Chtěli byste mít možnost natáčet videa a pořizovat snímky, které každému vytřou zrak? Dron s kamerou nabízí perfektní řešení! Kombinuje v sobě zábavu spojenou s létáním a možnost pořizování kvalitních videí a snímků z ptačí perspektivy.

Jestliže už jste alespoň trošku nakoukli pod pokličku takzvaných kvadrokoptér, určitě jste si všimli, že nabídka je opravdu široká. Proto jsme pro vás vybrané drony otestovali a přicházíme s pěticí nejlepších modelů pro letošní rok.

A abychom vás dlouho nenapínali, už nyní prozradíme, že vítězem testu je…

 

Dron AERIUM SG MAX GPS

 

VÍTĚZ TESTU

Dron AERIUM SG MAX GPS

Celkové hodnocení:  

88 %  Imagem

 • dlouhá doba letu
 • velký dosah ovládání
 • funkce rozpoznávání překážek
 • snadnější ovládání díky GPS
 • slot na SD kartu
 • o něco těžší konstrukce

 

Jak jsme drony hodnotili?

Z naší nabídky dronů jsme vybrali pětici těch nejoblíbenějších a každý z nich jsme vyzkoušeli tak, abychom pokryli všechny funkce, které by běžný uživatel mohl potřebovat. Na základě nejdůležitějších parametrů jsme pak drony hodnotili číslem od 1 do 10 – čím více, tím lépe. Konkrétně jsme se zaměřili na:

 • výdrž baterie – jak dlouho se dron za běžných podmínek dokáže udržet ve vzduchu, zda je možné baterii vyměnit za náhradní;
 • ovládání – jak rychle dron reaguje, jak dobře se kontroluje, jaký má dosah ovladače a zda disponuje funkcemi, které ovládání usnadňují;
 • kamera – jaký má zorný úhel, rozlišení při focení a natáčení a zda má stabilní obraz;
 • funkce – zda dron disponuje funkcemi, které usnadňují létání, natáčení nebo řeší případnou ztrátu dronu;
 • konstrukce – jak je na tom model po stránce odolnosti, materiálu, hmotnosti a skladnosti.

Udělené počty bodů jsme nakonec sečetli a z výsledků vypočítali procentuální hodnocení každého dronu. Podle něj jsme pak modely rozdělili na jednotlivé příčky našeho žebříčku.

Nejlepší drony Aerium pro rok 2023

Jste zvědaví, jak se dronům při testování vedlo? Následující tabulka vám to prozradí! Záměrně jsme vybírali drony z různých cenových tříd, takže tu svého případného favorita najdete nehledě na výši vašeho rozpočtu.

 

 

Model

Výdrž baterie

Ovládání

Kamera

Funkce

Konstrukce

Celkové hodnocení

 

1.

Dron AERIUM SG MAX GPS

9

10

8

10

7

88 %


Zobrazit produkt

2.

Dron AERIUM 4DRC M1 PRO GPS 6K

10

8

9

8

8

86 %


Zobrazit produkt

3.

Dron AERIUM L900 GPS 4K

10

8

8

7

8

82 %


Zobrazit produkt

4.

Dron AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera

6

7

8

8

8

74 %


Zobrazit produkt

5.

Dron AERIUM KFPLAN Fun F1

4

8

6

7

7

64 %


Zobrazit produkt

Pro lepší přehlednost jsme pro vás do tabulky níže rozepsali i jednotlivé parametry. Snadněji si tak hodnocení spojíte s reálnou hodnotou, která vám poslouží jako nástroj k dalšímu srovnání dronů.

 

 

Model

Výdrž baterie

Zorný úhel

Rozlišení fotoaparátu

Rozlišení kamery

Funkce

Hmotnost

1.

Dron AERIUM SG MAX GPS

27 min

110°

4096×3072
(4K – 4:3)

2048×1080 (2K)

GPS, detekce překážek, Wi-Fi 

580 g

2.

Dron AERIUM 

4DRC M1 PRO GPS 6K

30 min

110°

6144×3456 (6K)

3840×2160 (UHD 4K)

GPS, Wi-Fi, detekce gest 

620 g

3.

Dron AERIUM L900 GPS 4K

28 min

120°

3840×2160
(UHD 4K)

1920×1080  (HD)

GPS, Wi-Fi, nastavení trasy

250 g

4.

Dron AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera

20 min

110°

3840×2160 (UHD 4K)

1920×1080 (HD)

GPS, Wi-Fi, detekce gest 

90 g

5.

Dron AERIUM KFPLAN Fun F1

12 min

-

1280×720

1280×720

Automatický návrat a udržování výšky

200 g

Zaujal vás některý dron už teď? Nemusíte se spokojit pouze s tabulkami – níže jsme každý z modelů popsali blíže, takže se dozvíte o jeho výhodách, případných nevýhodách i o tom, pro jaké účely se hodí nejvíce.

1.

 

Dron AERIUM SG MAX GPS

Dron AERIUM SG MAX GPS

 

Celkové hodnocení:  

88 %  Imagem

Vítěz našeho testu – dron AERIUM SG MAX – v sobě kombinuje všechny funkce, které potřebujete pro komfortní létání. Patří sem například laserové rozpoznávání překážek nebo zabudovaná GPS, díky které se po stisknutí tlačítka dokáže automaticky vrátit na místo vzletu. Když k tomu přidáte kvalitní baterii, máte zaděláno na spoustu zábavy.

Výhody a nevýhody

 • dlouhá doba letu
 • velký dosah ovládání
 • funkce rozpoznávání překážek
 • snadnější ovládání díky GPS
 • slot na SD kartu
 • stabilizace kamery pomocí gimbalu
 • těžší konstrukce

 

Recenze

S jednou plně nabitou baterií si můžete užívat létání a natáčení až po dobu 27 minut. Baterii lze ale samozřejmě vyjmout a vyměnit za náhradní kus – když se tedy na létání dobře připravíte, máte před sebou i několik hodin stabilního letu.

Prostřednictvím připojení k Wi-Fi lze během letu sledovat záběry z kamery v reálném čase – a rovnou je do zařízení importovat. Stačí propojit dron s aplikací v chytrém telefonu, připevnit ho k ovladači a vzlétnout. Díky tomu získáte lepší kontrolu nad tím, co právě natáčíte, a ušetříte si spoustu nepovedených snímků.

A jelikož je dron vybaven GPS, můžete si v aplikaci předem nastavit trasu, a tak si natáčení ještě více usnadnit. Laserový snímač rozpozná překážky v cestě a dron se jim sám od sebe vyhne, což se hodí jak při létání venku, tak i uvnitř. A co je nejdůležitější, kvalitní kamera zvládá fotit v Ultra-HD rozlišení a natáčet ve 2K, takže vaše videa a snímky budou krásně ostré.

 

Nejde ale samozřejmě jen o samotné funkce. Dron má kompaktní rozměry, nízkou hmotnost a navíc je skládací, takže ho bez problému uložíte do batohu a přenesete, kam jen budete potřebovat.

 

Finální verdikt

Když se podíváme na parametry modelu AERIUM SG MAX, není žádným překvapením, že v našem testu zvítězil. Výrobce tento dron s kamerou vybavil takovými funkcemi, že po chvilce tréninku zvládnou pořídit kvalitní snímky i úplní nováčci. Ovládání dronu je velmi jednoduché a fotky i videa ostré a plné barev.

 

2.

 

Dron AERIUM 4DRC M1 PRO GPS 6K

Dron AERIUM 4DRC M1 PRO GPS 6K

 

Celkové hodnocení:  

86 %  Imagem

Druhé místo si získal dron, který se může chlubit pokročilou kamerou, dlouhou výdrží baterie a sérií zajímavých funkcí, které točení videí z ptačí perspektivy podstatně usnadňují. Konkrétně se jedná o model AERIUM 4DRC M1 PRO GPS 6K, a jak se můžete níže přesvědčit, výrobce na inovativních technologiích rozhodně nešetřil.

Výhody a nevýhody

 • dlouhá doba letu
 • kvalitní fotky a videa
 • detekce překážek
 • rozpoznávání gest
 • stabilizace kamery pomocí gimbalu
 • vyšší pořizovací cena

 

Recenze

Komunikace s chytrým telefonem a živý přenos obrazu na telefon je u tohoto modelu v podstatě standardem. Zajímavějším prvkem už je zabudovaná technologie GPS, která vám umožní dron kdykoliv a odkudkoliv najít a stisknutím jediného tlačítka ho přimět, aby se k vám zase vrátil.

Baterie vystačí až na 30 minut plynulého letu, během kterého můžete natáčet rychlostí 25 snímků za sekundu v Ultra-HD kvalitě a fotit v rozlišení 6K. Ke kvalitě záběrů přispívá širokoúhlý duální objektiv, který zajišťuje ostrost, přirozené barvy a jas pořízených snímků. O stabilizaci obrazu se stará gimbal, který je u tohoto modelu v porovnání s ostatními drony nejlepší.

 

Dron s kamerou navíc dokáže obkroužit objekt, který vyberete – i když je v pohybu. Jestliže tedy plánujete natáčet sami sebe například při sjíždění svahu nebo jízdě na kole, nic vám v tom nebrání. Kromě toho model zvládá rozpoznávat gesta, které si předem nastavíte, takže ho můžete korigovat, i když zrovna nemáte v ruce ovladač.

 

Finální verdikt

Nesejde na tom, zda jste začátečník nebo pokročilý pilot, s modelem AERIUM 4DRC M1 PRO GPS 6K si rozhodně přijdete na své. Pořizovací cena je sice o něco vyšší, ale dostanete za ni velmi kvalitní kameru a chytré funkce, které vám zpříjemní obsluhu a zabrání zbytečným nehodám.

 

3.

 

Dron AERIUM L900 GPS 4K

Dron AERIUM L900 GPS 4K

 

Celkové hodnocení:  

82 %  Imagem

Hledáte kvalitní dron s kamerou, který se dobře ovládá, nabízí praktické funkce, ale zároveň za něj neutratíte majlant? Pak vás jistě zaujme model AERIUM L900 GPS 4K, jelikož všechny tyto vlastnosti do puntíku splňuje. Navíc je velmi lehký a na vašich dobrodružstvích se tedy rozhodně nepronese.

Výhody a nevýhody

 • automatické létání po nastavené trase
 • návrat domů díky GPS
 • lehká konstrukce
 • neumí rozeznávat překážky

 

Recenze

Na jedno nabití baterie můžete s dronem létat a natáčet až 28 minut. K dispozici máte dálkově ovladatelnou kameru, která zvládne natáčet v HD a fotit v UHD (4K) rozlišení. Po propojení s mobilní aplikací můžete aktuální záběry sledovat v reálném čase a podle potřeby s kamerou manipulovat. 

Natáčení podstatně usnadňuje také to, že v telefonu můžete snímek oddálit či přiblížit a také dron jednoduše zpomalit, abyste získali detailnější záběr. Kamera se navíc dokáže automaticky zaměřit na objekt před sebou, díky čemuž jsou snímky a videa ostřejší. 

Když navíc použijete mapu, v rámci pár klepnutí na displej si nastavíte přesnou trasu, kterou pak bude dron sám od sebe následovat. To je možné díky zabudované GPS, která také zajistí, že se k vám dron stisknutím jediného tlačítka automaticky vrátí. Tento model ale neexceluje pouze za letu, ale také si umí udržet stabilní pozici bez jakéhokoliv pohybu, což je ideální pro natáčení delších sekvencí.

 

Finální verdikt

Slušná kamera, praktické funkce a snadné ovládání díky GPS – to vše v sobě kombinuje model AERIUM L900 GPS 4K. Představuje perfektní volbu jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé piloty. Jen tedy nedokáže rozpoznávat překážky, takže budete muset být při létání opatrnější a sledovat, kde se pohybujete.

 

4.

 

Dron AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera

Dron AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera

 

Celkové hodnocení:  

74 %  Imagem

I když se tento model umístil na čtvrtém místě, nejedná se o žádného slabocha – spíše je tomu naopak. Dron AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera nabízí za příznivou cenu spoustu vychytávek, které vám zpříjemní pilotování a pomohou vám zachytit krásy okolní krajiny, ať už si s sebou zařízení přibalíte kamkoliv.

Výhody a nevýhody

 • příznivá cena
 • nastavení trasy letu
 • rozpoznávání gest
 • neumí rozeznávat překážky

 

Recenze

Rozhodně se jedná o jednu z lepších kvadrokoptér, o čemž svědčí slušná kvalita videa i fotografií. Konkrétně dokáže dron fotit v Ultra-HD a natáčet ve Full-HD rozlišení, což na pořízení lepších záběrů z výletů a dovolených bohatě stačí.

Pro detailnější snímky můžete využít až padesátinásobné přiblížení, a pokud dostanete chuť na speciální efekty, vyzkoušejte automatické převrácení o 360°. Kamera dronu má navíc funkci Beauty filtr – vaše snímky tedy rovnou upraví tak, aby měly optimální kontrast, barvy a jas.

 

Kromě toho je tento model vybavený také funkcí inteligentního rozpoznávání gest – když na kameru uděláte předem nastavené gesto, automaticky udělá snímek. Létání vám usnadní také možnost nastavení trajektorie letu. Dron se přizpůsobí vašim instrukcím, a vy tak budete moci věnovat více pozornosti samotnému natáčení.

 

Finální verdikt

Jestliže hldáte dron, který je kompaktní, snadno se ovládá a má příznivou cenovku, tak je pro vás AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera trefou do černého. Natáčí kvalitní videa, disponuje funkcemi pro snadné ovládání a umí i zajímavé triky. Doba letu je sice o něco kratší, to ale můžete vykompenzovat náhradními bateriemi.

 

5.

 

Dron AERIUM KFPLAN Fun F1

Dron AERIUM KFPLAN Fun F1

 

Celkové hodnocení:  

64 %  Imagem

Sháníte svůj první dron s kamerou, nebo prostě jen nechcete investovat příliš? Pak se vám nejspíš zalíbí dron AERIUM KFPLAN Fun F1. Přináší totiž ochutnávku základních i pokročilejších funkcí a také dostatečně kvalitní kameru pro komfortní a zábavné létání.

Výhody a nevýhody

 • příznivá cena
 • automatické udržování výšky
 • funkce návratu zpět k pilotovi
 • kratší doba letu

 

Recenze

Nižší pořizovací cena se zde odráží především na kapacitě baterie, která dronu umožňuje zůstat ve vzduchu až 12 minut. Na druhou stranu se ale nabíjí rychleji a navíc je vyměnitelná. Pokud tedy budete mít připravené náhradní kusy, můžete se oddávat létání a natáčení mnohem déle.

Pro usnadnění obsluhy je dron opatřen funkcí automatického udržování výšky a také návratu zpět k pilotovi. O natáčení se stará duální kamera opatřená stínovou čočkou, se kterou můžete pořizovat fotografie a videozáznamy v rozlišení 1280×720 px.

Dron je velmi drobný a má i nízkou hmotnost, takže přenos na delší vzdálenosti nepředstavuje žádný problém. Přesto je ale na svou velikost poměrně odolný, čemuž dopomáhají mechanické kryty všech čtyř rotorů, které výrazně snižují riziko poškození při pádu či nárazu.

 

Finální verdikt

Dron AERIUM KFPLAN Fun F1 je důkazem toho, že pokud chcete komfortní létání, nemusíte utratit spoustu peněz. Ve vzduchu tento model sice vydrží kratší dobu než jeho dražší konkurenti, ale na druhou stranu vám svými funkcemi usnadní řízení a navíc je díky své konstrukci poměrně odolný vůči poškození.

 

Přestože všechny drony, které jsme si dnes představili, spojuje stejný počet vrtulí, zdaleka nenabízejí totéž. Než si některý model pořídíte, doporučujeme dobře zvážit, jak a kde ho vlastne budete chtít využívat, a podle teprve vybírat.

Kromě toho vezměte v potaz i dostupnost příslušenství a náhradních dílů, jako jsou vrtule či baterie. Obvykle sice bývají součástí balení, nicméně stačí několik nevydařených letů a budete potřebovat doplnit zásoby.

U nás ve Vzdušínu neprodáváme pouze samotné drony s kamerou, ale samozřejmě také veškeré příslušenství a doplňky, které byste při létání mohli potřebovat. I když vás tedy potká menší nehoda, s drony Aerium budete mít jistotu, že seženete vše potřebné, abyste opět mohli vzletět k oblakům.

 

Heureka
Hodnocení zákazníků
1430 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost

28/08/2023
Oveřený zákazník
100 %

Velmi rychlá reakce eshopu, rychlé vyřízení objednávky a dodání zboží, skvělá komunikace s eshopem.