Vážení zákazníci, kamenná provozovna v Praze je již otevřena a jsou opět možné osobní konzultace.

Co je to "mobilní" klimatizace?

V horkých letních dnech hledá každý z nás nějaký způsob, jak se spolehlivě ochladit. Někdo sáhne po osvěžujícím nápoji nebo tráví co nejvíce času u bazénu, samozřejmě ale existují i takoví lidé, kteří si vysoké teploty doslova užívají, avšak málokdy jim to vydrží.
 
Jednoduché a zároveň účinné řešení této situace představuje mobilní klimatizace, která vám bez problému a během chvíle váš byt příjemně vychladí. Mobilních klimatizací však na našem trhu existuje celá řada. Podle jakých parametrů se řídit, abyste si vybrali takovou, která je pro váš byt nebo dům ideální? V následujících řádcích vás s nimi seznámíme!
 

Jak vypadá mobilní klimatizace?

 
V první řadě je třeba si uvědomit, co to vlastně mobilní klimatizace je a jak vypadá. Mobilní klimatizace představuje přenosné zařízení, které můžete umístit kamkoliv v místnosti a které po zapojení do elektrického proudu začne ochlazovat vzduch. Nemusíte ji tedy jednotku složitě instalovat, stačí ji jen zapnout a začít si užívat chladný vzduch.
 
 

Co musí každá mobilní klimatizace obsahovat?

 
Správná mobilní klimatizace by měla mít kolečka, abyste s ní mohli lépe manipulovat. Důležitá je také odvodní hadice, která by měla mít průměr minimálně deset centimetrů. Výhodou je, pokud balení zahrnuje i příslušenství k utěsnění okna, kterým vede hadice s odvodem vzduchu ven. Pokud ho nemá, je vhodné toto příslušenství dokoupit.
 
 

Jakými parametry je nutné se řídit při jejím výběru?

 
Každá mobilní klimatizace má jiné parametry a jednotlivé modely se hodí do různých místností. Před jejím pořízením se proto zaměřte na tyto faktory - chladící výkon, elektrická spotřeba, vzduchový průtok, hlučnost a cena.
 
Chladící výkon je nesmírně důležitý. Čím vyšší bude, tím bude mobilní klimatizace vytvářet více chladu. Její potřebný výkon se určuje podle velikosti a teploty místnosti, množství elektrospotřebičů v prostoru, počtu oken a dalších parametrů.
 
Elektrická spotřeba je u mobilních klimatizací poměrně vysoká. Za úsporné klimatizace lze považovat takové, které mají spotřebu do 800 W.
 
Vzduchový průtok ovlivňují ventilátory, které jsou v mobilní klimatizaci zabudované. Díky nim se šíří ochlazený vzduch do prostoru. Pro efektivní ochlazení je vhodné zařízení s co nejvyšším vzduchovým průtokem.
 
Hlučnost je u mobilních klimatizací vyšší než u nástěnných. Nejedná se však o žádné extra hlasité zařízení. Její hlasitost by se dala srovnat s jinými domácími spotřebiči, jako je například mikrovlnná trouba. Jsou ale mobilní klimatizace, které se na nízkou hlučnost zaměřují.
 
Cena je při její koupi rovněž velmi důležitá. Dobré je porovnat si ceny stejně výkonných mobilních klimatizací od více výrobců a prodejců, abyste za ni nezaplatili zbytečně moc peněz. Obecně je vyšší cena spojena s vyšší kvalitou zpracování, nižší spotřebou nebo nižší hlučností.
 
 

Jak moc dokáže mobilní klimatizace ochladit vzduch v místnosti?

 
Mobilní klimatizace dokáží snížit teplotu v místnosti o zhruba 5 - 6°C. Je to dáno podtlakem, který vytváří. I tak vám ale klimatizace vytvoří cirkulaci chladného vzduchu, takzvané mikroklima, a v místnosti se budete cítit znatelně lépe i ve velmi horkých dnech. Větší snižování teploty se nedoporučuje s ohledem na zdraví. Výrazné snížení teploty může způsobit zdravotní komplikace, mezi které patří bolest hlavy, nachlazení nebo dokonce angína.
 

Jaký je rozdíl mezi mobilní klimatizací a ochlazovačem vzduchu?

 
Mobilní klimatizace je pro ochlazení vzduchu v místnosti mnohem efektivnější. Teplý vzduch totiž odvádí hadicí ven, zatímco ochlazovač vzduchu žádnou hadicí nedisponuje, takže se ho ani nemá jak zbavit. Ochlazovač vzduchu navíc nemá ani žádný chladící výkon - chladící efekt zajišťují pouze ventilátory a filtry nasáté vodou, přes které proudí vzduch. Více o rozdílech mezi mobilní klimatizací a ochlazovačem vzduchu si můžete přečíst zde.
 

I mobilní klimatizace potřebuje údržbu

 
Mobilní klimatizace nejsou náročné na údržbu, ale předtím, než je v létě začnete používat, byste ji měli vyčistit. Přes zimu se do ní může dostat prach a případně i plíseň, které je nutné se zbavit. Vyjměte vzduchový filtr, omyjte ho vlažnou vodou a nechte uschnout a až poté ho vraťte zpátky. Filtr je dále nutné čistit podle potřeby, aby nebyl příliš zanesen. Ucpaný filtr by znamenal narušení toku vzduchu a možné přehřívání klimatizace. Po sezóně, či při delším nepoužívání klimatizace, je potřeba vylít zbytkový kondenzát, který se nestihl odpařit. Ve stojaté vodě by se totiž mohly začít tvořit bakterie.
 

Mobilní klimatizace umí i víc, než jenom chladit

 
Některé mobilní jednotky mají také funkci topení - teplotu v místnosti dokáží zvýšit až o pět stupňů. Topení funguje na principu tepelného čerpadla a je tak velmi efektivní. Mezi další zajímavé funkce patří také odvlhčování vzduchu, které oceníte v případě, že se vám doma často zamlžují okna nebo dokonce bojujete s plísní.
 
Pokud chcete poradit s výběrem mobilní klimatizace podrobněji, neváhejte se na nás obrátit na čísle 608 510 550 nebo přes info@vzdusin.cz. Nebo vyzkoušejte online průvodce výběrem klimatizace:
 
 
 
Webdesign Next Vision