Chtěli byste mít možnost natáčet videa a pořizovat snímky, které každému vytřou zrak? Dron s kamerou nabízí perfektní řešení! Kombinuje v sobě zábavu spojenou s létáním a možnost pořizování kvalitních videí a snímků z ptačí perspektivy.

Jestliže už jste alespoň trošku nakoukli pod pokličku takzvaných kvadrokoptér, určitě jste si všimli, že nabídka je opravdu široká. Proto jsme pro vás vybrali a otestovali nejlepší drony s kamerou do 5 000 Kč, které vám nabídnou nejlepší poměr ceny a výkonu. Kromě toho všechny drony spadají do kategorií C0 či C1, které nepodléhají tak přísným regulacím.

A abychom vás dlouho nenapínali, už nyní prozradíme, že vítězem testu je…

 

AERIUM L900

 

VÍTĚZ TESTU

AERIUM L900 GPS 4K

Celkové hodnocení:  

82 %  Imagem

 • automatické létání po nastavené trase
 • návrat domů díky GPS
 • automatické ostření na natáčený objekt
 • lehká konstrukce
 • neumí rozeznávat překážky

Jak jsme drony hodnotili?

Z naší nabídky dronů jsme vybrali pětici těch nejoblíbenějších, a každý z nich jsme vyzkoušeli tak, abychom pokryli všechny funkce, které by běžný uživatel mohl potřebovat. Na základě nejdůležitějších parametrů jsme pak drony hodnotili číslem od 1 do 10 – čím více, tím lépe. Konkrétně jsme se zaměřili na:

 • výdrž baterie – jak dlouho se dron za běžných podmínek dokáže udržet ve vzduchu, zda je možné baterii vyměnit za náhradní;
 • ovládání – jak rychle dron reaguje, jak dobře se kontroluje, jaký má dosah ovladače a zda disponuje funkcemi, které ovládání usnadňují;
 • kamera – jaký má zorný úhel, rozlišení při focení a natáčení a zda má stabilní obraz;
 • funkce – zda dron disponuje funkcemi, které usnadňují létání, natáčení nebo řeší případnou ztrátu dronu;
 • konstrukce – jak je na tom model po stránce odolnosti, materiálu, hmotnosti a skladnosti.

Udělené počty bodů jsme nakonec sečetli a z výsledků vypočítali procentuální hodnocení každého dronu. Podle něj jsme pak modely rozdělili na jednotlivé příčky našeho žebříčku.

Nejlepší drony s kamerou pro rok 2024

Jste zvědaví, jak se dronům při testování vedlo? Následující tabulka vám to prozradí!

 

 

Model

Výdrž baterie

Ovládání

Kamera

Funkce

Konstrukce

Celkové hodnocení

 

1.

AERIUM L900 GPS 4K

9

9

7

7

9

82 %

Zobrazit produkt

2.

AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS

7

8

8

9

8

80 %

Zobrazit produkt

3.

Syma X30

8

8

7

7

7

74 %

Zobrazit produkt

4.

AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera

7

7

6

6

7

66 %

Zobrazit produkt

5.

Syma X23W

4

6

5

5

7

54 %

Zobrazit produkt

 

Pro lepší přehlednost jsme pro vás do tabulky níže rozepsali i jednotlivé parametry. Snadněji si tak hodnocení spojíte s reálnou hodnotou, která vám poslouží jako nástroj k dalšímu srovnání dronů.

 

 

Model

Maximální doba letu

Zorný úhel

Rozlišení fotoaparátu

Rozlišení kamery

Funkce

Hmotnost

1.

AERIUM L900 GPS 4K

28 min

120°

3840×2160
(UHD 4K)

1920×1080  (HD)

GPS, Wi-Fi, nastavení trasy

250 g

2.

AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS

20 min

90°

5120×2880
(UHD 5K)

2048×1080 (2K)

GPS, automatický návrat

250 g

3.

Syma X30

27 min

90°

4096x2160 (4K)

1920x1080 (HD)

GPS, ovládání gesty, One Key Return, WiFi

205 g

4.

AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera

20 min

110°

3840×2160
(UHD 4K)

1920×1080
(HD)

Wi-Fi, detekce gest

90 g

5.

Syma X23W

8 min

90°

640x480 (VGA)

640x480 (VGA)

 

84 g

 

5 nejlepších dronů do 5 000 Kč

Zaujal vás některý dron už teď? Nemusíte se spokojit pouze s tabulkami – níže jsme každý z modelů popsali blíže, takže se dozvíte o jeho výhodách, případných nevýhodách i o tom, pro jaké účely se hodí nejvíce.

 

1.

 

AERIUM L900

AERIUM L900 GPS 4K

 

Celkové hodnocení:  

82 %  Imagem

Hledáte kvalitní dron s kamerou, který se dobře ovládá, nabízí praktické funkce, ale zároveň za něj neutratíte majlant? Pak vás jistě zaujme model AERIUM L900 GPS 4K, jelikož všechny tyto vlastnosti do puntíku splňuje. Navíc je velmi lehký, a na vašich dobrodružstvích se tedy rozhodně nepronese.

Výhody a nevýhody

 • automatické létání po nastavené trase
 • návrat domů díky GPS
 • automatické ostření na natáčený objekt
 • lehká konstrukce
 • neumí rozeznávat překážky

 

Na jedno nabití baterie můžete s dronem létat a natáčet až 28 minut. K dispozici máte dálkově ovladatelnou kameru, která zvládne natáčet v HD a fotit v UHD (4K) rozlišení. Po propojení s mobilní aplikací můžete aktuální záběry sledovat v reálném čase a podle potřeby s kamerou manipulovat. 

Natáčení podstatně usnadňuje také to, že v telefonu můžete snímek oddálit či přiblížit a také dron jednoduše zpomalit, abyste získali detailnější záběr. Kamera se navíc dokáže automaticky zaměřit na objekt před sebou, díky čemuž jsou snímky a videa ostřejší. 

Když navíc použijete mapu, v rámci pár klepnutí na displej si nastavíte přesnou trasu, kterou pak bude dron sám od sebe následovat. To je možné díky zabudované GPS, která také zajistí, že se k vám dron stisknutím jediného tlačítka automaticky vrátí. Tento model ale neexceluje pouze za letu, ale také si umí udržet stabilní pozici bez jakéhokoliv pohybu, což je ideální pro natáčení delších sekvencí.

 

Finální verdikt

Slušná kamera, praktické funkce a snadné ovládání díky GPS – to vše v sobě kombinuje model AERIUM L900 GPS 4K. Představuje perfektní volbu jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé piloty. Jen tedy nedokáže rozpoznávat překážky, takže budete muset být při létání opatrnější a sledovat, kde se pohybujete.

 

2.

 

AERIUM MAX 108 LASER

AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS

 

Celkové hodnocení:  

80 %  Imagem

Druhé místo si získal dron, který se může chlubit pokročilou kamerou, vyměnitelnou baterií a sérií zajímavých funkcí, které točení videí z ptačí perspektivy podstatně usnadňují. Konkrétně se jedná o model AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS, a jak se můžete níže přesvědčit, výrobce na inovativních technologiích rozhodně nešetřil.

Výhody a nevýhody

 • kvalita obrazu
 • laserové rozpoznávání překážek
 • velký dosah ovládání
 • GPS lokalizace
 • vyšší pořizovací cena

 

Dron přináší kombinaci vynikajícího výkonu s bohatým arzenálem funkcí, a tak představuje ideálního společníka pro všechny nadšence do létání. Největším lákadlem je bezesporu možnost pořizování snímků ve 4K, což vám zajistí kvalitní výstupy v nejrůznějších podmínkách. Díky dvěma kamerám umístěným na přední a spodní straně dronu navíc máte možnost pořizovat poutavé záběry z více úhlů.

Pomocnou ruku s ovládáním vám podá laserový senzor pro automatické rozpoznávání překážek, kterým se dron dokáže automaticky také vyhnout. I začátečníci si tak mohou užít pilotování bezpečně a s klidnou hlavou. S tím jim pomůže také velký dosah ovládání a přenosu obrazu v reálném čase, který umožňuje ovládání dronu i z větší vzdálenosti.

Dron se při plném nabití udrží ve vzduchu až po dobu 20 minut. S náhradními bateriemi a dostatečnou přípravou si však můžete létání prodloužit, a tak si pořizování dokonalých snímků a videí opravdu užít. Lehká skládací konstrukce tohoto modelu navíc zajišťuje snadné přenášení i na těžko dostupná místa.

 

Finální verdikt

Nesejde na tom, zda jste začátečník nebo pokročilý pilot, s modelem AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS si rozhodně přijdete na své. Pořizovací cena je sice o něco vyšší, ale dostanete za ni velmi kvalitní kameru a chytré funkce, které vám zpříjemní obsluhu a zabrání zbytečným nehodám.

 

3.

 

Syma X30

Dron Syma X30

 

Celkové hodnocení:  

74 %  Imagem

S dronem Syma X30 si rozhodně užijete spoustu zábavy. Kromě slušného poměru ceny a výkonu vám nabídne moderní technologie i design. Počítat můžete s délkou letu až 27 minut a řadou zajímavých funkcí, jako je ovládání pomocí gest či nastavení dráhy letu.

Výhody a nevýhody

 • délka letu až 27 minut
 • kvalitní GPS systém
 • funkce One Key Return
 • ovládání gesty
 • chybí detekce překážek

 

Dron Syma X30 je vybavený pokročilými stejnosměrnými motory s dutým jádrem, které nejenže snižují spotřebu energie, ale také zajišťují stabilní let. V kombinaci s GPS systémem a optickou stabilizací tedy můžete počítat s jednoduchým a přesným ovládáním.

Samozřejmostí je funkce One Key Return, která se postará o automatické vrácení dronu zpět na místo vzletu, či možnost ovládání přes WiFi nebo mobilní aplikaci. 

O kvalitní záběry se postarají dvě kamery, a to přední s rozlišením 4K a spodní s Full-HD. Fotografie i videa lze ukládat buď přímo do telefonu, nebo na Micro SD kartu. Součástí balení je dálkový ovladač pracující na frekvenci 2,4 GHz, se kterým lehce propojíte svůj smartphone.

 

Finální verdikt

Dron Syma X30 je kvalitní model s pokročilými funkcemi, který si získá přízeň jak začátečníků, tak nadšených pilotů. Mezi největší výhody patří dlouhá doba provozu, stabilní let, GPS a kvalitní motory. Díky dvěma kamerám zvládne i natáčení záběrů a pořizování snímků. Menším minusem je absence detekce překážek, bez které se ale zkušenější piloti hravě obejdou.

 

4.

 

AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera

AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera

 

Celkové hodnocení:  

66 %  Imagem

I když se tento model umístil na předposledním místě, nejedná se o žádného slabocha – je tomu spíše naopak. Dron AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera nabízí za příznivou cenu spoustu vychytávek, které vám zpříjemní pilotování a pomohou vám zachytit krásy okolní krajiny, ať už si s sebou zařízení přibalíte kamkoliv.

Výhody a nevýhody

 • příznivá cena
 • nastavení trasy letu
 • rozpoznávání gest
 • neumí rozeznávat překážky

 

Rozhodně se jedná o jednu z lepších kvadrokoptér, o čemž svědčí slušná kvalita videa i fotografií. Konkrétně dokáže dron fotit v Ultra-HD a natáčet ve Full-HD rozlišení, což na pořízení lepších záběrů z výletů a dovolených bohatě stačí. 

Pro detailnější snímky můžete využít až padesátinásobné přiblížení, a pokud dostanete chuť na speciální efekty, vyzkoušejte automatické převrácení o 360°. Kamera dronu má navíc funkci Beauty filtr – vaše snímky tedy rovnou upraví tak, aby měly optimální kontrast, barvy a jas. 

Kromě toho je tento model vybavený také funkcí inteligentního rozpoznávání gest – když na kameru uděláte předem nastavené gesto, automaticky udělá snímek. Létání vám usnadní také možnost nastavení trajektorie letu. Dron se přizpůsobí vašim instrukcím, a vy tak budete moci věnovat více pozornosti samotnému natáčení.

 

Finální verdikt

Jestliže hldáte dron, který je kompaktní, snadno se ovládá a má příznivou cenovku, tak je pro vás AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera trefou do černého. Natáčí kvalitní videa, disponuje funkcemi pro snadné ovládání a umí i zajímavé triky. Doba letu je sice o něco kratší, to ale můžete vykompenzovat náhradními bateriemi.

 

5.

 

Syma X23W

Dron Syma X23W

 

Celkové hodnocení:  

54 %  Imagem

Hledáte kompaktní dron za dobrou cenu? Pak je pro vás Syma X23W správnou volbou. Tento malý, ale šikovný dron v sobě snoubí elegantní design s vysokou odolností. Oproti ostatním modelům disponuje velmi krátkou dobou letu, a to maximálně 8 minut. Na druhou stranu ale nabízí přenos obrazu v reálném čase a odolnou konstrukci.

Výhody a nevýhody

 • malý a kompaktní design
 • stabilní let díky 6-osému gyroskopu
 • LED osvětlení 
 • odolná konstrukce
 • nízká kvalita rozlišení kamery
 • absence pokročilých funkcí

 

Navzdory svým kompaktním rozměrům vám toho Syma X23W dokáže nabídnout poměrně dost. Jeho srdce tvoří šestiosý gyroskop, který mu během letu zajišťuje stabilitu a obratnost. Součástí modelu je také vestavěná kamera, se kterou můžete sledovat pohyb dronu v reálném čase. Předem ale počítejte s krátkou dobou provozu o maximální délce 8 minut.

I když rozlišení videa dosahuje pouze 640×480 pixelů, stále získáte relativně slušnou kvalitu obrazu pro běžné použití. Jednou z předností Syma X23W je jeho všestrannost. Můžete s ním létat ve všech směrech a provádět otočky o 360°.

S přesným letem vám pomůže kvalitní barometr a kompas. Pokud se náhodou rozhodnete létat ve zhoršených světelných podmínkách, určitě oceníte dostupné LED osvětlení. Výrobce myslel i na odolnost konstrukce, a proto dron vybavil chrániči vrtulí a tělo vyrobil z pružného plastu.

 

Finální verdikt

Dron Syma X23W je skvělou volbou pro začínající letce, kteří hledají kompaktního a spolehlivého parťáka na cesty. S jeho pomocí natočíte zajímavé záběry i v náročnějším terénu. Na druhou stranu je třeba počítat s nižším rozlišením kamery a absencí pokročilých funkcí. Vhodnou volbou je také pro piloty, kteří potřebují malý dron pro trénování složitějších manévrů.

 

Přestože všechny drony, které jsme si dnes představili, spojuje stejný počet vrtulí, zdaleka nenabízejí totéž. Než si některý model pořídíte, doporučujeme dobře zvážit, jak a kde ho vlastne budete chtít využívat, a podle toho teprve vybírat.

Kromě toho vezměte v potaz i dostupnost příslušenství a náhradních dílů, jako jsou vrtule či baterie. Obvykle sice bývají součástí balení, nicméně stačí několik nevydařených letů a budete potřebovat doplnit zásoby.

U nás ve Vzdušínu neprodáváme pouze samotné drony s kamerou, ale samozřejmě také veškeré příslušenství a doplňky, které byste při létání mohli potřebovat. I když vás tedy potká menší nehoda, s těmito drony budete mít jistotu, že seženete vše potřebné, abyste opět mohli vzletět k oblakům.

Radek

Autor článku
Radek je zkušený profesionál v oblasti elektroniky s dlouholetým zaměřením na produkty našeho e-shopu (zejména klimatizace, odvlhčovače, elektrokoloběžky, drony a mnoho dalších). Jeho praktické zkušenosti s produkty jsou klíčovým faktorem při tvorbě článků, kde aktivně přispívá k nalezení praktických řešení pro každodenní potřeby našich zákazníků.

Potřebujete pomoci?

+420216216008
+420216216008
Po-Pá (9:00 – 16:00)
Jste ve světě dronů nováčci? Představujeme 5 nejlepších modelů pro začátečníky!
Začínáte s drony a nevíte, který vybrat? Připravili jsme pro vás srovnání pěti nejlepších dronů pro začátečníky, ze kterých si jistě vyberete vhodný m...
Porovnání nejlepších dronů AERIUM Hubsan Blackhawk 2 a AERIUM SG MAX – který z nich vybrat?
Chcete dron, se kterým budete opravdu spokojeni? Základem je porovnávat, a to třeba naše dva nejoblíbenější modely – přinášíme srovnání i s ukázkami z...
Heureka
Hodnocení zákazníků
1605 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
10/12/2023

V obchodě Vzdušín.cz to byl druhý nákup. Není žádný problém s komunikací, ochotně poradí po telefonu a pohotové doručení zásilky. Do tohoto obchodu se vždy rád vrátím, protože obchod můžu jen s radostí pochválit a všem doporučit.