Nástěnná vs mobilní klimatizace - jaké jsou jejich výhody a obtíže?

Nechcete letní dny trávit v přehřátém bytě? Pak už jste možná přemýšleli o tom, že si domů pořídíte klimatizaci, se kterou si budete moci užívat příjemného chládku po celé léto. Teď ale nastává otázka - bude pro vás výhodnější investovat do mobilní, nebo nástěnné klimatizace? Není pochyb o tom, že vám obě varianty splní vaše požadavky. Nicméně i tak nelze popřít jejich rozdíl a to, že každá z nich přináší určité výhody a nevýhody. Abychom vám výběr usnadnili, tak vám je v dnešním článku shrneme.

Nástěnná klimatizace - pohodlné, celoroční řešení

Mezi hlavní důvody, proč někteří lidé preferují nástěnné klimatizace, patří především jejich malé rozměry a elegantní design, který nenarušuje celkový estetický dojem daného interiéru. Samotné zařízení je relativně malé a navíc umístěné přímo na zdi, díky čemuž si nemusíte dělat žádné velké starosti s tím, že by vám v pokoji zabíralo příliš velký prostor.

Na druhou stranu však pro nástěnnou klimatizaci musíte vybrat konkrétní místnost, kterou bude ochlazovat, jelikož později nebudete mít možnost ji přesunout. Instaluje se totiž přímo do zdi, skrze kterou je propojena s venkovní jednotkou, jejíž hlavní funkcí je chlazení a odvod teplého vzduchu z místnosti ven. Znamená to tedy, že do zdi budete muset vy nebo v lepším případě odborný technik vyvrtat díry, aby propojení vůbec bylo možné. Pro chlazení více místností je možné volit multi-split jednotky, které mají až 3 vnitřní chladící jednotky.

nástěnná klimatizace
Obrázek - nástěnná klimatizace

Alternativou mohou být také klimatizace, u nichž venkovní jednotka není a namísto ní se teplý vzduch odvádí ven dvěma průduchy ve zdi. Z hlediska instalace se jedná o snadnější řešení, i tak se ale nevyhnete zásahu do konstrukce domu, která bohužel nebývá vždy možná. Nebude však potřebovat montáž od specializované certifikované firmy. Montáž tedy může proběhnout velmi rychle. Starosti spojené s instalací nástěnné klimatizace vám však vykompenzuje její výkon, efektivita chlazení a tichý provoz.

Mobilní klimatizace - za pár minut připravena k akci

V situacích, kdy se majitelům z jakýchkoliv důvodů nechce zasahovat do domu nebo takové úpravy nejsou možné, obvykle vstupují na scénu mobilní klimatizace. Představují tu nejsnadnější a nejrychlejší cestu k ochlazení vašeho bytu, domu nebo kanceláře. Celý chladící systém je totiž obsažen v jediném zařízení, které je zhruba stejně tak velké jako větší krabice.

Mobilní klimatizace k instalaci žádné speciální úpravy nevyžadují. Stačí, když klimatizaci postavíte na vhodné místo a vyvedete z okna hadici, která se bude starat o cirkulaci vzduchu. My ke klimatizacím dodáváme i izolace do oken, které prostor okolo hadice utěsní, a tak zabrání tomu, že by do místnosti pronikal teplý vzduch zvenčí. Pak už jen klimatizaci zapojíte do zásuvky a můžete spustit chlazení.

mobilní klimatizace

Obrázek - mobilní klimatizace

I když se výrobci snaží posunout designové provedení na nejvyšší možnou úroveň, stále se jedná o poměrně velké zařízení, které by mohlo v místnosti tak trochu překážet. U mobilní klimatizace musíte počítat s lehce hlučnějším provozem, na druhou stranu ji ale můžete bez problému přesunovat z jedné místnosti do druhé. Jediné, co potřebuje, je blízkost zásuvky a okna pro vývod vzduchu. Když ji navíc zrovna nebudete používat, snadno ji můžete někde uskladnit a v případě potřeby zase vytáhnout.

Pokud si stále nejste jistí, jaký typ klimatizace vybrat, zavolejte nám nebo napište na info@vzdusin.cz

 

Webdesign Next Vision