Vážení zákazníci, kamenná provozovna v Praze je již otevřena a jsou opět možné osobní konzultace.

Jaký výkon klimatizace zvolit?

Vybavte se do horkého počasí vhodnou klimatizací

Klimatizace je v období extrémně vysokých teplot doslova posvátným slovem a každý z nás si přeje ji mít doma a alespoň na chvíli snížit vysoké teploty ve vnitřních prostorách bytu či domu. Klimatizace je přitom cenově dostupná, a pokud zvolíte model vhodný pro danou místnost, máte ochlazení stoprocentně zaručeno!
 

Jaký výkon klimatizace zvolit?

Při výběru klimatizace se nechte vést chytrým průvodcem. Ten vám nabídne vhodnou klimatizaci i pro atypicky řešené prostory. Jakmile zadáte orientační rozměry pokoje do tabulky, zobrazí se vám vyhovující produkty a modely klimatizací od předních výrobců.
 
Našeho chytrého průvodce výběrem klimatizace najdete zde (odkaz).
 
Mobilní klimatizace je přenosná a dokáže odvádět horko z vnitřních prostor ven. Množství rozváděného chladného vzduchu po místnosti závisí na jejím výkonu. Díky mobilní klimatizaci si doma můžete dopřát teplotu nižší až o pět stupňů Celsia, a zajistit si tak pocit čerstvého a studeného vzduchu i v opravdu parných dnech. Tento druh klimatizace je ovšem vhodný do menších prostor, které jsou uzavřené. U mobilní klimatizace musíte také počítat s vývodem horkého vzduchu přes okno či zeď.
 
Vybrat si lze i takzvaný ochlazovač vzduchu, který teplotu snižuje pouze pocitově tím způsobem, že ventilátor rozprašuje vodní páru či mikročástice studené vody.
 

Online nákupy za výhodné ceny

Nechcete při výběru klimatizace šlápnout vedle a potřebujete poradit? S naší chytrou online kalkulačkou to bude hračka. Připravte si pár základních údajů o místnosti, do níž chcete klimatizaci umístit a nalezení nejvhodnějšího řešení nechte na ní. Pamatujte na to, že rozhodujícím parametrem není jen klasický rozměr, ale též poloha místnosti v domě (bydlení pod střechou v podkroví) či celkové teplo vydávané elektrospotřebiči. Neméně podstatný je počet osob v místnosti a proudění vzduchu zvenčí.
 
Proudení vzduchu zvenčí lze zabránit pomocí izolace do okna, kterou snadno umístíte.
 
Například pro místnost o rozměrech 5 x 4 metrů čtverečních s běžnou výškou stropu dva metry vám bude stačit klimatizace o výkonu 1,1 kW. Ovšem zahrnete-li mezi proměnné i počet lidí sdílejících daný prostor, potřebný výkon se zvýší na 1,9 kW pro 4 osoby.
 
U dvoudílných a stacionárních klimatizací pak v tom samém případě počítejte s vhodným výkonem okolo 0,9 kW. Tento typ klimatizace sice vyžaduje instalaci, ovšem slibuje za to snadnou obsluhu i možnost časování či v zimních měsících funkci topení.
 
Záleží pouze na vás, zda hledáte rychlé a levné řešení v podobě jednodílné klasické mobilní klimatizace, anebo se rozhodnete investovat do pohodlí, které s sebou nesou stacionární a dvoudílné klimatizace.
 
Pokud si stále nejste jistí, jaký výkon klimatizace je vhodný pro vaše obydlí, neváhejte nás kontaktovat na info@vzdusin.cz
Webdesign Next Vision