Rohnson-R-077

Průvodce výběrem vhodného přímotopu

Venkovní teplota dosahují nuly, ale ve vašem domě je bytový dům ještě netopí? Nemusíte se klepat na zimu a doufat, že vám pomohlo hektolitry horkého čaje. Perfektní vzorek pro vás znamená, že můžete být přímotop ! Na trhu však najdete celou řadu modelů a značek, takže můžete být těžci ve svých výzvách. Proto jsme si pro vás vybrali kompletní průvodce, který si snadno vyberete další topidlo, které vám bude sloužit sérii let.

Dovnitř nebo ven?

V první řadě nesmírně záleží na tom, zda se přímotop chystáte umístit domů nebo ven. Neexistuje totéž univerzální řešení, které by efektivně pokrývalo oběhové možnosti, proto se rozhodlo pro jednu z nich. Pokud si přejete letní pózování na dvoře nebo na balkóně prodloužit až do září, nabízíme řešení v podobě kompaktního přístroje na stole, který se během chladných večerů lehce přihlásí. Mnohem výkonnější varianta, která vám poskytne účinnou přípravu, je velká terasová přímotopy , kde jako zdroj tepla slouží elektřina, plyn nebo infračervené paprsky.

Ujasněte si základní požadavky

Teď už ale zpátky k domácímu přímotopům. Než začnete hledat ten pravý pro vás, budete muset ujít několik věcí, které jsou pro výběr toho správného zařízení naprosto zásadní. První z nich je účel, který by měl váš přímotop plnit, tedy zda s ním chcete vytopit celou místnost, nebo z ní udělat lokální zdroj tepla. Dalším důležitým faktorem je to, jaký zdroj energie bude vyhrávat , co odvíjí od možností konkrétního bytu, domu, chaty nebo chalupy. Obvykle však můžete vybírat mezi elektřinou, biopalivem a plynem. 

Vyberte ten správný typ

Na rozdíl od venkovských topidel máte u domácích přímotopů výběr z několika různých typů zařízení, které se od sebe liší velikostí, tvarem, způsobem vytápění, účelem využití a samozřejmě i cenou. Níže vám každý z nich představíme a povíme si o jejich základních výhodách a nevýhodách. Pak už bude jen na vás, budete vzbuzovat v úvahách o vašich potřebách a požadavcích a následně vybrali model, který bude přesně odpovídat . Z čeho tedy můžete vybírat?

Konvektory

Lidé si vzorky kupují konvektory k vytápění menších místností nebo jako doplněk k hlavnímu topení tam, kde jeho výkon není dostatečný. Princip fungování funguje jen jednou - ve spodní části nabijte horký vzduch, který pak pomocí topných těles ohně a horních průvodů vyzařuje zase ven . Obvykle bydlíte s takovým ventilátorem, který ohřívá vzduchové rozhraní, a tak dále, že se místnost vytopí rychle.

Mezi zákazníky jsou konvektory populární hlavně proto, že jsou nízké pořizovací cena, mají i několik dalších výhod, mezi které patří například možnost instalace na zeď, nízká hmotnost nebo tichý chod . Samozřejmě má i několik záporů jako třeba to, že teplo vyzařuje rychle ke stropu av dolních částech místnosti pak zůstává chladněji. Kvůli hrdinství a přepojování vzduchu by mohli mít konvektory potíže s alergiemi, kteří jsou na části ve vzduchu háklivější.

KS3018

Radiátory

Pokud hledáte způsob, jak efektivně vytopit místnost bez toho, kdy budete chtít rozvířit prach, vytvořit tým, že zaujmout radiátory, který si poradí nejen se sebou, ale i středně velkými místnostmi. Skládají se z několika tepelných žeber, které jsou vyplněné topným olejem, které mají velkou předností je jeho schopnost ovlivňovat teplo i dlouho po vypnutí . Na druhou stranu je třeba nahrát o něčem déle a také mít docela velkou hmotnost, tak se nechat provést.

Zajímavou alternativou ke klasickým topidlům v podobě radiátoru by pro vás mohly být duální termické radiátory . Kombinujte totéž technologie konvenční vytápění s infračerveným sáním tepla, díky čemuž topí rychle, příjemně a zároveň úsporně a ještě k tomu i bez toho, aniž by v místnosti vířily prach. Teplý vzduch se navíc rovnoměrně rozloží od podlahy až ke stropu, takže se zahřeje skutečně od hlavy až k patě. 

IQ-K20

Teplovzdušná topidla

V případě, že hledáte přímotop, který vám pomůže vyhrát konkrétní místo v pokoji, určitě vás zaujme teplovzdušná topidla. Jedná se o zařízení, které pomocí odporových článků přeměňuje elektřinu na teplo. Ohřátý vzduch pak rozhání do místnosti ventilátoru, díky čemuž se ohněm prakticky používá. Podobně jako konvektory se mění pořizovací cena a hmotnost a některé modely se nakonec otáčejí , a tak pokrývají větší plochu. Za nevýhodu by se naopak dalo považovat to, že teplo nedovedou akumulovat a téměř pokračovat po další vychladnou.

Topné panely

Velmi účinný provoz vám může nabídnout také topné panely, které vám mohou nabídnout jak vytápění konkrétních míst, tak i celou místnost - záleží na konkrétním typu modelu. Palena pálená Tyto přímotopy fungují na takzvaném sálavém principu, KDY POMOČI tepelného záření zahřívají okolní předměty i zeď, Které V sobe akumulují teplo následně Přirozené zahřívají i okolní Vzduch v místnosti. Často se kombinují s technologiemi konvektorů, kdy se zahřívá i samotný panel, tak se topí o to intenzivněji a poté ještě chvíli hřeje.

Obrovská výhoda tohoto druhu přímotopů spočítá hlavně v tom, že jsou vytvořeny pocitové teplo velmi rychle. Během provozu jsou navíc velmi tiché a nevíří prach, díky čemuž se hodí i pro alergiky a astmatiky. Je třeba zmínit, že mají spuštěné spotřeby elektrické energie , díky čemuž jsou vhodné i pro dlouhodobé vytápění. Taková spousta výhod má však i pevnou stránku, která je vyšší pořizovací cena.

Infrazářiče

Podobně jako topné panely fungují i infrazářiče , někdy s týmem různě, že fungují s velmi vysokou úrovní. Díky ní ve vás vyvolalo téměř okamžitý pocit tepla a stejně rychle roztopilo i celou okolní místnost. Ideální využití nejprve nejprve v koupelnách nebo na terasách , kdykoli stačí pouze krátkodobě. Na dlouhodobé vytápění se infrazářiče příliš nehodí, a to z toho důvodu, že k vytvoření vysokých teplot spotřebují velké množství energie, a tak se jejich provoz docela prodraží. Na druhou stranu jsou ale tiché a mění se levné.

Krby

Pod krbem si v tomto případě nepředstavujte klasickou krbovou vložku, kam budete přihazovat dřevo a následně si užijete jeho příjemné praskání. V tomto případě jde o krb, který je buď elektrický, takže topí a má plameny pouze simuluje, nebo o krb na biopalivu, v němž ještě založí skutečný oheň, ale s pomocí bioethanolu. Určitě nelze popřít, že tyto typy topidel vypadají, že budete muset lépe než běžnou přímou kopii , když ještě zvolíte krb na biopalivu, získáte navíc i ekologické řešení, pokud budete chtít do vzduchu neuvolnit žádné škodlivé látky. Musíte však zároveň počítat s týmem, že za vás při nákupu zaplatíte více.

Plynová topidla

Ze všech topidel jsou ta plynová nejuniverzálnější, protože se hodí do malých, středních a velkých místností - záleží pouze na tom, jak výkonnou jednotku si pořídíte. Samozřejmě musíte mít v místě, kam ji chcete umístit, zavedený plyn a pak také otevřít ve zdi nebo jiný vzorec spalin . Pokud si neděláte hlavu s estetickou stránkou vytápění, můžete použít i plynovou bombu - třeba v místech jako je dílna nebo garáž. Plynovým topidlem zahrádka místnost pravidelně rychle a navíc si dělá starosti s hlukem ani vířením prachu, což je určitě výhoda. Na druhou stranu si však za zařízení trochu připlatíte.

Čemu dále věnovat pozornost?

Kromě základních parametrů a požadavků na provoz mají přímotopy ještě několik dalších vlastností a funkcí, které je třeba provést při nákupu v potaz. Jednou z nich, která je pro bezpečnost velmi důležitá, je pojistka proti přehrání, která při nadměrném zvýšení teploty zařízení vypne . Dále se určitě vyplatí mít k dispozici funkci termostatu, kdy jednotka bude předem nastavena teplota, a tak šetří vaše peníze. 

Pokud máte doma mazlíčky nebo malé děti, určitě vám bude hodit i ochrana proti převrácení, kdy se přímotop při pádu automaticky vypne , a tak se nestane, že by vám pomohlo vypálit díru do koberce. Mimo to je třeba vzít potaz také voduodolnost, zejména v místech s větším vlhkostí, a možnost dálkového ovládání. Pokud přímotop kupujete na chatu nebo chalupu, můžete vám hodit i funkce Anti-Freeze, kdy topidlo vyhřívá místnost jen tak, aby v ní teplota neklesla pod bod mrazu.


Heureka
Hodnocení zákazníků
1093 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost

25/05/2022
Oveřený zákazník
100 %

Objednávku jsem potřeboval stornovat, a obchod vrátil peníze ještě tentýž den zpět na účet. Toto privilegium si prosím zachovejte, rychlost doručení a vrácení částky je třeba pro mne prioritním faktorem u výběru eshopů. Mám od eshopu také mobilní klimatizaci, která je perfektní! Děkuji a doporučuji!