RC letadla

RC letadla z hlediska ovládání představují náročnější variantu, než jsou auta nebo tanky, a tak je třeba věnovat zvýšenou pozornost už jejich samotnému výběru. Pilotování modelů letadel sice není tak náročné jako létání se skutečným větroněm, i tak ale vyžaduje trénink, a především čas k osvojení této činnosti. Naše modely AERIUM jsou pro tento účel jako dělané!


Mezi RC modely letadel najdete repliky různých typů letounů. Na výběr tak máte například větroně, stíhačky nebo vrtulová a dopravní letadla. Výjimkou nejsou ani speciální modely uzpůsobené pro přistání na vodě.

Velmi oblíbená vrtulová letadla jsou ve většině případů odvozena od známého letounu Cessna. Stíhačky skvěle imitují vojenské modely a některé létají i velmi vysokou rychlostí. RC větroně jsou vybaveny vrtulí pro start, a poté s nimi můžete nádherně plachtit ve vzduchu. Dopravní RC letadla mají větší rozměry a létají pomaleji, ale jsou mezi profesionály silně oblíbená.

Nejčastěji jsou RC modely letadel vybaveny elektromotorem poháněným baterií, kterou lze snadno dobíjet, což platí i pro produkty značky AERIUM. Obvykle dosahují maximální rychlosti až 50 km/h. Pro náročné ale existují i spalovací varianty, které nevyžadují dobíjení a navíc nabízí skvěle autentický zvuk. 

Jelikož je ovládání RC modelů letadla poměrně náročné, do začátku doporučujeme vybrat odolný model s různými asistenty. O čem je řeč? Na dálkovém ovládání můžete najít třeba tlačítko „Panic“, které ihned srovná letoun do vodorovné polohy. Asistent SAFE+ zase dokáže s modelem automaticky přistát na místě vzletu. Také se ujistěte, že má letoun dostatečně odolný podvozek pro tvrdší přistání.

Další informace

RC letadlo AERIUM CESSNA Z50 červená Detail

1 390,-

1 990,-

Maximální doba provozu (min) 25, Maximální dosah ovládání (km... 0,1, Kapacita baterie (Ah) 0,3,
RC letadlo S-IDEE SKY-KING červená Detail

3 209,-

RC letadlo S-IDEE SKY-KING červená

Skladem externí sklad

Maximální doba provozu (min) 14, Maximální dosah ovládání (km... 0,2, Kapacita baterie (Ah) 0,3,
RC letadlo S-IDEE CESSNA 182 SKYLANE Detail

2 085,-

Maximální doba provozu (min) 30, Maximální dosah ovládání (km... 0,2, Kapacita baterie (Ah) 0,5,


Nejlepší odvlhčovače vzduchu 2023 – Vzdušín.cz představuje TOP modely

Máte doma orosená okna nebo plísně? To značí potíže s nadměrnou vlhkostí – s ní si však perfektně poradí naše TOP odvlhčovače vzduchu. Který si vyberete vy?

Nejlepší mobilní klimatizace 2023 – Vzdušín.cz vám poradí, která nejlépe ochladí

Je vám teplo? Ve Vzdušínu jsme si pro vás připravili test těch nejlepších modelů mobilních klimatizací. ☑️ Který je nejtišší, nejvýkonnější či nejúspornější?

Nejlepší elektrokoloběžky pro rok 2023: Jakou vybrat?

Sháníte elektrokoloběžku a nedokážete se rozhodnout pro konkrétní model? Pojďte se s námi podívat na nejlépe hodnocené modely pro rok 2023.

Heureka
Hodnocení zákazníků
1425 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost

30/08/2023
Oveřený zákazník
100 %

Rychlé šípy, Mirek Dušín a eshop Vzdušín jsou garantem důvěryhodnosti a rychlého doručení! Trochu jsem se trápil s propojením aplikace s koloběžkou, v tištěném návodu bohužel chyběla důležitá informace, ale nakonec mi bleskurychle poradili a vše je OK.