Jak vybrat mobilní klimatizaci a její funkce

V dnešním článku si řekneme jak vybrat mobilní klimatizaci do domu i bytu a na co se při výběru zaměřit. Podíváme se také na funkce mobilních klimatizací, požadavky a normy, které musí každá klimatizace splňovat. 

Princip klimatizace je každému jasný, a tak i malé dítě ví, že tento přístroj dokáže jednu důležitou věc - ochladit vzduch v místnosti. Málokdo ale už ví, jak vlastně celý systém funguje, a že existují i jasně dané normy, které musí každá klimatizační jednotka, tedy i ta mobilní, splňovat. Z hlediska praktičnosti jsou samozřejmě mobilní klimatizace výhodnější variantou, protože vám umožní snadný přesun do jakékoliv části vašeho interiéru bez složitého přepojování a stěhování.

Jak vybrat mobilní klimatizaci - funkceDůležitý je rozhodně i vzduchový výkon

Ale zpět k samotné funkci a požadavkům, které musí každé jednotka splňovat. V podstatě bychom nenašli model, který by pouze „likvidoval“ teplo. Každá jednotka funguje na principu, kdy odvádí teplý vzduch pryč z místnosti, a naopak do ní fouká vzduch studený, čímž dochází právě k celkovému ochlazování. Jak moc je intenzivní, nezáleží pouze na chladicím výkonu, ale i na tom vzduchovém. A to je první aspekt, na který bychom se měli při výběru zaměřit. V principu celá jednotka vytváří v místnosti podtlak, čím je tedy vzduchový výkon vyšší, tím více účinek klimatizace pocítíme.

Zaměřte se také na to, jakým způsobem je odváděn kondenzát

Vedlejším produktem každé klimatizace, tedy i mobilní, je také kondenzát, který vznikne ochlazováním vzduchu. Jedná se pouze o vodu, která musí být vyvedena. A tak existují možnosti, kdy je vyveden buď pomocí čerpadla, a to ve formě tekutiny, nebo je změněn na plynné skupenství a může odcházet spolu s horkým vzduchem. Což je ideální tam, kde nelze běžně dostupnými možnostmi samotný odtok realizovat. Ideální je tedy volit modely, které obsahují automatický výparník.

V tomto ohledu vyhovuje model Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+. Právě ten splní očekávání i náročnějších klientů, kteří hledají vysokou kvalitu, která je kombinována s příznivou cenou. A jaké jsou klíčové vlastnosti tohoto produktu?

mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima+

 • Technologie BLUE AIR
 • Automatický výparník kondenzátu
 • SILENT SYSTÉM
 • Samostatný odvlhčovač vzduchu
 • Ideální do prostorů o velikosti až 80 metrů krychlových (v podmínkách bez tepelných zisků)

Z hlediska technického vynikne hlavně těmito vlastnostmi:

 • Chladící výkon: 2,9 kW (13000 BTU/h)
 • Odvlhčovací výkon: 72 L/24h
 • Vzduchový výkon: 420 m3/h
 • Hlučnost: 38 dB

Alergici to mají ještě o něco složitější

A zatímco zmíněné informace jsou obecnějšího rázu, alergici by měli při výběru jednotky zbystřit ještě více, a to hlavně proto, aby nedocházelo k rozšiřování alergenů v samotné místnosti, ale naopak mohly být efektivně zachyceny. Je tak důležité zaměřit se především na výběr kvalitních filtrů, které to dokážou. Stejně tak je vhodné danou jednotku pravidelně servisovat a čistit, jelikož nedostatečnou údržbou může být doslova rájem pro různé plísně. Pro alergiky tedy nic dobrého.

Jak vybrat mobilní klimatizaci?

Při konkrétním výběru klimatizace se tak zaměřte na již zmíněné výkony. Ty nejméně výkonnější typy mají výkony okolo 2,6 kW, což znamená bezproblémové vlastnosti v místnostech bez tepelných zisků, jejichž celkový objem je okolo 70 metrů krychlových. O pár desetin výkonnější modely, a to s výkonem 2,9 kW již bez problémů zvládnou udržet příjemnou teplotu v místnostech o 80 krychlových metrech (v podmínkách bez tepelných zisků).

Takto škála mobilních klimatizací pokračuje, a to až k těm nejvýkonnějším, které jsou s výkony 4,6 kW určené pro místnosti o 123 krychlových metrech (v podmínkách bez tepelných zisků). Všechny modely navíc mohou být kombinovány s celou řadou funkcí, které samotný provoz velmi usnadní, a tak lze nejenom naprogramovat řadu funkcí, ale například využít i pohybové senzory.

A pokud hledáte opravdovou špičku na trhu, vsaďte na model REMKO RKL491DC S-line. Ten kombinuje dokonalý výkon, elegantní design a dokonce i tichý chod. Navíc umožní:Mobilní klimatizace REMKO RKL490DC S-line

 • Ovládání pomocí dálkového ovladače
 • Oscilace výdechových lamel
 • Automatické zapínání a vypínání s ohledem na čas či teplotu
 • Automatický výparník kondenzátu

Z hlediska konkrétních technických detailů poté uvedený model rozhodně také oslní. Pro ukázku vybíráme několik čísel:

 • Vzduchový výkon: 600 m3/h
 • Příkon: 1310 W
 • Hlučnost venkovního dílu: 64 dB
 • Chladící výkon: 4,3 (1,8-4,6) kW

To vše je navíc doplněno o unikátní invertorovou technologii, která dokáže šetřit náklady, a tak mobilní jednotka spadá do kategorie A+. Samozřejmostí je i automatický výparník kondenzátu, ale i velmi snadná montáž. A díky zmíněnému designu se skvěle hodí i do reprezentačních prostor – a to až o velikostech 123 krychlových metrů (platí v podmínkách bez tepelných zisků).

Jak je to s topením u mobilních klimatizací?

Ačkoliv primárně je klimatizace určena na ochlazování, umí některé modely i topit. Nutno však říci, že pokud chladíme, dokáže klimatizace dosáhnout rozdílu mezi vnitřní a vnější teplotou okolo 5 ºC. A s touto hodnotou musíme tedy počítat i při samotném topení. Není tedy možné místnost vytopit například na 20 stupňů Celsia, pokud je vnitřní teplota pouhých 10. Což je mimochodem limitní teplota, při které lze vytápět. Při nižší to již konstrukce mobilních klimatizací neumožňuje.

Navštivte test mobilních klimatizací a vsaďte na nejvyhledávanější modely mobilních klimatizací.

Pokud si stále nejste jisti, doporučujeme využít Průvodce výběrem mobilní klimatizace nebo nám zavolat na telefonní číslo 608 510 550 (Po - Pa - 10:00 - 18:00), rádi poradíme.

Webdesign Next Vision