Zvlhčovače vzduchu – jaký typ a výkon potřebujete do svého bytu?

Zvlhčení vzduchu se pozitivně podepisuje na bydlení tam, kde je ústřední topení, dokonalá tepelná izolace či spousta elektronických přístrojů generující teplo a vířící prach. Na všech těchto místech se totiž vzduch nemá jak přirozeně zvlhčovat, a protože je pro lidskou kůži ideální vlhkost okolo čtyřiceti až padesáti pěti procenty v létě a v chladných měsících okolo třiceti až padesáti procenty, musíme si nějak efektivně pomoci. A v ten moment nastupují do hry zvlhčovače, dnes již dostupné ve třech různých systémech.
 

Jaký zvlhčovač vybrat?

 
Zvlhčovače vzduchu jsou vhodné samozřejmě pro alergické osoby, stejně tak ale příjemně zvlhčí, popřípadě i provoní díky vonným silicím na přírodní bázi, domov každému z nás. Dnes jsou zvlhčovače vzduchu vnímány rovněž jako vkusný bytový doplněk, který kromě své funkce musí i dobře vypadat. Na výběr máme z několika typů. První jsou klasické zvlhčovače vzduchu s přirozeným odparem, ty se dále dělí na diskové a s filtračními kazetami. Investovat lze i do zvlhčovače fungujícího na principu horké páry.
 
 
Posledně jmenované najdete nejen na internetu pod názvem parní zvlhčovače. Ke svému výkonu využívají ohřev vody, ta se následně dezinfikuje a odpařuje. Moderní jsou ale i ultrazvukové zvlhčovače, jež při přeměně vody na páru využívají ultrazvuk. Ten rozbíjí kapky vody na menší a menší částice až je jako páru vypouští do prostoru. Místo horké páry tak do místnosti proudí studená mlha. I tady lze zvlhčovač vylepšit o vonné oleje a k tomu určené silice, s nimiž docílíte provonění i dezinfikování vzduchu. Rozhodnete-li se pro diskové zvlhčovače, získáte nejen zvlhčení prostoru, ale též čistější vzduch bez prachu.
 
Řada produktů na zvlhčení vzduchu nabízí atraktivní funkce navíc, například časování či bezpečnostní kontrolky. Kvalitní stroje vhodné pro střední až velké místnosti vám umožní digitální zpětnou vazbu s monitorováním kvality a vlhkosti vzduchu u vás doma, respektive ve vybrané místnosti, kde je používáte. Samozřejmostí je též tichý provoz pro klidný spánek, aniž byste museli zvlhčovač vypínat. Jako bonus lze počítat nadčasový až minimalistický design, jež se skvěle hodí do každého stylu interiéru a samozřejmě snadnou obsluhu.
 
 

Klíčová je velikost místnosti, nikoli bytu

 
V každé kategorii zvlhčovačů najdete favority, jež jsou určeny do malých i velkých prostor a podle toho mají přizpůsobený svůj výkon. Sledujte tedy nejen porovnání cen, ale i kapacitu nádržky a samozřejmě doporučení výrobce, pro jak velký prostor je daný model vhodný.
 
Chytrý průvodce vám nabídne optimální variantu, jakmile zadáte alespoň přibližné rozměry místnosti a požadavky na vlastnosti přístroje. Stejně tak může být rozhodující charakter použití, zda plánujete zvlhčovač umístit do ložnice, dětského pokoje nebo snad dopřát svým pěstěným rostlinám kvalitní vlhkost vzduchu. Nezapomeňte, že kromě zvlhčovačů se stejným principem řídí i výběr další vzduchotechniky, jako jsou odvlhčovače a čističky vzduchu.
 
Webdesign Next Vision