Vážení zákazníci.

Z důvodu zvýšené poptávky může dojít k drobným zpožděním při expedici objednávek. Děláme vše pro to, aby tato zpoždění byla co nejkratší. Děkujeme za Vaši trpělivost a pochopení.

Jak může vlhkost ovlivnit šíření virů v místnosti

Tím se zabývali vědci z vědecké instituce Riken a univerzity v Kobe. Vše simulovali pomoci supervýkonného japonského počítače Fugaku. Zjistili tak, že vir se místností mnohem lépe šíří, pokud je vzdušná vlhkost menší než 30% a naopak při vlhkosti 60% a vyšší dochází ke zpomalení šíření až o polovinu. Zvýšením vlhkosti v místnostech během topné sezóny, kdy se omezuje větrání, tak může omezit šíření virů v takovém prostředí.

 

Radek

Autor článku
Radek je zkušený profesionál v oblasti elektroniky s dlouholetým zaměřením na produkty našeho e-shopu (zejména klimatizace, odvlhčovače, elektrokoloběžky, drony a mnoho dalších). Jeho praktické zkušenosti s produkty jsou klíčovým faktorem při tvorbě článků, kde aktivně přispívá k nalezení praktických řešení pro každodenní potřeby našich zákazníků.

Potřebujete pomoci?

+420216216008
+420216216008
Po-Pá (9:00 – 16:00)
Jaký vlhkoměr vybrat do bytu
Ať už zrovna panuje zima či léto, vždy je potřeba v bytě udržovat vhodnou teplotu a samozřejmě i vlhkost. Když to totiž neděláte, může dojít k tomu, ž...
Nový standard v péči o zdraví a spokojenost hostů
Běžná čistička vzduchu se nedostane do pórů materiálů. Vzduch ošetřený běžnou čističkou vzduchu může stále obsahovat bakterie, viry a plísně. LifeOX® ...
Heureka
Hodnocení zákazníků
1678 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
02/05/2024

Velice ochotný a vstřícný přístup při poskytování dalších podrobnějších informací na základě telefonátu.