navštěvujeme jednou týdně.

Pomoc s výběrem odvlhčovače vzduchu

Koupelnové odvlhčovače

Jedná se o nejmenší odvlhčovače, vhodné do malých místností, nebo koupelen, které dokážou odčerpat cca 10-12l vody za den, v prostorách s rozlohou přibližně 15m². Oproti běžným odvlhčovačům jsou zpravidla tišší, avšak nedají se použít do větších místností, z důvodu nedostatečného výkonu.

 

Koupelnové odvlhčovače

vzduchu


Olimpia Splendid Aquaria 15P

Biet DA 10l

BIET DE20L

 

Aquaria 10

Ayrton AYD-12

Výkon 15 l / 24h 20 l / 24h 12 l /24h
Hlučnost 36 dB 42 dB 46 dB
Objem nádržky 2 l 2,0 l 3 l
Čištění vzduchu ano ne ne

 

 

Domácí odvlhčovače

Vhodné do běžných bytů. V této kategorii nalezneme velké množství přístrojů, ze kterých můžeme vybírat.  Kromě běžného použití ke snížení nadměrné vlhkosti, mají některé modely přídavné funkce jako např. temperování ( efektivnější sušení prádla),  ionizátor, či filtry na čištění vzduchu.

Domácí odvlhčovače

vzduchu

Aquaria Thermo

Aquaria Thermo

Sinclair CFO 20N

Sinclair CFO 20N

DC40L HEPA

DC40L HEPA

Aquaria 16

Aquaria 16

Výkon 22 l / 24h 20 l / 24h 10 l / 24h 16 l / 24h
Hlučnost 40 dB 45 dB 46 dB 40 dB
Objem nádržky 3,5 l 4,9 l 6,0 l 2 l
Čištění vzduchu ano ne ano ne

 

 

Poloprofesionální a profesionální odvlhčovače

Přístroje vhodné na nepřetržitý provoz, např. na chatu, do garáží, do objektů, ve kterých se trvale nenacházíme, resp. odvlhčovače nevyžadují naší stálou pozornost.

V případě, že chceme odvlhčovače skutečně nechat pracovat delší dobu bez naší kontroly, měli bychom vybrat přístroj, který má funkci autorestartu. V případě výpadku el. proudu se tak opětovně zapne do režimu, který jsme mu nastavili naposled.

Jestliže se rozhodneme odvlhčovač umístit do nevytápěného prostoru, je vhodné vybrat model, který dokáže zabezpečit efektivní vysoušení i při nižších teplotách.

Poloprofesionální

a profesionální

odvlhčovače

vzduchu

Remko ETF 320

Remko ETF 320

Remko ETF 360

Remko ETF 360

Remko ETF460

Remko ETF460

Seccoprof 38

Seccoprof 38

Výkon 30 l / 24h 36 l / 24h 40 l / 24h 38 l / 24h
Hlučnost 43 dB 53 dB 46 dB 49 dB
Objem nádržky 5,5 l 6,5 l 6,0 l 10 l
Čištění vzduchu ano ne ano ano

 

Odvod kondenzátu

Kondenzát vzniká jako vedlejší produkt odvlhčování, který je možné zachytávat dvěma způsoby:

1.       Do nádržky, kterou dispouje každý odvlhčovač

2.       Samospádem, pomocí přídavné hadičky

3.       Pomocí čerpadla kondenzátu

Po naplnění nádržky se proces odvlhčování zastaví a znovu  obnoví po jejím vyprázdnění. Proto i velikost nádržky, může být kritériem k výběru správného odvlhčovače.

V případě, že není možné nádržku pravidelně vylévat, doporučujme vyprázdnění samospádem a to tak, že k přístroji připojíme hadičku, kterou kondenzát přivedeme do nádobky nebo odpadu, nacházející se pod přístrojem.

Některé modely disponují i čerpadlem kondenzázu, díky čemuž může být kondenzát odváděn i případně do výšky (maximálně 3 metry).

 

Hlučnost

Odvlhčovač je přístroj obsahující kompresor, takže bychom ho mohli zařadit mezi přístroje s větší hlučností. V případě poloprofesionálních odvlhčovačů, to pravděpodobně není tak důležité jako u přístrojů pro domácí použití, u kterých je hlučnost rozhodujícím kritériem.

Na trhu existují přístroje, při kterých si dali výrobci záležet na co nejtišším chodu. Jsou to například odvlhčovače zn. Olimpia Splendid, které mají oproti běžně dostupným odvlhčovačům výrazně sníženou hlučnost.

Hodnocení zákazníků
761 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost
10/11/2020
Oveřený zákazník
100 %

Vstřícné a rychlé jednání, odborné rady a zkušenosti s provozem zařízení, nákup a dodání proběhlo hladce dle domluvy.