RC vrtulníky

RC vrtulníky jsou na tom podobně jako modely letadel – jejich ovládání je o něco náročnější než třeba u aut nebo tanků, a tak je třeba vybírat s ohledem na zkušenosti pilota. Naše modely AERIUM jsou ale vhodné i pro začátečníky, takže se s nimi tyto modely naučíte rychle ovládat – některé navíc bývají opatřené i kamerou. Poháněny bývají elektromotorem napojeným na baterii, kterou můžete dobíjet z běžné sítě.


Jednotlivé RC vrtulníky dělíme v první řadě podle uspořádání jejich rotorů. Všechny modely můžeme rozdělit do následujících tří kategorií.

  • Protiběžné rotory – RC vrtulníky jsou vybaveny dvěma řadami rotorových listů. Tato možnost je vhodná pro začátečníky, jelikož umožňuje snazší manévrování.
  • Hlavní a ocasní rotor – přináší vyšší rychlost než předchozí varianta. Modely s takovou výbavou jsou ale náročnější na ovládání a začátečník může mít problém je vůbec udržet ve vzduchu.
  • Tandemové uspořádání rotorů – dvě vrtule usazené za sebou, které umožňují snadnější ovládání než předchozí varianta, avšak nenabízejí takové možnosti manévrování.

RC vrtulníky lze také rozdělit podle počtu směrů, jakými se letoun pohybuje. Podle toho modely dělíme do tří kategorií, které si popíšeme níže.

  • Tříkanálové RC vrtulníky umožňují pohyb nahoru a dolů, dopředu a dozadu a rotaci kolem své osy. Tato varianta je nejvhodnější pro začátečníky.
  • Čtyřkanálové RC vrtulníky nabízejí navíc ještě pohyb bokem vpravo a vlevo. Toto ovládání doporučujeme pro zkušenější piloty, kteří ocení širší možnosti manévrování.

Šestikanálové RC vrtulníky jsou určeny výhradně pro velmi pokročilé piloty. Modely umožňují další druhy manévrů a speciální letová nastavení pro náročné.

Další informace

RC vrtulník AERIUM C186 4CH CAMOUFLAGE zelený Detail
3 590 Kč
2 390 KčSe slevovým kódem
Maximální doba provozu (min) 15, Maximální dosah ovládání (km... 0,1, Kapacita baterie (Ah) 0,35,
RC vrtulník AERIUM C127 GPS 720P šedý Detail

2 990 Kč

Maximální doba provozu (min) 15, Maximální rozlišení videa (p... 1280x720 (HD..., Maximální dosah ovládání (km... 0,1,


Nejlepší mobilní klimatizace 2024 – Vzdušín.cz vám poradí, která nejlépe ochladí

Je vám teplo? Ve Vzdušínu jsme si pro vás připravili test těch nejlepších modelů mobilních klimatizací. ☑️ Který je nejtišší, nejvýkonnější či nejúspornější?

Nejlepší elektrokoloběžky pro rok 2024: Jakou vybrat?

Sháníte elektrokoloběžku a nedokážete se rozhodnout pro konkrétní model? Pojďte se s námi podívat na nejlépe hodnocené modely pro rok 2024.

Nejlepší čističky vzduchu 2024: Vybrali jsme pro vás TOP modely!

Uvažujete o koupi čističky vzduchu? Tak to jste tu správně! Otestovali jsme za vás populární modely a vybrali z nich šestici nejlepších. Který si vyberete vy?

Heureka
Hodnocení zákazníků
1605 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
14/02/2024

Zatim se z dronem seznamuju.Ackolu navos neni zrovna idealnitak jsem musel youtube a bidea.Podle nich pak dron sprovoznil k zivotu a letu.