Vážení zákazníci, kamenná provozovna v Praze je již otevřena a jsou opět možné osobní konzultace.

Zázrak jménem klimatizace bez venkovní jednotky

Chtěli byste váš dům nebo byt vybavit klimatizací, ale odrazuje vás představa, že byste si na fasádu instalovali nevzhlednou jednotku, a tak narušili celkový dojem vašeho domu? Existuje pro vás jednoduché řešení. Vsaďte na klimatizace bez venkovní jednotky, které jsou pro takové případy jako dělané.
 

Jak taková klimatizace vypadá?

 
U této klimatizace se nachází celý chladící systém uvnitř jednoho zařízení, takže funguje i bez venkovní jednotky. Pokud se pro tento model rozhodnete, na vnější straně zdi domu budou viditelné pouze dva otvory pro přívod a odvod vzduchu - to je vše. Toto řešení je velice moderní a designové, ale je nutné počítat s vyššími pořizovacími náklady.
 
Mezi oblíbené a účinné klimatizace bez venkovní jednotky patří klimatizace Unico od výrobce Olimpia Splendid. Vyvíjí se již od roku 1998, vyrábějí se v Evropě a mohou se pochlubit prestižním oceněním Good Design a Red Dot Design.
 
 
 

Jaké jsou výhody klimatizace Unico?

 
Klimatizace bez venkovní jednotky Unico se pyšní mimořádně tichým provozem, takže vás nebudou nijak rušit. Můžete ji nechat zapnutou a nerušeně sledovat televizi, protože hluk některých modelů nedosahuje ani 27 dB.
 
Jedná se o velmi úsporné zařízení. S klimatizaci, která je vybavená invertorem a efektivním kompresorem s proměnlivou rychlostí, ušetříte až 30 % běžných nákladů. Invertor umožňuje postupné snižování nebo naopak zvyšování výkonu kompresoru, což se pozitivně podepíše na spotřebě energie.
 
Klimatizace Unico se snadno ovládají pomocí dálkového ovladače. Některé modely jsou dokonce vybavené časovačem, díky kterému se automaticky zapnou nebo vypnou.
 
Klimatizace dokáží zároveň odvlhčovat vzduch, takže jsou prospěšné do bytu nebo domu, kde se přes zimu pohybuje vlhkost vzduchu nad 60 %.
 
 

Jak výkonnou klimatizaci Unico vybrat?

 
Při výběru klimatizace bez venkovní jednotky se zaměřte na její výkon, který by měl být dostatečně velký, aby dokázala bez problému vychladit celou místnost. Obecně lze říci, že na 100 m3 prostoru je potřebný výkon okolo 3,5 kW.
 
Velikost prostoru si dokážete snadno sami spočítat - vynásobte délku × šířku × výšku místnosti. Díky tomu získáte lepší představu o tom, jak výkonnou klimatizaci potřebujete, abyste si nekoupili takovou, která by byla pro danou místnost nedostačující. Jednoduchou radou ale je, že čím výkonnější klimatizaci si koupíte, tím lépe uděláte.
 
Dále záleží na orientaci a umístění prostoru. Největší tepelné zisky bývají v podkrovním bytě s velkými okny na jižní stranu. V takovémto prostoru se rozhodně vyplatí vybírat jednotky s velkým výkonem. 
 

Jak probíhá montáž klimatizace Unico?

 
Instalace klimatizace Unico je velmi jednoduchá a zabere vám jen pár hodin, takže ji zvládnete na zeď přidělat i sami. Oproti nástěnným klimatizacím s venkovní jednotkou zde není nutná instalace od certifikované firmy. Stačí, když zvládnete vyvrtat dva otvory do zdi a připevnit nosnou konzoli pro klimatizaci. Na instalaci je nejsložitější jádrové vrtání skrz panel či tlustou cihlovou stěnu. Montáž můžeme ve všech případech zajistit.
 
Umístit ji můžete kdekoliv v místnosti. Aby vám nezabírala žádné místo, nainstalujte ji ke stropu. Pokud je pro vás pohodlnější umístění u podlahy, ideální je, aby byla ve výšce alespoň dvaceti centimetrů od země, pro zajištění její správné funkce. Jednotka musí být instalována na venkovní stěně.
 
Při výběru místa, kam klimatizaci bez venkovní jednotky umístíte, myslete na to, že je třeba ji pravidelně čistit, proto k ní musíte mít snadný přístup.
 
 

Na jaké domy lze klimatizace bez venkovní jednotky umístit?

 
Díky absenci venkovní jednotky se tyto klimatizace hodí jak na moderní, tak i historické stavby, kde by venkovní jednotka rušila celkový dojem budovy. V současné době je několik těchto klimatizací instalováno na Praze 1.
 

Klimatizace bez venkovní jednotky dokáží chladit i topit

 
Přesto, že je toto zařízení primárně určené pro ochlazení vzduchu v místnosti, můžete ho v zimě využít také k topení. Topení je velmi efektivní, jelikož funguje na principu tepelného čerpadla, takže nemá tak velkou spotřebu jako běžné přímotopy.
 
Pokud chcete poradit s výběrem nástěnné klimatizace podrobněji, neváhejte se na nás obrátit na čísle 608 510 550 nebo přes info@vzdusin.cz.
 
Webdesign Next Vision