Naše prodejna je od 22. 10. otevřená pouze pro výdej objednávek. Poradenství stále poskytujeme telefonicky a na [email protected]. Nákup online probíhá beze změn.

elektrický přímotop Olimpia Splendid

Máte velký dům a vaše topení nestačí k dosažení požadované teploty v domě? Pokud máte v některých místnostech v zimě chladněji, než byste si přáli, můžete sáhnout po jednoduchém řešení v podobě přímotopu, který vám s topením pomůže. 

Existuje celá řada různých přímotopů, záleží jen na tom, který bude nejlépe splňovat vaše požadavky. Jak vybrat přímotop není složité. Stačí si před nákupem rozmyslet, jestli chcete intenzivně vytápět celou místnost, nebo jen hledáte lokální zdroj tepla - v takovém případě by vám totiž stačil jen malý přímotop. Důležité také je, jestli chcete přímotop elektrický, plynový, nebo tepelný zářič.

Jak přímotop funguje?

Přímotop funguje na principu cirkulace vzduchu. Ve spodní části přímotopu dochází k nasátí chladného vzduchu, který se během průchodu topným tělesem ohřeje a následně uniká z jeho horní části zpátky do místnosti, kterou tak ohřívá. Počítejte však s tím, že dochází k silnému proudění vzduchu, které způsobuje zvedání usazeného prachu ze země, což může způsobovat potíže alergikům a astmatikům.

Kam umístit přímotop?

Při výběru přímotopu je potřeba zohlednit, jaký prostor budete vytápět. Přímotopy se od sebe liší v mnoha parametrech a každý se tím pádem hodí k vytápění jiné místnosti - jiný přímotop umístíte do dětského pokoje a jiný například do koupelny, kam se spíše hodí tepelné zářiče. Infrazářiče poskytují teplo okamžitě, takže ho stačí zapnout chvíli před tím, než se půjdete koupat.

Nemáte na přímotop místo?

Pokud potřebujete vytopit místnost, ve které nemáte pro přímotop dostatek prostoru, nebo nechcete, aby v místnosti volně stál a tím pádem se vám pletl, můžete zvolit přímotop na zeď, který jednoduše pověsíte a tak ušetříte místo.

umístění elektrického přímotopu

Jaké jsou typy přímotopů?

Nejčastějším typem jsou elektrické přímotopy, které zakoupíte již od několika stovek korun. Velkou výhodou elektrických přímotopů je jejich rychlý náběh, díky kterému místnost vytopí během chvíle. Pokud nechcete přímotop každý den zapínat, můžete si koupit přímotop s časovačem, který se bude v předem nastavený čas zapínat sám.

Výhody a nevýhody elektrických přímotopů

Hlavní výhodou je jejich nízká pořizovací cena. Elektrické přímotopy se navíc dají přenášet z místnosti do místnosti, takže s ním můžete vytápět pokoj, který zrovna potřebujete. Stačí ho jen zapojit do zásuvky a v momentě začíná topit. Na jaře jej můžete uklidit někam do komory a opět ho vytáhnout, až ho budete potřebovat, takže vám nebude nikde překážet.

Ani elektrickým přímotopům se nevýhody nevyhnuly. Topná spirála má vysokou teplotu, což způsobuje přepalování prachu ve vzduchu, a tak i trošku nepříjemný zápach. Většina přímotopů ale již disponuje filtrem a větší částice přístrojem tak neprojdou. Přímotop také nejprve ohřívá proudící vzduch a až poté stěny, takže se hodí pouze jako topidlo, kterým si v místnosti přitopíte. Nelze ho tedy používat jako standardní zdroj tepla.

 

různé barvy přímotopů

 
Hodnocení zákazníků
761 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost
14/11/2020
Oveřený zákazník
100 %

Objednávku jsem udělal v úterý odpoledne a ve středu dopoledne už jsem měl zásilku doručenou doma