Elektrické grily

Hledáte řešení pro bezpečné grilování na balkoně nebo dokonce přímo v bytě? Vyzkoušejte elektrický gril, na kterém připravíte chutné jídlo bez přímého ohně. Gril elektrický představuje skvělý kompromis mezi běžnými variantami na dřevo či uhlí a opékáním masa na obyčejné pánvi. 

Grilování na elektrickém grilu si ihned zamilujete. Velmi snadno ho umyjete a k přípravě pokrmů budete potřebovat pouze minimum tuku. Díky elektrickému termostatu si gril bude udržovat stálou teplotu, a vy tak snadno propečete maso přesně podle vašich představ. Navíc ho využijete nejen během letních měsíců, ale po celý rok!


Žádný kouř ani oheň, pouze vůně pečeného masa a dalších grilovaných lahůdek. Přesně to zažijete s kvalitním elektrickým grilem. Nemusíte se bát ho použít ani přímo v kuchyni. K jeho provozu potřebujete jen zásuvku do elektrické sítě – nic víc, nic míň. Při každém dalším grilování pak už nemusíte shánět brikety ani kontrolovat předpověď počasí.

Elektrické grily najdete hned v několika provedeních. Abyste vybrali model, který perfektně splní vaše očekávání, dobře si rozmyslete, jak chcete gril nejvíce užívat.

  • Kontaktní elektrický gril se nejčastěji užívá přímo v kuchyni, kde na něm opečete maso i zeleninu. Hravě s ním připravíte i chutné zapečené sendviče nebo panini.
  • Stolní elektrické grily nabízejí zpravidla o dost větší grilovací plochu, a tak na nich snadno připravíte oběd pro celou rodinu.
  • Venkovní elektrický gril je plnohodnotnou náhradou za běžný gril na uhlí nebo dřevo. Díky absenci kouře ho můžete v klidu umístit i na balkon nebo malou terasu, a skvěle se tak hodí i do města.

Vertikální elektrický gril se nejčastěji používá pro přípravu pečeného kuřete, je totiž určený pro opékání většího kusu masa najednou. Připravíte na něm ale také gyros nebo špízy.

Při výběru elektrického grilu se zaměřte především na tvar a materiál grilovací plochy. Pro opékání masa se nejlépe hodí žebrovaná plocha, praktická je ale i rovná plná plocha, na které snadno připravíte zeleninu, vejce nebo třeba palačinky.

Materiálů se pro výrobu grilovací desky využívá hned několik. Velmi častá je litinová deska, která umožňuje rovnoměrné opékání po celé ploše a stabilně udržuje teplotu. Naopak přírodní kámen se déle nahřívá, ale nemusíte na něj používat žádný olej. Bez něj se naopak neobejdete u terakotové desky, která je ale na druhou stranu velice odolná – natolik, že na ní můžete přímo krájet maso. Zcela bez tuku můžete použít i keramickou desku, která se hodí nejen na maso, ale například také vejce nebo zeleninu.

Další informace

BBQ gril Rohnson R-2525 Grill Master Detail

1 555 Kč

Příkon (W) 2200, Barva černá, Šířka (cm) 55,5,


Nejlepší mobilní klimatizace 2024 – Vzdušín.cz vám poradí, která nejlépe ochladí

Je vám teplo? Ve Vzdušínu jsme si pro vás připravili test těch nejlepších modelů mobilních klimatizací. ☑️ Který je nejtišší, nejvýkonnější či nejúspornější?

Nejlepší elektrokoloběžky pro rok 2024: Jakou vybrat?

Sháníte elektrokoloběžku a nedokážete se rozhodnout pro konkrétní model? Pojďte se s námi podívat na nejlépe hodnocené modely pro rok 2024.

Nejlepší čističky vzduchu 2024: Vybrali jsme pro vás TOP modely!

Uvažujete o koupi čističky vzduchu? Tak to jste tu správně! Otestovali jsme za vás populární modely a vybrali z nich šestici nejlepších. Který si vyberete vy?

Heureka
Hodnocení zákazníků
1604 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
24/04/2024

žádná nevznikla a přitom jsem se dostal do situace (omyl v mé objednávce), že by mi mohli dělat komplikace. NEDĚLALI a ještě MI POMOHLI.