RC auta

RC auta tvoří největší skupinu RC modelů. Jedná se prakticky o několikrát zmenšená vozidla, která se řídí dálkovým ovládáním. Na výběr máte z řady různých provedení a modelů, stejně jako je tomu u opravdových automobilů. Jistě si tedy vyberete kousek, který vám nabídne požadovaný design i funkce, ať už zvolíte naši značku AERIUM či jiný model.

Pro řízení RC modelů se využívá dálkové ovládání, které vysílá rádiové vlny v pásmu 2,4 GHz. Ovladač je vždy spárován pouze s jedním vozidlem, aby nedocházelo k případnému rušení ostatních modelů. Většina RC modelů AERIUM je vybavena elektromotorem a baterií, kterou stačí pravidelně dobíjet z běžné elektrické sítě. 


Nejdříve si rozmyslete, zda vybíráte RC model pro děti, nebo pro dospělé. Dětské modely často nabízejí odolnější provedení, nižší rychlost a přívětivější cenu. Nejrozšířenější je však skupina terénních modelů a RC aut s pohonem 4x4. Najdete zde buggy, monster trucky nebo trialová auta, která zvládnou i ten nejnáročnější terén. Pro výhradně asfaltové cesty se pak dělají silniční modely, které dosahují velmi vysoké rychlosti.

Měřítko RC modelu vybírejte podle způsobu užití, který plánujete. Pro ježdění po bytě je vhodné zvolit některý z nejmenších modelů v měřítku 1:32. Venku by však takový kousek zastavila každá nerovnost, a proto pro venkovní ježdění pořizujte minimálně měřítko 1:24 – tyto modely zvládnou pevné cesty i nízký trávník. Nejoblíbenější velikost je v měřítku 1:10, které hravě zvládne nerovnosti a zároveň se poměrně dobře skladuje a převáží.

Další informace

Lidovka
RC auto Amewi Drift Rally (1:24) - modré Detail

890 Kč

Kapacita baterie (Ah) 0,5, Obsah balení sestavený mo..., Frekvence (GHz) 2,4,
Zlatá střední cesta
Terénní RC auto AERIUM HOSHI SPEED (1:10) žluté - 2 baterie Detail

2 890 Kč

Maximální doba provozu (min) 40, Maximální dosah ovládání (km... 0,08, Kapacita baterie (Ah) 1,6,
Prémiová třída
RC auto DF MODELS 4J XXL Crawler 2023 Edition (1:10) - zelené Detail

8 065 Kč

Maximální doba provozu (min) 60, Maximální dosah ovládání (km... 0,06, Kapacita baterie (Ah) 1,8,
Terénní RC auto AERIUM HOSHI RAPTOR (1:8) červené Detail

9 990 Kč

Maximální doba provozu (min) 35, Maximální dosah ovládání (km... 0,1, Kapacita baterie (Ah) 4,
RC auto DF MODELS Crawler E Monster (1:10) - zelená Detail

2 729 Kč

Maximální doba provozu (min) 30, Maximální dosah ovládání (km... 0,06, Kapacita baterie (Ah) 0,8,


Nejlepší mobilní klimatizace 2024 – Vzdušín.cz vám poradí, která nejlépe ochladí

Je vám teplo? Ve Vzdušínu jsme si pro vás připravili test těch nejlepších modelů mobilních klimatizací. ☑️ Který je nejtišší, nejvýkonnější či nejúspornější?

Nejlepší elektrokoloběžky pro rok 2024: Jakou vybrat?

Sháníte elektrokoloběžku a nedokážete se rozhodnout pro konkrétní model? Pojďte se s námi podívat na nejlépe hodnocené modely pro rok 2024.

Nejlepší čističky vzduchu 2024: Vybrali jsme pro vás TOP modely!

Uvažujete o koupi čističky vzduchu? Tak to jste tu správně! Otestovali jsme za vás populární modely a vybrali z nich šestici nejlepších. Který si vyberete vy?

Heureka
Hodnocení zákazníků
1604 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
14/02/2024

Zatim se z dronem seznamuju.Ackolu navos neni zrovna idealnitak jsem musel youtube a bidea.Podle nich pak dron sprovoznil k zivotu a letu.