Vážení zákazníci.

Z důvodu zvýšené poptávky může dojít k drobným zpožděním při expedici objednávek. Děláme vše pro to, aby tato zpoždění byla co nejkratší. Děkujeme za Vaši trpělivost a pochopení.

Čističky vzduchu jsou přístroje, které pomáhají zlepšit kvalitu vzduchu v domácnosti či kanceláři. Pomáhají snižovat prašnost a například alergikům dokážou ulevit po pobytu venku. Pomáhají také čistit vzduch od roztočů, bakterií či zvířecích chlupů. My jsme se rozhodli některým z nich podívat na zoubek a snad vám tak pomoci s výběrem z nepřeberného množství modelů, které jsou na trhu. 

Tentokrát zkoušíme čističku vzduchu Aura Di od prověřeného italského výrobce Olimpia Splendid. Už elegantní italský design i kvalitní zpracování nás na první pohled zaujaly.

 

Olimpia Splendid Aura Di

 

 

Olimpia Splendid Aura Di

Výrazným prvkem je displej na přední části přístroje. Ten nám ukazuje množství polétavých částic od velikosti 0,3 mikronu. Ty čistička sama detekuje na základě senzoru, který se nachází po straně přístroje. Díky němu může nepřetržitě monitorovat kvalitu vzduchu v místnosti a okamžitě detekuje znečištění.

 

Olimpia Splendid Aura Di

Indikátor kvality vzduchu vám snadno umožní zjistit, zda se kvalita vzduchu zhoršuje nebo zlepšuje.

 

Ovládací panel této čističky nacházíme na horní části přístroje. Když ji zapneme, čistička se uvádí do automatického módu. To znamená, že si sama vyhodnotí kvalitu vzduchu a nastaví tomu odpovídající výkon. Ten však můžeme upravit i ručně, a to tlačítkem Mode. Tím přepínáme mezi manuálním, automatickým a nočním režimem. V nočním režimu je čistička velmi tichá, protože sníží svůj výkon na minimum.

Čistička disponuje i funkcí časovače, kterým můžeme nastavit automatické zapnutí nebo vypnutí přístroje až na 8 hodin dopředu.

 

Filtrace

Čistička nasává vzduch v místnosti, ten prochází řadou různých filtrů, které zbavují vzduch nežádoucích látek a pročištěný vzduch se vrací zpět do ovzduší. V místnosti tak vzniká cirkulace vzduchu a přístroj udržuje vzduch čistý.

Čtyř úrovňové čištění vzduchu modelu Aura Di zaručuje opravdu čisté ovzduší, které aktivně zbavuje nepříjemných pachů a pylů.

Alergikové ocení zejména HEPA filtr, který se vyznačuje účinností až 99,97% a zachycuje částice od velikosti 0,3 mikronu. Čistička Aura Di ho navíc kombinuje s předfiltrem pevných částic, který šetří HEPA filtr a prodlužuje tak jeho životnost.

Další v řadě je uhlíkový filtr, který účinně pohlcuje pachy a kouře.

Jako podpůrný systém čištění vzduchu je v čističce zabudována UV lampa a ionizátor vzduchu. UV lampu můžeme kdykoliv zapnout či vypnout pomocí tlačítka na hlavním panelu. Znečištěný vzduch je pak vystaven intenzivnímu ultrafialovému záření, které účinně likviduje viry, bakterie a plísně, ale i další nečistoty organického původu.

 

Olimpia Splendid Aura Di

Aura Di disponuje čtyř stupňovou filtrací zahrnující UV lampu a ionizátor.


 

Údržba

Po dvou tisících hodinách provozu nás čistička sama upozorní na výměnu nebo omytí filtrů. Zda-li filtry vyměnit za nové nebo pouze omýt ty stávající záleží na uživateli a na tom, jaký výkon od čističky očekává. Mytí filtrů sice jejich životnost o něco prodlouží, ale po několikátém umytí bude přesto potřeba sáhnout po nových. Životnost čističky se tím prodlouží a bude pro vás mnohem lépe filtrovat vzduch.

Velkou výhodou modelu Aura Di je to, že výměna filtrů není nijak finančně náročná; náklady na nové filtry výrobce odhaduje pod tisíc korun ročně. Vždy však záleží na frekvenci užívání přístroje. Jejich výměna je navíc velmi snadná a zvládne ji úplně každý.

 

Výkon

Vzduchový výkon modelu Aura Di je až 365 m3 za hodinu. To znamená, jak velký prostor dokáže za hodinu vyčistit od nežádoucích mikročástic a pachů. Nezapomeňte ale, že pro běžné čištění by se vzduch měl profiltrovat alespoň 2x za hodinu, pro alergiky se doporučuje i 3-4x za hodinu. Proto z vlastní zkušenosti můžeme doporučit čističku Aura Di do místností maximálně o 180 m3, abyste z jejího výkonu vytěžili maximum a aby měla opravdový přínos pro vytvoření zdravého ovzduší u vás doma či v kanceláři.

 

Závěr

Výhoda čističky vzduchu Aura Di je bezesporu nepříliš vysoká pořizovací cena a následně v nízkých nákladech na filtry, což vám pomůže čističku udržovat v jejím nejlepším stavu, aby vám mohla dlouho sloužit.

Příjemným doplňkem je potom UV lampa a displej zobrazující množství částic v ovzduší.

 

 

Pro produkty značky Olimpia Splendid nabízíme v případě výskytu závady zdarma po dobu záruky odvoz výrobku do autorizovaného servisu v případě, že si ponecháte originální krabici k výrobku pro bezpečné zabalení.

 

Neváhejte nás kontaktovat na naší infolince nebo na info@vzdusin.cz. Rádi vám poradíme s výběrem té pravé čističky pro vaši domácnost či kancelář.

Radek

Autor článku
Radek je zkušený profesionál v oblasti elektroniky s dlouholetým zaměřením na produkty našeho e-shopu (zejména klimatizace, odvlhčovače, elektrokoloběžky, drony a mnoho dalších). Jeho praktické zkušenosti s produkty jsou klíčovým faktorem při tvorbě článků, kde aktivně přispívá k nalezení praktických řešení pro každodenní potřeby našich zákazníků.

Potřebujete pomoci?

+420216216008
+420216216008
Po-Pá (9:00 – 16:00)
Srovnání čističek vzduchu: Winix Zero a Winix Zero PRO
Pokud vás doma trápí prašnost, zvířecí chlupy nebo jiné alergeny, určitě už jste zvažovali koupi čističky vzduchu. Chápeme, že modelů je na trhu spous...
Jak prodloužit životnost klimatizace
Existuje několik různých parametrů, ke kterým lidé přihlížejí, když si domů pořizují klimatizaci. Některé z nich, jako například maximální výkon příst...
Heureka
Hodnocení zákazníků
1678 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
13/04/2024

Přehledný výběr na web stránkách, nabídka rady odborníka, rychlé dodání. Obchod velmi doporučuji.