Elektrokoloběžky se sedátkem

Nechce se vám jezdit vestoje? Řešením může být elektrokoloběžka se sedátkem! Můžete na ní jezdit jak vsedě, tak i vestoje, a tak ulevíte unaveným nohám nebo zádům přesně tehdy, kdy to zrovna potřebují. Elektrická koloběžka se sedátkem zkrátka nabízí perfektní komfort za všech okolností.

Elektrokoloběžky pro dospělé se sedlem v sobě kombinují rychlost a kompaktnost tradičních modelů, ale přináší s sebou větší pohodlí a stabilitu za jízdy. Díky tomu představují všestranné řešení pro cestování do práce i na volnočasové projížďky

Jelikož přicházejí jak v městských, tak i terénních variantách, dovedou nabídnout různý maximální dojezd i výkon motoru. Většina z nich disponuje výkonem do 1000 W, avšak najdete zde i modely o výkonu více než dvojnásobném, které jsou obzvlášť vhodné na dlouhé cestování mimo město nebo pro osoby s větší hmotností.

Dostupné jsou ale samozřejmě i praktické modely na cestování po městě. Sice nemají nijak vysokou max. rychlost ani extra velkou dojezdovou vzdálenost, ale nabízí praktické prvky, jako je košík na nákup či nastavitelné sedátko. Vaše každodenní „pochůzky“ tak zvládnete rychle, efektivně a ještě k tomu i komfortně.

Pokud váháte, kterou elektrokoloběžku se sedátkem vybrat, možná vám pomůže náš článek Nejlepší elektrokoloběžky se sedátkem: Podrobné srovnání modelů pro rok 2023.


Samotné sedátko poskytuje větší pohodlí při jízdě a umožňuje vám relaxovat při delším cestování. Navíc je u většiny modelů nastavitelné, a tak se přizpůsobí osobám různé výšky i jejich osobním preferencím. Kromě toho mají tyto koloběžky řídítka umístěna výše než tradiční elektrokoloběžky, což podporuje lepší držení těla a snižuje zátěž na záda a paže řidiče.

Elektrokoloběžky se sedátkem jsou navrženy s ohledem na ergonomii a funkčnost. Obvykle mají robustní rám vyrobený z lehkých materiálů, jako je například hliník, které zajišťují vysokou odolnost a snadnou manipulaci. 

Takové materiály navíc snižují hmotnost koloběžky, což pozitivně ovlivňuje její spotřebu energie. To se odráží na výdrži baterie, díky čemuž můžete s většinou modelů ujet 35 km45 km (při kapacitě zhruba 12 Ah). Roli však hraje spousta faktorů včetně kapacity konkrétní baterie, hmotnosti řidiče a nákladu i samotném stylu jízdy a náročnosti terénu. Pokud máte před sebou trasu, která zahrnuje spoustu prudkých kopců, může se dojezdová vzdálenost snížit na 30 km či méně. 

Pro prodloužení jízdy a zajištění bezpečnosti na cestách je také důležité dodržovat nosnost předepsanou výrobcem. Jen si představte, že byste na koloběžku, která unese 120 kg, při každé jízdě naložili 200 kg. Nejenže byste extrémně trápili baterii, ale také by došlo k přetížení ostatních součástek, což by téměř jistě dříve či později vedlo k poruše.

Elektrokoloběžky opatřené sedátkem představují atraktivní řešení pro celou řadu zákazníků. Poskytují pohodlný a komfortní způsob přepravy pro všechny, kteří při jízdě raději sedí, než stojí. Také jsou ideální pro ty, kteří vyhledávají klidnější jízdu.

Díky své rychlosti, kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti jsou elektrokoloběžky se sedátkem vhodné pro pohyb v městské špičce. Dovolí vám snadno manévrovat v dopravě, snadno je zaparkujete a také uskladníte například v práci. Nabízejí flexibilnější způsob cestování na krátké a střední vzdálenosti, a představují tedy perfektní alternativu k cestování automobilem i veřejnou dopravou.

Využití však najdou nejen mezi obyvateli měst, ale také mezi turisty a dobrodruhy. Poskytují totiž efektivní způsob poznávání měst a turistických atrakcí a umožňují vám toho během dovolené stihnout mnohem více. Poslouží také k rekreačním účelům, takže si můžete užívat pobytu venku na čerstvém vzduchu, aniž byste museli udělat tisíce kroků.

I když byste to do nich na první pohled neřekli, elektrokoloběžky se sedátkem jsou vybaveny výkonnými elektromotory, které jim umožňují vyvinout rychlost 50 km/h a dokonce i vyšší. To vám umožní nejen rychlou přepravu, ale také snadné vyjíždění prudších kopců

Samozřejmě záleží na konkrétním modelu a vašem stylu jízdy. Zatímco někomu vyhovuje cestovat mimo město rychlostí 45 km/h, jiný nepřekročí 30 km/h. Přímo v centru města pak nejspíš pojedete ještě pomaleji a budete se běžně pohybovat zhruba mezi povolenou rychlostí 15–25 km/h.

Motor bývá obvykle umístěn v blízkosti zadního kola, což zajišťuje účinný přenos energie. Spousta modelů je navíc vybavena rekuperačními brzdnými systémy, které při zpomalování přeměňují kinetickou energii na elektrickou, čímž prodlužují životnost a zvyšují celkovou účinnost baterie.

Elektrokoloběžky se sedátkem bývají opatřené také důležitými bezpečnostními prvky. Standardem bývají přední a zadní světla pro lepší viditelnost za šera za tmy a také odrazky, které zajišťují, že si vás ostatní účastníci provozu za jízdy zaručeně všimnou. 

Některé modely jsou navíc vybaveny kotoučovými brzdami, které nabízí spolehlivost a dlouhou životnost. Pro zvýšení stability výrobci elektrokoloběžky se sedátkem většinou vybavují širšími pneumatikami se zvýšenou trakcí, které dobře drží na různých površích.

Další významnou výhodou elektrokoloběžek se sedátkem je jejich šetrnost k životnímu prostředí. Jelikož je jsou poháněny elektromotorem, produkují nulové emise, čímž přispívají k čistšímu ovzduší ve městech. Řidiči se tak mohou aktivně podílet na snižování uhlíkové stopy a podpořit udržitelné možnosti dopravy.

Elektrický pohon s sebou přináší i finanční úsporu. Vzhledem k rostoucím cenám pohonných hmot a údržby tradičních vozidel představují elektrokoloběžky cenově dostupnou alternativu. Je však potřeba průběžně kontrolovat utažení šroubů nebo například seřízení brzd, což zajistí pravidelný servis.

Z vaší strany se pouze vyžaduje udržovat elektrokoloběžku v čistotě a v případě potřeby měnit pneumatiky. Ušetří vám tedy nejen peníze, ale i čas a starosti.

Další informace
Terénní elektrokoloběžka AERIUM H5600 Dual černá Detail

49 900 Kč

Maximální stoupání (%) 40, Dojezd max. (km) 100, Maximální rychlost (km/h) 80,

Nejlepší elektrokoloběžky - velké srovnáníNejlepší mobilní klimatizace 2024 – Vzdušín.cz vám poradí, která nejlépe ochladí

Je vám teplo? Ve Vzdušínu jsme si pro vás připravili test těch nejlepších modelů mobilních klimatizací. ☑️ Který je nejtišší, nejvýkonnější či nejúspornější?

Nejlepší elektrokoloběžky pro rok 2024: Jakou vybrat?

Sháníte elektrokoloběžku a nedokážete se rozhodnout pro konkrétní model? Pojďte se s námi podívat na nejlépe hodnocené modely pro rok 2024.

Nejlepší čističky vzduchu 2024: Vybrali jsme pro vás TOP modely!

Uvažujete o koupi čističky vzduchu? Tak to jste tu správně! Otestovali jsme za vás populární modely a vybrali z nich šestici nejlepších. Který si vyberete vy?

Heureka
Hodnocení zákazníků
1609 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
20/02/2024

Nakupoval jsem zde poprvé a jsem maximálně spokojený. Opravdu obchod, kde se zákazník cítí jako Pan zákazník.