AKU vysavače

Nechcete se při vysávání omezovat kabelem do elektrické sítě? Vsaďte na AKUmulátorové neboli zkráceně AKU vysavače! Jak napovídá název, jedná se o spotřebiče vybavené baterií, takže otravné manipulaci s kabelem můžete dát navždy sbohem. Na výběr přitom máte z celé řady různých typů, a tak snadno najdete produkt přesně pro vaše potřeby.


Největší předností AKU vysavače je samozřejmě absence elektrické kabelu. Snadno s nimi tedy uklidíte i místa, odkud to máte k zásuvce daleko. A nemusí se jednat pouze o domácnost! S těmito pomocníky bez problémů vysajete i interiér auta nebo zahradní domek.

Dnešní AKU vysavače poskytují dostatečnou výdrž baterie pro úklid celé domácnosti najednou. Nemusíte se tedy bát, že byste museli čekat, až se přístroj dobije. S většinou AKU vysavačů se navíc velice snadno manipuluje, jelikož mají tvar uzpůsobený pro snadné vysávání. Vy se tak už nemusíte starat o to, kde se opět zamotal elektrický kabel, ani střídat jednotlivé zásuvky po domě.

AKU vysavače můžeme snadno rozdělit na dva typy – tyčové pro větší plochy a ruční pro úklid menších povrchů a těžko přístupných míst. Na trhu najdete i kombinovanou verzi, která nabízí obě varianty v jednom.

  • Tyčový AKU vysavač je skvělou volbou pro pohodlný běžný úklid domácnosti. Hravě zvládne vysát dlaždice, plovoucí podlahu i koberec. Díky vysoké tyčové konstrukci se při vysávání nemusíte ohýbat a vysavač také snadno uskladníte.
  • Ruční AKU vysavač se hodí pro drobný úklid těžko dostupných míst. Snadno s ním uklidíte auto nebo třeba sedačku. Využijete ho i pro odstranění drobných nečistot, například když něco rozbijete nebo vysypete. Nemusíte tedy hned vyndávat velký tyčový vysavač – s pomocí toho ručního nepořádek během chvilky odstraníte.

Bezdrátové provedení AKU vysavače přináší nespočet výhod, jen je třeba dbát na jeho pravidelné nabíjení, aby byl vždy připraven k úklidu. S tím se pojí i omezená životnost baterie, nicméně kvalitní produkt vám při správném používání a údržbě vydrží v plné síle celé roky.

Co se týče samotné kapacity baterie, standardní modely na jedno nabití vydrží vysávat okolo jedné hodiny. Některé varianty však nabídnou skoro dvojnásobek. Ruční AKU vysavače mají kvůli své omezené velikosti kapacitu baterie sníženou – obvykle zvládnou vysávat zhruba 10–45 minut. Délka kompletního nabití závisí na konkrétním vysavači, ale obvykle se pohybuje okolo 2 až 3 hodin.

Při výběru vhodného AKU vysavače je stěžejní jeho sací výkon. Nenechte se proto zlákat hodnotou příkonu – ta o kvalitě vysávání příliš nevypovídá. Také zohledněte, zda ho budete využívat spíše na podlahu, nebo na koberec, pro každý povrch je totiž vhodnější jiná konstrukce vysavače. Mimo to existují i speciální modely určené pro úklid po domácích mazlíčcích.

Speciální variantou jsou také AKU vysavače, které zároveň i vytírají. Cena je zde pochopitelně vyšší, ale za to vám produkt ušetří spoustu času a námahy. Skvělým kompromisem jsou pak AKU vysavače 2v1, které kombinují tyčový i ruční vysavač.

Další informace

Tyčový AKU vysavač CONCEPT ICONIC ANIMAL SMART VP6110 Detail

4 030 Kč

Příkon (W) 380, Kapacita baterie (Ah) 2,5, Typ baterie Li-Ion,


Nejlepší mobilní klimatizace 2024 – Vzdušín.cz vám poradí, která nejlépe ochladí

Je vám teplo? Ve Vzdušínu jsme si pro vás připravili test těch nejlepších modelů mobilních klimatizací. ☑️ Který je nejtišší, nejvýkonnější či nejúspornější?

Nejlepší elektrokoloběžky pro rok 2024: Jakou vybrat?

Sháníte elektrokoloběžku a nedokážete se rozhodnout pro konkrétní model? Pojďte se s námi podívat na nejlépe hodnocené modely pro rok 2024.

Nejlepší čističky vzduchu 2024: Vybrali jsme pro vás TOP modely!

Uvažujete o koupi čističky vzduchu? Tak to jste tu správně! Otestovali jsme za vás populární modely a vybrali z nich šestici nejlepších. Který si vyberete vy?

Heureka
Hodnocení zákazníků
1609 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
13/04/2024

Přehledný výběr na web stránkách, nabídka rady odborníka, rychlé dodání. Obchod velmi doporučuji.