Náklady na provoz klimatizace Olimpia Splendid Nexya

Klimatizace řady Nexya jsou velmi výhodné v poměru vytvořeného chladu a spotřebované energie. Díky invertorové technologii dokáží ušetřit až 30% energie. Invertor dokáže regulovat výkon kompresoru, klimatizace se tak nezapíná nárazově dle požadované teploty, ale udržuje požadovanou teplotu při nižším výkonu kompresoru.

klimatizace s invertorem

Uveďme si orientační příklad, kolik stojí provoz klimatizace Nexya S4 E Inverter 9 při používání v letní sezóně. Klimatizace má průměrný příkon 710W. Pokud budeme klimatizaci používat 6 hodin denně po dobu čtyř měsíců, tak při ceně 5 Kč za 1kW/h nás provoz klimatizace v létě vyjde na 2556,- Kč. Záleží ovšem na dalších faktorech, například jak moc velké teploty přes léto jsou, jak moc se prostor ohřívá a podobně. Od toho se bude odvíjet potřebný výkon kompresoru, který ovlivňuje potřebný příkon. Spotřebovaná energie za období tak může být dokonce nižší.

Pro představu níže uvádíme několik příkladů spotřeby klimatizací Nexya při různých sazbách za 1kW/h a odlišných časových úsecích používání.

Režim chlazení

náklady na chlazení klimatizací

Režim topení

náklady na vytápení klimatizací

Náklady na srovnatelné konvenční vytápění:

srovnatelne vypateni


S klimatizacemi Nexya je možné i vytápět. A zde je právě prostor, kde se vám začnou investované peníze do klimatizace dokonce vracet. Topení totiž funguje na principu tepelného čerpadla, které je oproti konvečnímu topení velmi výhodné! Při spotřebě 1kW dokáže klimatizace vytvořit 2,5 – 3kW tepelného výkonu. Zatímco u konvenčního topení se tepelný výkon rovná příkonu.

Uveďme opět příklad, nyní při používání klimatizace přes zimu. V režimu topení má klimatizace Nexya S4 E Inverter 9 průměrný příkon 740W. Vytvoří ale až 2,9kW tepelného výkonu. Pokud budeme topení používat opět 6 hodin denně po dobu čtyř měsíců tak při ceně 5 Kč za 1kW/h bude provoz stát 2664,- Kč. Konvenční topení o výkonu 2,9kW by přitom vyšlo na 10 440,- Kč. Ušetříte tak 7776,- Kč. Opět záleží na podmínkách a izolaci budovy. Dá se předpokládat, že v místnosti nebudete potřebovat takovýto výkon, klimatizace by tak mohla běžet na nižší režim, který má příkon menší.

Webdesign Next Vision