2024 S dlouhodobě vysokou vlhkostí vzduchu si není radno zahrávat. Naštěstí existují odvlhčovače vzduchu, které dovedou snadno a přitom efektivně optimalizovat kvalitu ovzduší v domácnosti, a předejít tak plísním a dalším potížím, které jsou spojené s příliš vlhkým vzduchem.

Na postup při výběru odvlhčovače jsme se už zaměřili v článku Vybíráme odvlhčovač vzduchu: jaký typ je pro vás nejvhodnější? – pokud se tedy v jednotlivých typech snažíte teprve zorientovat, neváhejte si ho přečíst.

Dnes však půjdeme trošku hlouběji a představíme si nejlepší modely jak menších, tak i výkonnějších odvlhčovačů. Každý z nich jsme důkladně otestovali a rovnou vám můžeme prozradit, že absolutním vítězem našeho testu se stal model…

 

AERIUM DH12W

 

VÍTĚZ TESTU

AERIUM DH12W

Celkové hodnocení:  

94 %  Imagem

 • Velký výkon
 • Elegantní design
 • Plnohodnotné čištění vzduchu
 • Ovládání přes Wi-FI
 • Větší hloubka oproti odvlhčovačům s klasickým designem

 

Do sekce, která vás zajímá nejvíce, můžete snadno přejít pomocí následujícího obsahu:

 

nejlepší odvlhčovače vzduchu

Jak testování pobíhalo?

Dali jsme dohromady všechny oblíbené modely odvlhčovačů ze dvou skupin – koupelnových a výkonných. Ty jsme pak ohodnotili na stupnici od 1 do 10 na základě nejdůležitějších parametrů:

 • hlučnost,
 • výkon,
 • kompaktnost,
 • cena,
 • spotřeba,
 • funkce.

Následně jsme spočítali celkové hodnocení a vše pro vás shrnuli do tabulek, abyste měli přehled o tom, jaké má každý model silné stránky.


Nejlepší koupelnové odvlhčovače vzduchu 2024

První skupinu nejlepších odvlhčovačů tvoří takzvané koupelnové modely. Tento název získaly kvůli tomu, že jsou vhodnější spíše pro použití do malých místností nebo tam, kde problémy s vlhkostí nejsou nijak závažné. Žebříček těch nejlepších najdete v následující tabulce:

 

Umístnění

 

Model

Hlučnost

Výkon

Kompaktnost

Cena

Spotřeba

Funkce

Celkové hodnocení

Detail produktu

2.

AERIUM DH12W

AERIUM DH12W

8

9

7

9

10

10

94 %

Zobrazit produkt

1.

Olimpia Splendid Aquaria 14P Wi-Fi

Olimpia Splendid Aquaria 14P

8

10

7

7

9

8

86%

Zobrazit produkt

3.

AERIUM DH500 Ionic

AERIUM DH500 Ionic

10

5

10

9

7

7

80 %

Zobrazit produkt

4.

Woods MDX14

Woods MDX14

8

8

6

7

7

8

73 %

Zobrazit produkt

Každý z uvedených odvlhčovačů si samozřejmě představíme více do detailu, abyste si o jeho funkcích a možnostech využití mohli udělat lepší obrázek.

 

1.

AERIUM DH12W

 

Maximální hlučnost: 39 dB

Odvlhčovací výkon: 12 l/24 h

Rozměry: 29,5×56×29,5 cm

Příkon: 158 W

Funkce: Ovládání přes Wi-Fi, digitální displej, čištění vzduchu přes HEPA filtr

AERIUM DH12W

 

Celkové hodnocení:  

94 %  Imagem

Odvlhčovač AERIUM DH12W vám nabídne velmi slušný odvlhčovací výkon, tichý provoz a dostatečně velkou nádržku na zachytávání vlhkosti, abyste ji nemuseli každou chvíli vylévat – konkrétně dokáže pojmout až 3,2 litru tekutin. Zachycenou vodu je možné odvádět i samospádem díky hadičce, kterou naleznete v balení.

 • Velký výkon
 • Elegantní design
 • Plnohodnotné čištění vzduchu
 • Ovládání přes Wi-FI
 • Větší hloubka oproti odvlhčovačům s klasickým designem

 

Recenze

Milovníkům moderních řešení udělá radost digitální displej a ovládání přes Wi-Fi pomocí mobilní aplikace TUYA SMART. Zde můžete nejen nastavit požadovaný mód, ale také sledovat stav vlhkosti v místnosti. S dosažením vysoké kvality ovzduší v domácnosti vám pomůže také funkce čištění vzduchu pomocí HEPA filtru, což ocení nejen alergici.

Odvlhčovač je na tom velmi dobře i po stránce hlučnosti. Jeho maximální hlučnost činí pouhých 39 dB, takže vás nebude rušit při čtení, studiu ani sledování televize. Praktická jsou i kolečka a madlo, díky kterým odvlhčovač snadno přesunete, kam jen budete potřebovat.

 

Finální verdikt

AERIUM DH12W je šikovný odvlhčovač vzduchu, jehož funkce dokonale odpovídají reálným potřebám jeho uživatelů. Má dostatečný výkon na odvlhčení prostorných místností, snadno se ovládá a nabízí celou řadu režimů pro jednoduché nastavení, včetně módu pro sušení prádla nebo noční provoz. Velkým bonusem je i to, že funguje jako čistička vzduchu.

 

2.

Olimpia Splendid Aquaria 14P Wi-Fi

 

Maximální hlučnost: 40 dB

Odvlhčovací výkon: 14 l/24 h

Rozměry: 51,2×29,4×11,6 cm

Příkon: 250 W

Funkce: Odvod kondenzátu samospádem, prachový a uhlíkový filtr

Olimpia Splendid Aquaria 14P

 

Celkové hodnocení:  

86 %  Imagem

Jak dokazuje vítěz této kategorie, šikovný odvlhčovač nemusí nutně přijít s vysokou cenovkou. Mezi menšími odvlhčovači obsadil první příčku model Olimpia Splendid Aquaria 14P, který je oproti ostatním modelům napřed zejména po stránce výkonu. Na rozdíl od nich se totiž nejedná o odvlhčovač vzduchu s Peltierovým článkem, ale s klasickým kompresorem. Díky tomu dokáže nabídnout mnohonásobně vyšší odvlhčovací výkon.

 • Signalizace plné nádobky
 • Indikátor teploty a vlhkosti
 • Prachový a uhlíkový filtr
 • Vysoký výkon
 • Větší rozměry

 

Recenze

Pokud vám záleží na celkovém stavu ovzduší v domácnosti, rozhodně oceníte také filtraci vzduchu skrze prachový a uhlíkový filtr, které jej zbavují nečistot a pachů. Odvlhčování navíc zvládá bez zbytečného hluku. Oproti konkurenčním modelům je přibližně o 10 % tišší – při běžných aktivitách vás tedy jistě nebude rušit.

Ke komfortnímu odvlhčování přispívá také větší nádobka, která pohltí až dva litry kondenzátu. Výhodou je i možnost odvodu samospádem, díky kterému vám odpadnou veškeré starosti s vyléváním kondenzátu. Obsluhu usnadňuje digitální displej s hygrostatem, který dokáže automaticky udržovat nastavenou relativní vlhkost vzduchu.

 

Finální verdikt

Odvlhčovač Olimpia Splendid Aquaria 14P nabízí velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Hodí se především do menších místnosti, ale dovede si poradit i s prostory, kde se vlhkost dlouhodobě drží na vyšších hodnotách. Pokud jsme právě popsali vaši situaci, rozhodně se jedná o model, se kterým nešlápnete vedle. Jen počítejte s většími rozměry v porovnání s jinými koupelnovými modely.

 

3.

AERIUM DH500 Ionic

 

Maximální hlučnost: 35 dB

Odvlhčovací výkon: 0,5 l/24 h

Rozměry: 27×20×11,5 cm

Příkon: 42 W

Funkce: Odvod kondenzátu samospádem, ionizátor a prachový filtr

AERIUM DH500 Ionic

 

Celkové hodnocení:  

80 %  Imagem

Hlavní výhodou odvlhčovače AERIUM DH500 Ionic je jeho úsporný provoz a malé rozměry. Díky nim nabízí efektivní řešení pro snížení vlhkosti v těch nejmenších místnostech bez toho, aniž by vám překážel. A jelikož funguje na bázi Peltierova článku, je velmi tichý a má nízkou hmotnost, takže se i snadno přenáší.

 • Poměrně velká nádrž na vodu
 • Automatické vypnutí při naplnění nádrže
 • Ionizátor a prachový filtr
 • Odvod kondenzátu do samospádu
 • Menší odvlhčovací výkon

Recenze

Kromě odvlhčování dokáže zbavit vzduch i různých nečistot. Plnohodnotnou čističku vzduchu sice nenahradí, ale skrze prachový filtr pohltí větší částice poletující ve vzduchu a díky ionizátoru vytváří příjemnější ovzduší.

V rámci obsluhy vás potěší velká nádrž na vodu s objemem 1,2 litru. Když se navíc naplní, přístroj se automaticky vypne, díky čemuž pomáhá předcházet nežádoucím nehodám a zkratům. Kondenzát je možné odvádět také do samospádu.

 

Finální verdikt

Hledáte kompaktní a funkční odvlhčovač vzduchu do koupelny, spižírny nebo třeba šatny? AERIUM DH500 Ionic vaše požadavky dokonale splní. Nezabere příliš místa, je tichý a má nízkou spotřebu, takže si s menšími výkyvy vlhkosti s přehledem poradí. Navíc potěší také příznivou cenou.

 

4.

Woods MDX14

 

Maximální hlučnost: 43 dB

Odvlhčovací výkon: 10 l/24 h

Rozměry: 29,3×49,5×18,3 cm

Příkon: 235 W

Funkce: Automatické vypnutí, vzduchový filtr, časovač

Woods MDX14

 

 

Celkové hodnocení:  

73 %  Imagem

Je pro vás dobrý poměr cena/výkon na prvním místě? Pak vám nejspíš padne do oka právě model Woods MDX14. Velmi efektivně dokáže zbavit ovzduší až 10 litrů vody za den. Díky kombinaci vzduchového výkonu až 120 m3 za hodinu a možnosti odvodu tekutiny do samospádu se jedná o vhodného kandidáta na vysoušení místností do 40 m2.

 • Snadné ovládání
 • Odvod kondenzátu samospádem
 • Nenáročná údržba
 • Nízká hlučnost
 • Větší rozměry

Recenze

Milovníkům moderních řešení udělá radost přehledný dotykový ovládací panel, jehož prostřednictvím si na pár kliknutí zvolíte požadované funkce a nastavíte úroveň výkonu. Přímo na displeji se vám zobrazí také informace o aktuální úrovni vlhkosti v místnosti. Jakmile bude dosaženo požadované hodnoty, odvlhčovač se automaticky vypne.

 

Finální verdikt

Woods MDX14 je šikovný a cenově dostupný odvlhčovač vzduchu, který vzhledem ke své ceně nabízí rychlé a efektivní odvlhčení menších místností. Výhodou může být pro některé uživatele také odvod kondenzátu samospádem a automatické vypnutí po dosažení požadované úrovně vlhkosti, které může šetřit náklady na provoz.


Nejlepší výkonné odvlhčovače vzduchu 2024

Druhou skupinou, na kterou jsme se zaměřili, jsou potom výkonnější domácí odvlhčovače. Ty nabízejí mnohem širší využití a hodí se i do větších místností a tam, kde je vlhkost vzduchu výrazně vyšší oproti normě. Hodnocení jednotlivých modelů najdete v následující tabulce:

 

Umístnění

 Model

 

Hlučnost

Výkon

Kompaktnost

Cena

Spotřeba

Funkce

Celkové hodnocení

Detail produktu

1.

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

10

9

8

8

9

10

90 %

Zobrazit produkt

2.

Woods AD30G Active ION HEPA

Woods AD30G Active ION HEPA

9

9

7

8

8

8

82%

Zobrazit produkt

3.

Woods MDK26

Woods MDK26

7

9

8

7

10

7

80 %

Zobrazit produkt

4.

Sinclair CFO-20P

Sinclair CFO-20P

8

8

9

7

7

8

78 %

Zobrazit produkt

Na každý z nejlépe hodnocených odvlhčovačů vzduchu se podíváme také blíže, abyste získali lepší představu o dostupných funkcích a možnostech využití.

 

1.

Olimpia Splendid Aquaria 20P Wi-Fi

 

Maximální hlučnost: 38 dB

Odvlhčovací výkon: 24 l/24 h

Rozměry: 61×36,7×27,4 cm

Příkon: 380 W

Funkce: Ovládání přes Wi-Fi, čištění vzduchu přes HEPA a uhlíkový filtr

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

 

 

Celkové hodnocení:  

90 %  Imagem

Absolutním vítězem našeho testu jak v rámci koupelnových, tak i výkonných odvlhčovačů se stal model Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi. Není se čemu divit, po stránce výkonu i funkcí si vede na jedničku a navíc dokáže nabídnout až o 10 % tišší provoz než konkurenční modely s podobnými parametry.

 • Velký výkon
 • Odvod kondenzátu do samospádu
 • Digitální hygrostat pro udržování stabilní vlhkosti vzduchu
 • Velmi tichý provoz
 • Ovládání přes Wi-Fi
 • Čištění vzduchu (HEPA a uhlíkový filtr součástí balení)
 • Větší rozměry

Recenze

A o jakých funkcích je vlastně řeč? Pokud si potrpíte na čisté prostředí v domácnosti, jistě vás příjemně překvapí možnost téměř plnohodnotného čištění vzduchu. Odvlhčovač vzduch filtruje přes HEPA a uhlíkový filtr, díky čemuž kromě vody pohltí také pachy, prach, alergeny, bakterie a viry, a to s více než 99% úspěšností

Velkou výhodou je také přehledný digitální displej a možnost ovládání přes Wi-Fi. Stačí si do telefonu nainstalovat aplikaci Olimpia Splendid a budete mít možnost odvlhčovač ovládat doslova odkudkoliv. Navzdory pokročilým funkcím můžete počítat s příznivou cenou.

 

Finální verdikt

Tichý, výkonný, úsporný a uživatelsky příznivý – přesně takový je odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi. Jestliže hledáte moderní zařízení, které odpovídá nárokům dnešní doby a bude vám perfektně sloužit i za několik let, s tímto modelem nešlápnete vedle. Jako bonus navíc dostanete čištění vzduchu a ovládání pomocí aplikace.

 

 

2.

Woods AD30G Active ION HEPA

 

Maximální hlučnost: 52 dB

Odvlhčovací výkon: 26 l/24 h

Rozměry: 61,7×34,3×30 cm

Příkon: 320 W

Funkce: ionizátor, plnohodnotný odvlhčovač, indikátor kvality vzduchu, časovač

Woods AD30G Active ION HEPA

 

Celkové hodnocení:  

82 %  Imagem

Kvalita vzduchu v domácnosti se výrazně snižuje s nástupem zimy. Vytápění, sušení prádla uvnitř a méně časté větrání může rozkolísat vlhkost vzduchu, a přispět i k jeho znečištění. Pokud je vyšší vlhkost vzduchu i váš problém, pak pro vás může být vhodnou volbou model Woods AD30G Active ION HEPA, který spojuje odvlhčovač a čističku vzduchu do jednoho zařízení.

 • čistička a odvlhčovač vzduchu v jednom
 • indikátor kvality vzduchu
 • ionizační HEPA filtr
 • velká nádrž na kondenzát
 • vyšší spotřeba

 

Recenze

S odvlhčovacím výkonem až 23 litrů za den rychle a efektivně vysuší vzduch ve vaší domácnosti a díky kvalitnímu ionizačnímu HEPA filtru ho navíc zbaví prachu, spór plísní a dalších mikročástic. Odvlhčovač disponuje čtyřlitrovou nádrží na kondenzát, ale také lze vodu svést samospádem, čímž odpadá starost s vyléváním.

Nastavení požadovaného režimu usnadňuje přehledný digitální displej. Indikátor kvality vzduchu vám zase okamžitě sdělí, jaký je aktuální stav ovzduší v místnosti prostřednictvím barevných ukazatelů. Pro ještě jednodušší obsluhu výrobce čističku opatřil přednastavenými režimy, a to manuálním, automatickým nebo také režimem pro sušení prádla.

 

Finální verdikt

Chcete regulovat vlhkost ovzduší ve vaší domácnosti a zároveň si zajistit čistý vzduch? S modelem Woods AD30G Active ION HEPA můžete mít obojí. Sice nemá velké množství různých filtrů jako modely na prvních příčkách, ale nabízí slušný odvlhčovací i vzduchový výkon a také snadné ovládání, se kterým si poradí opravdu každý.

 

3.

Woods MDK26

 

Maximální hlučnost: 48 dB

Odvlhčovací výkon: 25 l/24 h

Rozměry: 59,6×34,6×25,3 cm

Příkon: 260 W

Funkce: Časovač, dětský zámek, noční režim

Woods MDK26

 

Celkové hodnocení:  

80 %  Imagem

Druhou příčku v rámci výkonných odvlhčovačů obsadil model Woods MDK26. Z hlediska odvlhčovacího výkonu je se svými 25 litry za den nejschopnějším modelem tohoto testu. Navzdory tomu je však velmi hospodárný a splní nároky každého, kdo si potrpí na nízkou spotřebu a s ní spojené finanční úspory.

 • Vysoký výkon
 • Moderní design
 • Větší rozměry
 • Vyšší hlučnost

 

Recenze

Za menšími nároky na spotřebu energií stojí především digitální hygrostat, respektive funkce automatického vypnutí kompresoru po dosažení požadované hodnoty vlhkosti vzduchu. Díky tomu odvlhčovač zbytečně nespotřebovává energii, a tak vám může přinést nemalé úspory. Jakmile vlhkost nastavenou hodnotu překročí, odvlhčovač kompresor opět spustí.

Informace o aktuální vlhkosti a vybraném režimu najdete na přehledném LCD displeji umístěném v horní části odvlhčovače. Nádrž na kondenzát má objem 4 litry, nabízí se však také možnost odvodu samospádem pomocí hadičky, což umožňuje nepřetržitý provoz bez žádné větší asistence.

 

Finální verdikt

Odvlhčovač Woods MDK26 je skvělou volbou pro každého, kdo staví na první místo úsporu energií a vysoký výkon. I když nenabízí žádné velké vychytávky, můžete se spolehnout na jeho funkčnost a snadnou obsluhu. S ovládáním vám výrazně pomůže digitální hygrostat a časovač. A pokud máte doma děti, určitě oceníte dětský zámek.

 

4.

Sinclair CFO-20P

 

Maximální hlučnost: 43 dB

Odvlhčovací výkon: 20 l/24 h

Rozměry: 57,7×36,3×24,5 cm

Příkon: 450 W

Funkce: Digitální hygrostat, indikátor čištění filtrů, časovač

Sinclair CFO-20P

 

Celkové hodnocení:  

78 %  Imagem

Pokud bychom měli vytvořit žebříček nejelegantnějších odvlhčovačů, pak by se na prvních příčkách jistě umístil model Sinclair CFO-20P. Díky jeho ladným liniím a neutrálnímu barevnému provedení skvěle zapadne do každého moderního interiéru. Navíc není ani příliš velký, takže se vejde i do menších místností. To však odvlhčovači neubírá na stránce výkonu – za jeden den dokáže ovzduší zbavit až 20 litrů vody.

 • Elegantní design
 • Odvod kondenzátu do samospádu
 • Udržování stabilní vlhkosti vzduchu díky digitálnímu hygrostatu
 • Snadný výběr provozních režimů
 • Menší odvlhčovací výkon oproti jiným modelům

 

Recenze

Obsluhu usnadňují přednastavené režimy, které zahrnují automatický mód (Smart), průběžné odvlhčování (Continuous), tichý chod (Quiet) a vemi výkonný mód (Dry). Při provozu využívá zabudovaný digitální hygrostat.

Odvlhčovač přichází také s časovačem a indikátorem čištění filtrů, díky kterému se vyhnete tomu, že by byl přístroj nucen zachycené nečistoty foukat zpět do ovzduší. Patří navíc mezi tiché modely, takže vás nebude příliš rušit.

 

Finální verdikt

Sinclair CFO-20P je moderní a funkční odvlhčovač vzduchu v elegantním kabátku. Nabízí slušný výkon, automatickou regulaci vlhkosti a díky přednastaveným provozním režimům také velmi jednoduchou obsluhu. Sice nemá žádné vyloženě „chytré“ funkce, ale nabízí vše, co byste pro spolehlivé odvlhčování domácnosti mohli potřebovat.


Nejlepší poloprofesionální odvlhčovače vzduchu 2024

Poslední skupinou produktů, kterým jsme při našem testování věnovali pozornost, jsou takzvané poloprofesionální odvlhčovače. Mají větší výkon než běžné domácí odvlhčovače vzduchu a zvládnou pracovat nepřetržitě, takže se hodí nejen pro použití v domácnosti, ale také k odvlhčování sklepů nebo menších skladů a komerčních objektů. Nejlépe hodnocené modely si můžete prohlédnout v tabulce níže:

 

Umístnění

 Model

 

Hlučnost

Výkon

Kompaktnost

Cena

Spotřeba

Funkce

Celkové hodnocení

Detail produktu

1.

LD48Pro+

Woods LD48Pro+

10

8

10

8

8

9

88 %

Zobrazit produkt

2.

Remko ETF360

Remko ETF360

8

9

8

9

9

8

85%

Zobrazit produkt

3.

Woods SW42FX Silent

Woods SW38FX Silent

8

7

8

7

9

8

78 %

Zobrazit produkt

4.

TROTEC TTK 171 ECO

TROTEC TTK 171 ECO

7

10

6

8

7

7

75 %

Zobrazit produkt

A jaké jsou funkce, přednosti a případné slabiny každého modelu? To se dozvíte v následujících recenzích.

 

1.

Woods LD48Pro+

 

Maximální hlučnost: 48 dB

Odvlhčovací výkon: 31 l/24 h

Rozměry: 34,5×58×46 cm

Příkon: 630 W

Funkce: Čištění přes protiplísňový filtr, automatické vypnutí při naplnění nádržky, inteligentní odmrazovací systém

Woods LD48Pro+

 

 

Celkové hodnocení:  

88 %  Imagem

Odvlhčovač vzduchu Woods LD48Pro+ je skvělým pomocníkem pro všechny, kteří se potýkají s nadměrnou vlhkostí v interiéru. Jedná se o výkonný model, který dokáže efektivně eliminovat vlhkost v místnostech o velikosti až 180 m². Konkrétně nabízí maximální odvlhčovací výkon 31 litrů za den.

 • Vysoký výkon
 • Provoz v různých teplotách
 • Odvod kondenzátu samospádem
 • Vhodný do velkých prostorů
 • Nízká hlučnost
 • Pouze ruční ovládání

Recenze

Vysoká vlhkost se často pojí se vznikem plísní, proto výrobce model opatřil také účinným protiplísňovým filtrem, který pohltí spóry poletující v ovzduší a zajistí vám čistější vzduch. Na šetrnost myslel i při samotné výrobě přístroje, ke které použil recyklovatelnou ocel. Důkazem důvěry v jeho funkčnost a konstrukci je desetiletá záruka na domácí použití.

Velkou výhodou přístroje je i jeho nádrž, která pojme až 11,4 litru vody. I když tedy nemáte možnost odvést kondenzát do samospádu, vyhnete se ustavičnému vyprazdňování nádoby. A co je nejlepší, přístroj zvládá pracovat v širokém spektru teplot, včetně chladnějších zimních měsíců. Je opatřený inteligentním odmrazovacím systémem, který zajišťuje rychlejší odmrazování a zlepšuje jeho energetickou účinnost.

 

Finální verdikt

Model Woods LD48Pro+ své majitele potěší mnoha prvky a funkcemi. Díky protiplísňovému filtru zajistí čistější vzduch, široké teplotní rozpětí umožňuje provoz během celého roku a silný odvlhčovací výkon z něj zase dělá vhodného kandidáta pro použití i ve velkých místnostech. Kvalitní konstrukce s kolečky pro snadnější přesun a desetiletá záruka pro domácí použití jsou příjemným bonusem.

 

 

2.

Remko ETF360

 

Maximální hlučnost: 53 dB

Odvlhčovací výkon: 36 l/24 h

Rozměry: 39×60×28 cm

Příkon: 550 W

Funkce: Čerpadlo kondenzátu, technologie LowTEMP, digitální displej

Remko ETF360

 

Celkové hodnocení:  

78 %  Imagem

Odvlhčovač Remko ETF 360 se může chlubit moderním provedením, které se týká nejen designu, ale také funkcí. Obsluhu vám zpříjemní přehledný digitální displej, který vám ukáže informace o aktuálním stavu vlhkosti i zvoleném režimu a umožní vám ho snadno nastavit, abyste dosáhli optimální kvality ovzduší u vás doma.

 • Vysoký odvlhčovací výkon
 • Provoz i v nižších teplotách
 • Čerpadlo kondenzátu
 • Nízká hlučnost
 • Digitální displej
 • Neporadí si s velkými prostory (nad 70 m2)

 

Recenze

Nicméně hlavním prvkem, který ho odlišuje od konkurence, je především čerpadlo kondenzátu. Díky němu můžete vodu nejen odvádět do samospádu, ale také čerpat až do výšky 5 metrů, což vám podstatně ušetří starosti s umístěním i instalací. Samozřejmě disponuje i nádržkou, která má kapacitu 6,5 litru.

Odvlhčovací výkon činí 36 l za den, co však efektivitu chlazení posouvá na další úroveň, je technologie LowTEMP. Ta zajišťuje efektivní vysoušení i při nižších teplotách bez nutnosti použít přídavné topení, a to konkrétně do 6 ºC. Odvlhčovač tedy zvládne provoz na různých místech, ať už se jedná o sklepy, menší sklady nebo obytné prostory.

 

Finální verdikt

Pokud hledáte spolehlivý a efektivní odvlhčovač pro dlouhodobý provoz, Remko ETF 360 je skvělou volbou. Jeho obrovskou výhodou je zejména vysoká účinnost, technologie pro provoz v nižších teplotách a čerpadlo kondenzátu, které umožňuje využití v místnostech, na které by jiné modely nestačily. Příjemným prvkem je také digitální displej pro snadné ovládání.

 

3.

Woods SW42FX Silent

 

Maximální hlučnost: 59 dB

Odvlhčovací výkon: 19 l/24 h

Rozměry: 49,5×34,5×52,7 cm

Příkon: 425 W

Funkce: Protiplísňový filtr, automatické vypnutí po naplnění nádržky, inteligentní odmrazovací systém

Woods SW38FX Silent

 

Celkové hodnocení:  

82 %  Imagem

Woods SW38FX Silent se oproti předchozím modelům sice může chlubit o něco menším odvlhčovacím výkonem (konkrétně 19 l za den), ale i přesto může nabídnout řadu výhod. Jednou z nich je například protiplísňový filtr, který se hodí zejména pro alergiky, jelikož zachytí spory plísní, a tak vytváří čistší a bezpečnější ovzduší

 • Protiplísňový filtr
 • Automatické vypnutí při naplnění nádržky
 • Odvod kondenzátu do samospádu
 • Provoz ve velkém teplotním rozmezí
 • Industriální design

 

Recenze

Menší starosti s obsluhou zajišťuje velká nádrž na vodu s kapacitou 11,4 litru, díky které nemusíte kondenzát příliš často vylévat. Pokud se nádržka naplní, přístroj se automaticky vypne. Samozřejmostí je také přímý odvod do samospádu, který umožňuje nepřetržitý provoz přístroje. 

Model se hodí pro použití v místnostech s podlahovou plochou do 85 m², kromě domácnosti ho tedy využijete i v suterénu, sklepě, garáži nebo podkroví. Jeho velkou výhodou je také obrovský rozsah teplot, při kterých dokáže pracovat (od +2 do +35 °C), můžete ho tedy využívat i v zimních měsících.

 

Finální verdikt

Odvlhčovač vzduchu Woods SW38FX Silent sice nemá až tak líbivý design, ale po stránce funkčnosti rozhodně nestrádá. Má slušný výkon, dokáže odvlhčovat poměrně velké místnosti a díky velké nádržce a automatickému vypnutí při jejím naplnění nevyžaduje příliš častou obsluhu. Při dodržení podmínek daných výrobcem navíc můžete získat záruku na 6 let pro domácí použití.

 

4.

TROTEC TTK 171 ECO

 

Maximální hlučnost: 60 dB

Odvlhčovací výkon: 52 l/24 h

Rozměry: 45×91×52 cm

Příkon: 700 W

Funkce: Časovač, integrovaná funkce paměti, automatické udržování vlhkosti

TROTEC TTK 171 ECO

 

Celkové hodnocení:  

75 %  Imagem

Hledáte opravdového přeborníka mezi odvlhčovači? Model TTK 171 ECO od značky TROTEC splňuje standardy pro komerční použití, díky čemuž vám poskytne opravdu mimořádný výkon. Se svým výkonným rotačním kompresorem dokáže ovzduší zbavit až 52 litrů vody za den, což z něj dělá nejsilnější ze všech testovaných modelů.

 • Vysoký odvlhčovací výkon
 • Vhodný pro velké prostory
 • Snadný přesun i v náročnějších podmínkách
 • Automatický provoz
 • Méně líbivý design

 

Recenze

Logicky tedy dokáže efektivně odvlhčovat i opravdu velké prostory, a to konkrétně s rozlohou až 90 m² nebo objemem do 230 m³. Ovládací panel tohoto modelu je přehledný a nabízí digitální zobrazení všech funkcí, včetně aktuální vlhkosti v procentech. V jeho obsluze se tedy snadno zorientují i lidé bez předchozích zkušeností s tímto typem zařízení.

Jeho bytelná konstrukce, praktické madlo a velká kola z něj dělají vhodného kandidáta pro použití na staveništích nebo v jiných náročnějších podmínkách. Kondenzát lze odvádět do příslušné nádržky s objemem 5,5 litru nebo přímo do samospádu, díky čemuž odvlhčovač zvládne i stálý provoz. Stačí jen nastavit požadovanou úroveň vlhkosti a přístroj tuto hodnotu bude automaticky udržovat.

 

Finální verdikt

S odvlhčovačem TROTEC TTK 171 ECO se můžete spolehnout na opravdu vysoký odvlhčovací výkon, snadnou obsluhu a řadu praktických funkcí. Jedná se o perfektního pomocníka pro boj s vlhkostí v různém prostředí, a to nejen v domácnosti, ale také na stavbách nebo v komerčních prostorách. Možnosti využití jsou tedy opravdu široké, záleží jen na vašich potřebách a aktuální situaci.

 

Stále si nevíte rady s výběrem? Neváhejte se obrátit na naši zákaznickou podporu nebo nakouknout do sekce Odborné poradenství. Najdete zde spoustu informací, které vám usnadní výběr a pomohou vám vybrat to pravé zařízení pro vytvoření optimálního ovzduší ve vaší domácnosti.

Radek

Autor článku
Radek je zkušený profesionál v oblasti elektroniky s dlouholetým zaměřením na produkty našeho e-shopu (zejména klimatizace, odvlhčovače, elektrokoloběžky, drony a mnoho dalších). Jeho praktické zkušenosti s produkty jsou klíčovým faktorem při tvorbě článků, kde aktivně přispívá k nalezení praktických řešení pro každodenní potřeby našich zákazníků.

Potřebujete pomoci?

216 216 008
216 216 008
Po-Pá (9:00 – 16:00)
Elektrokoloběžka vs. auto – která možnost je úspornější?
Cestovat každý den autem se může dost prodražit. Jako alternativa se však nabízí elektrokoloběžky. Kolik stojí jejich provoz v porovnání s osobními au...
Čtvrt milionu za dva a půl roku – Jak můžete začít vydělávat s affiliate sítí od Vzdušínu i vy
S affiliate sítí od Vzdušín.cz můžete vydělávat desetitisíce měsíčně. Připojte se k nám ještě dnes!...
Heureka
Hodnocení zákazníků
1569 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
15/04/2024

Objednal jsem si náhradní baterii k dronu. Ta se bohužel nedala nabít. Sdělil jsem to obchodu a čekal, že se bude zjišťovat co mám za nabíječku....atd. Nic takového se ale nestalo. K mému velkému překvapení přišla omluva a zpráva, že mi baterií posílají novou a ještě jednu navíc za způsobené komplikace. To jsem nečekal a smekám před tímto obchodem. Přeju hodně spokojených zákazníků, jako jsem já.