S dlouhodobě vysokou vlhkostí vzduchu si není radno zahrávat. Naštěstí existují odvlhčovače vzduchu, které dovedou snadno a přitom efektivně optimalizovat kvalitu ovzduší v domácnosti, a předejít tak plísním a dalším potížím, které jsou spojené s příliš vlhkým vzduchem.

Na postup při výběru odvlhčovače jsme se už zaměřili v článku Vybíráme odvlhčovač vzduchu: jaký typ je pro vás nejvhodnější? – pokud se tedy v jednotlivých typech snažíte teprve zorientovat, neváhejte si ho přečíst.

Dnes však půjdeme trošku hlouběji a představíme si nejlepší modely jak menších, tak i výkonnějších odvlhčovačů. Každý z nich jsme důkladně otestovali a rovnou vám můžeme prozradit, že absolutním vítězem našeho testu se stal model…

 

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

 

VÍTĚZ TESTU

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

Celkové hodnocení:  

90 %  Imagem

 • Odvod kondenzátu samospádem
 • Digitální hygrostat pro udržování stabilní vlhkosti vzduchu
 • Velmi tichý provoz
 • Ovládání přes Wi-Fi
 • Čištění vzduchu (HEPA a uhlíkový filtr součástí balení)
 • Větší rozměry

 

 

Imagem

Jak testování pobíhalo?

Dali jsme dohromady všechny oblíbené modely odvlhčovačů ze dvou skupin – koupelnových a výkonných. Ty jsme pak ohodnotili na stupnici od 1 do 10 na základě nejdůležitějších parametrů:

 • hlučnost,
 • výkon,
 • kompaktnost,
 • cena,
 • spotřeba,
 • funkce.

Následně jsme spočítali celkové hodnocení a vše pro vás shrnuli do tabulek, abyste měli přehled o tom, jaké má každý model silné stránky.

 

Nejlepší koupelnové odvlhčovače vzduchu 2023

První skupinu nejlepších odvlhčovačů tvoří takzvané koupelnové modely. Tento název získaly kvůli tomu, že jsou vhodnější spíše pro použití do malých místností nebo tam, kde problémy s vlhkostí nejsou nijak závažné. Žebříček těch nejlepších najdete v následující tabulce:

 

Umístnění

 

Model

Hlučnost

Výkon

Kompaktnost

Cena

Spotřeba

Funkce

Celkové hodnocení

Detail produktu

1.

Olimpia Splendid Aquaria 14P Wi-Fi

Olimpia Splendid Aquaria 14P

8

10

7

7

9

8

82 %

Zobrazit produkt

2.

AERIUM DH500 Ionic

AERIUM DH500 Ionic

10

5

10

9

7

7

80 %

Zobrazit produkt

3.

GREE FANCY

Gree Fancy

7

9

6

8

7

7

79 %

Zobrazit produkt

4.

Concept OV1210 PERFECT

Concept OV1210 PERFECT

6

7

8

8

8

6

72 %

Zobrazit produkt

Každý z uvedených odvlhčovačů si samozřejmě představíme více do detailu, abyste si o jeho funkcích a možnostech využití mohli udělat lepší obrázek.

 


 

1.

Olimpia Splendid Aquaria 14P Wi-Fi

 

Maximální hlučnost: 40 dB

Odvlhčovací výkon: 14 l/24 h

Rozměry: 51,2×29,4×11,6 cm

Příkon: 250 W

Funkce: Odvod kondenzátu samospádem, prachový a uhlíkový filtr

Olimpia Splendid Aquaria 14P

 

Celkové hodnocení:  

82 %  Imagem

Mezi menšími odvlhčovači obsadil první příčku model Olimpia Splendid Aquaria 14P, který je oproti ostatním modelům napřed zejména po stránce výkonu. Na rozdíl od nich se totiž nejedná o odvlhčovač vzduchu s Peltierovým článkem, ale s klasickým kompresorem. Díky tomu dokáže nabídnout mnohonásobně vyšší odvlhčovací výkon.

 • Signalizace plné nádobky
 • Indikátor teploty a vlhkosti
 • Prachový a uhlíkový filtr
 • Vysoký výkon
 • Větší rozměry

 

Recenze

Pokud vám záleží na celkovém stavu ovzduší v domácnosti, rozhodně oceníte také filtraci vzduchu skrze prachový a uhlíkový filtr, které jej zbavují nečistot a pachů. Odvlhčování navíc zvládá bez zbytečného hluku. Oproti konkurenčním modelům je přibližně o 10 % tišší – při běžných aktivitách vás tedy jistě nebude rušit.

Ke komfortnímu odvlhčování přispívá také větší nádobka, která pohltí až dva litry kondenzátu. Výhodou je i možnost odvodu samospádem, díky kterému vám odpadnou veškeré starosti s vyléváním kondenzátu. Obsluhu usnadňuje digitální displej s hygrostatem, který dokáže automaticky udržovat nastavenou relativní vlhkost vzduchu.

 

Finální verdikt

Odvlhčovač Olimpia Splendid Aquaria 14P nabízí velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Hodí se především do menších místnosti, ale dovede si poradit i s prostory, kde se vlhkost dlouhodobě drží na vyšších hodnotách. Pokud jsme právě popsali vaši situaci, rozhodně se jedná o model, se kterým nešlápnete vedle. Jen počítejte s většími rozměry v porovnání s jinými koupelnovými modely.

 

2.

AERIUM DH500 Ionic

 

Maximální hlučnost: 35 dB

Odvlhčovací výkon: 0,5 l/24 h

Rozměry: 27×20×11,5 cm

Příkon: 42 W

Funkce: Odvod kondenzátu samospádem, ionizátor a prachový filtr

AERIUM DH500 Ionic

 

Celkové hodnocení:  

80 %  Imagem

Hlavní výhodou odvlhčovače AERIUM DH500 Ionic je jeho úsporný provoz a malé rozměry. Díky nim nabízí efektivní řešení pro snížení vlhkosti v těch nejmenších místnostech bez toho, aniž by vám překážel. A jelikož funguje na bázi Peltierova článku, je velmi tichý a má nízkou hmotnost, takže se i snadno přenáší.

 • Poměrně velká nádrž na vodu
 • Automatické vypnutí při naplnění nádrže
 • Ionizátor a prachový filtr
 • Odvod kondenzátu do samospádu
 • Menší odvlhčovací výkon

Recenze

Kromě odvlhčování dokáže zbavit vzduch i různých nečistot. Plnohodnotnou čističku vzduchu sice nenahradí, ale skrze prachový filtr pohltí větší částice poletující ve vzduchu a díky ionizátoru vytváří příjemnější ovzduší.

V rámci obsluhy vás potěší velká nádrž na vodu s objemem 1,2 litru. Když se navíc naplní, přístroj se automaticky vypne, díky čemuž pomáhá předcházet nežádoucím nehodám a zkratům. Kondenzát je možné odvádět také do samospádu.

 

Finální verdikt

Hledáte kompaktní a funkční odvlhčovač vzduchu do koupelny, spižírny nebo třeba šatny? AERIUM DH500 Ionic vaše požadavky dokonale splní. Nezabere příliš místa, je tichý a má nízkou spotřebu, takže si s menšími výkyvy vlhkosti s přehledem poradí. Navíc potěší také příznivou cenou.

 

3.

Gree Fancy

 

Maximální hlučnost: 42 dB

Odvlhčovací výkon: 12 l/24 h

Rozměry: 49,6×35,3×22,5 cm

Příkon: 220 W

Funkce: odvod kondenzátu samospádem

Gree Fancy

 

 

Celkové hodnocení:  

79 %  Imagem

Je pro vás dobrý poměr cena/výkon na prvním místě? Pak vám nejspíš padne do oka právě model Gree Fancy. Díky kompresorové technologii dokáže vyvinout výkon až 12 litrů za den, což z něj díky kombinaci vzduchového výkonu až 115 m3 za hodinu a nádobky o velikosti 3 litry činí vhodného kandidáta na vysoušení menších místností.

 • Velký výkon
 • Odvod kondenzátu samospádem
 • Nenáročná údržba
 • Vyšší hlučnost

Recenze

Milovníkům moderních řešení udělá radost dotykový displej, jehož prostřednictvím si na pár kliknutí zvolíte požadované funkce a nastavíte úroveň výkonu. Přímo na displeji se vám zobrazí také informace o stavu přístroje a nádoby na odvod kondenzátu – a pokud se zcela naplní, odvlhčovač se automaticky vypne.

 

Finální verdikt

Gree Fancy je šikovný a cenově dostupný odvlhčovač vzduchu, ke kterému se hodí pořekadlo "za málo peněz, hodně muziky", jelikož kompresorová technologie zajistí rychlé a úsporné odvlhčení. Výhodou může být pro některé uživatele také odvod kondenzátu samospádem.

 

4.

Concept OV1210 PERFECT

 

Maximální hlučnost: 50 dB

Odvlhčovací výkon: 0,75 l/24 h

Rozměry: 31,5×19,5×21,5 cm

Příkon: 45 W

Funkce: Čištění vzduchu přes předfiltr, uhlíkový filtr a HEPA filtr

Concept OV1210 PERFECT

 

 

Celkové hodnocení:  

72 %  Imagem

Čistý vzduch zbavený vlhkosti? Žádný problém! Kompaktní odvlhčovač vzduchu Concept OV1210 PERFECT dokáže optimalizovat vlhkost v místnostech do 25 m2 a přitom vzduch zbavuje nečistot, pachů a dokonce i virů, bakterií a alergenů. Prohání ho totiž přes tři různé filtry – prachový, uhlíkový a HEPA.

 • Atraktivní a moderní design
 • Různé úrovně čištění vzduchu
 • Úsporný provoz
 • Snadné ovládání
 • Kondenzát nelze odvádět samospádem

Recenze

Jeho hlavní funkcí je ale samozřejmě odvlhčování, u kterého můžete přepínat mezi třemi různými stupni výkonu. Při maximálním nasazení zvládne vzduch zbavit až tři čtvrtě litru vody za den. Ta se pak zachytává v nádržce s objemem 1 l – odvod do samospádu možný bohužel není. Jakmile se nádržka naplní vodou, přístroj se automaticky vypne a kontrolka vás upozorní, abyste zachycenou vodu vylili.

Obsluhu odvlhčovače vám zpříjemní také intuitivní dotykový panel, se kterým snadno nastavíte požadovaný prvozní režim. Přístroj je velmi tichý a jeho moderní design zajistí, že do vaší domácnosti perfektně zapadne.

 

Finální verdikt

Hledáte odvlhčovač a čističku vzduchu v jednom? Pak pro vás může představovat vhodný kompromis právě model Concept OV1210 PERFECT. Vzduch prohání hned přes tři různé filtry a navíc je skladný, tichý a snadno se ovládá. S většími místnostmi si sice neporadí, ale na odvlhčení koupelny či jiných menších pokojů bez problému stačí.

 

Nejlepší výkonné odvlhčovače vzduchu 2023

Druhou skupinou, na kterou jsme se zaměřili, jsou potom výkonnější domácí odvlhčovače. Ty nabízejí mnohem širší využití a hodí se i do větších místností a tam, kde je vlhkost vzduchu výrazně vyšší oproti normě. Hodnocení jednotlivých modelů najdete v následující tabulce:

 

Umístnění

 Model

 

Hlučnost

Výkon

Kompaktnost

Cena

Spotřeba

Funkce

Celkové hodnocení

Detail produktu

1.

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

10

8

8

9

9

10

90 %

Zobrazit produkt

2.

Woods MDK26

Woods MDK26

7

10

8

7

10

7

82 %

Zobrazit produkt

3.

Sinclair CFO-20P

Sinclair CFO-20P

8

8

9

7

8

8

80 %

Zobrazit produkt

4.

Sinclair CFO-16P

Sinclair CFO-16P

8

6

10

8

9

6

78 %

Zobrazit produkt

Na každý z nejlépe hodnocených odvlhčovačů vzduchu se podíváme také blíže, abyste získali lepší představu o dostupných funkcích a možnostech využití.

1.

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

 

Maximální hlučnost: 38 dB

Odvlhčovací výkon: 24 l/24 h

Rozměry: 61×36,7×27,4 cm

Příkon: 370 W

Funkce: Ovládání přes Wi-Fi, čištění vzduchu přes HEPA a uhlíkový filtr

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

 

 

Celkové hodnocení:  

90 %  Imagem

Absolutním vítězem našeho testu jak v rámci koupelnových, tak i výkonných odvlhčovačů se stal model Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi. Není se čemu divit, po stránce výkonu i funkcí si vede na jedničku a navíc dokáže nabídnout až o 10 % tišší provoz než konkurenční modely s podobnými parametry.

 • Velký výkon
 • Odvod kondenzátu do samospádu
 • Digitální hygrostat pro udržování stabilní vlhkosti vzduchu
 • Velmi tichý provoz
 • Ovládání přes Wi-Fi
 • Čištění vzduchu (HEPA a uhlíkový filtr součástí balení)
 • Větší rozměry

Recenze

A o jakých funkcích je vlastně řeč? Pokud si potrpíte na čisté prostředí v domácnosti, jistě vás příjemně překvapí možnost téměř plnohodnotného čištění vzduchu. Odvlhčovač vzduch filtruje přes HEPA a uhlíkový filtr, díky čemuž kromě vody pohltí také pachy, prach, alergeny, bakterie a viry, a to s více než 99% úspěšností

Velkou výhodou je také přehledný digitální displej a možnost ovládání přes Wi-Fi. Stačí si do telefonu nainstalovat aplikaci Olimpia Splendid a budete mít možnost odvlhčovač ovládat doslova odkudkoliv. Navzdory pokročilým funkcím můžete počítat s příznivou cenou.

 

Finální verdikt

Tichý, výkonný, úsporný a uživatelsky příznivý – přesně takový je odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi. Jestliže hledáte moderní zařízení, které odpovídá nárokům dnešní doby a bude vám perfektně sloužit i za několik let, s tímto modelem nešlápnete vedle. Jako bonus navíc dostanete čištění vzduchu a ovládání pomocí aplikace.

 

2.

Woods MDK26

 

Maximální hlučnost: 48 dB

Odvlhčovací výkon: 25 l/24 h

Rozměry: 59,6×34,6×25,3 cm

Příkon: 260 W

Funkce: Časovač, dětský zámek, noční režim

Woods MDK26

 

Celkové hodnocení:  

82 %  Imagem

Druhou příčku v rámci výkonných odvlhčovačů obsadil model Woods MDK26. Z hlediska odvlhčovacího výkonu je se svými 25 litry za den nejschopnějším modelem tohoto testu. Navzdory tomu je však velmi hospodárný a splní nároky každého, kdo si potrpí na nízkou spotřebu a s ní spojené finanční úspory.

 • Vysoký výkon
 • Moderní design
 • Větší rozměry
 • Vyšší hlučnost

 

Recenze

Za menšími nároky na spotřebu energií stojí především digitální hygrostat, respektive funkce automatického vypnutí kompresoru po dosažení požadované hodnoty vlhkosti vzduchu. Díky tomu odvlhčovač zbytečně nespotřebovává energii, a tak vám může přinést nemalé úspory. Jakmile vlhkost nastavenou hodnotu překročí, odvlhčovač kompresor opět spustí.

Informace o aktuální vlhkosti a vybraném režimu najdete na přehledném LCD displeji umístěném v horní části odvlhčovače. Nádrž na kondenzát má objem 4 litry, nabízí se však také možnost odvodu samospádem pomocí hadičky, což umožňuje nepřetržitý provoz bez žádné větší asistence.

 

Finální verdikt

Odvlhčovač Woods MDK26 je skvělou volbou pro každého, kdo staví na první místo úsporu energií a vysoký výkon. I když nenabízí žádné velké vychytávky, můžete se spolehnout na jeho funkčnost a snadnou obsluhu. S ovládáním vám výrazně pomůže digitální hygrostat a časovač. A pokud máte doma děti, určitě oceníte dětský zámek.

 

3.

Sinclair CFO-20P

 

Maximální hlučnost: 43 dB

Odvlhčovací výkon: 20 l/24 h

Rozměry: 57,7×36,3×24,5 cm

Příkon: 450 W

Funkce: Digitální hygrostat, indikátor čištění filtrů, časovač

Sinclair CFO-20P

 

Celkové hodnocení:  

80 %  Imagem

Pokud bychom měli vytvořit žebříček nejelegantnějších odvlhčovačů, pak by se na prvních příčkách jistě umístil model Sinclair CFO-20P. Díky jeho ladným liniím a neutrálnímu barevnému provedení skvěle zapadne do každého moderního interiéru. Navíc není ani příliš velký, takže se vejde i do menších místností. To však odvlhčovači neubírá na stránce výkonu – za jeden den dokáže ovzduší zbavit až 20 litrů vody.

 • Elegantní design
 • Odvod kondenzátu do samospádu
 • Udržování stabilní vlhkosti vzduchu díky digitálnímu hygrostatu
 • Snadný výběr provozních režimů
 • Menší odvlhčovací výkon oproti jiným modelům

 

Recenze

Obsluhu usnadňují přednastavené režimy, které zahrnují automatický mód (Smart), průběžné odvlhčování (Continuous), tichý chod (Quiet) a vemi výkonný mód (Dry). Při provozu využívá zabudovaný digitální hygrostat.

Odvlhčovač přichází také s časovačem a indikátorem čištění filtrů, díky kterému se vyhnete tomu, že by byl přístroj nucen zachycené nečistoty foukat zpět do ovzduší. Patří navíc mezi tiché modely, takže vás nebude příliš rušit.

 

Finální verdikt

Sinclair CFO-20P je moderní a funkční odvlhčovač vzduchu v elegantním kabátku. Nabízí slušný výkon, automatickou regulaci vlhkosti a díky přednastaveným provozním režimům také velmi jednoduchou obsluhu. Sice nemá žádné vyloženě „chytré“ funkce, ale nabízí vše, co byste pro spolehlivé odvlhčování domácnosti mohli potřebovat.

 

4.

Sinclair CFO-16P

 

Maximální hlučnost: 41 dB

Odvlhčovací výkon: 16 l/24 h

Rozměry: 50×30,5×19,2 cm

Příkon: 245 W

Funkce: Automatické zapnutí a vypnutí, časovač, režim Turbo

Sinclair CFO-16P

 

Celkové hodnocení:  

78 %  Imagem

Dalo by se říct, že odvlhčovač Sinclair CFO-16P se z hlediska svých parametrů nachází na pomezí koupelnových a výkonných odvlhčovačů. Zejména to platí pro jeho maximální odvlhčovací výkon, který dosahuje 16 litrů za den, což na snížení vlhkosti v místnostech do 20 m2 bohatě stačí. Přestože mu k odvlhčování dopomáhá kompresor, řadí se mezi tišší modely.

 • Odvod kondenzátu do samospádu
 • Digitální ovládací panel
 • Kompaktní rozměry
 • Tichý provoz
 • Menší odvlhčovací výkon

 

Recenze

Mezi přednosti tohoto modelu patří také kompaktní rozměry – snadno se tedy přenáší a ani v malých bytech nebude překážet. Navíc má neutrální a nadčasový design, takže snadno zapadne do každého interiéru.

S obsluhou přístroje vám pomůže přehledný digitální panel a také indikátory, které vás informují například o aktuální vlhkosti nebo stavu nádrže. Kromě toho se vám bude hodit i časovač, automatické zapnutí a vypnutí či funkce autorestartu. A pokud budete potřebovat rychle dosáhnout maximálního výkonu, stačí spustit mód Turbo.

 

Finální verdikt

Sháníte odvlhčovač do menší místnosti a potřebujete vyšší výkon? Tak to vás Sinclair CFO-16P nezklame. S odvlhčováním malých místností si poradí bez problému a navíc to zvládne i velmi tiše. Nechybí mu ani funkce pro snadnější provoz a díky kompaktním rozměrům nezabere moc místa.

 

Stále si nevíte rady s výběrem? Neváhejte se obrátit na naši zákaznickou podporu nebo nakouknout do sekce Odborné poradenství. Najdete zde spoustu informací, které vám usnadní výběr a pomohou vám vybrat to pravé zařízení pro vytvoření optimálního ovzduší ve vaší domácnosti.

Heureka
Hodnocení zákazníků
1432 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost

20/05/2023
Oveřený zákazník
100 %

vynikající komunikace s obchodem. Po obdržení zboží jsem zjistil, že nevyhovuje mým požadavků, zastupce obchodu se snažil vyhledat sortiment, který potřebuji. Když se nepovedlo, nasledovalo naprosto bezproblémové vrácení zboží. Prostě perfektní fungování eshopu