Aroma difuzér je ideální způsob, jak můžete provonět váš domov. Jeho velká výhoda spočívá v tom, že jeho používání je mnohem bezpečnější než v případě vonných svíček nebo aromalamp. Stačí ho umístit na vhodné místo a i hned po spuštění se z něho začne linout příjemná vůně. Mnohé aroma difuzéry dokáží vzduch také zvlhčit nebo ho zbavit nečistot, které se v něm vyskytují. Záleží jen na tom, jaký si vyberete.
 
Pokud nevíte jak používat aroma difuzér, nebojte se, není to vůbec složité. Stačí ho naplnit vodou a přidat pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Po zapnutí začne aroma difuzér okamžitě uvolňovat příjemnou vůni. Nejoblíbenější je aroma difuzér elektrický, který je velmi bezpečný, protože jakmile spotřebuje veškerou náplň, automaticky se vypne a tudíž ho nemusíte během provozu hlídat.
 
Určitě oceníte také to, že tyto přístroje jsou velmi tiché, takže vás při odpočinku nebudou vůbec rušit. Jestli je aroma difuzér zapnutý poznáte nejen podle vůně, která se z něj line, ale také díky LED diodě, která se při jeho spuštění rozsvítí a po vypnutí opět zhasne.
 

Princip fungování aroma difuzérů

Existuje celá řada aroma difuzérů, jejichž provoz je založený na různých technologiích, mezi základní typy však patří vzduchový a ultrazvukový.
 
Vzduchové aroma difuzéry často disponují dřevěnými nebo skleněnými prvky, které jim dodávají nadčasový design, takže se skvěle hodí do každého interiéru. Jejich použití je velmi snadné a nevyžaduje ani kapku vody. Do skleněné baňky difuzéru stačí nalít malé množství esenciálního oleje, do kterého se pomocí malé pumpy vhání vzduch a tím dochází k jeho rozptylování po okolí.
 
Ultrazvukové difuzéry mají výhodu zvlhčování ovzduší, díky čemuž se skvěle hodí do domu nebo bytu, kde je suchý vzduch. Do nádržky se nalije voda a k ní se přidá pár kapek esenciálního oleje. Na dně nádržky je vibrující membrána, díky níž vzniká mlha, která provoní okolní vzduch.
 

Jak správně vybrat aroma difuzér?

Pokud jste se rozhodli, že váš domov provoníte pomocí aroma difuzéru, věnujte jeho výběru patřičnou pozornost, abyste vybrali ten pravý. Při výběru je potřeba zohlednit technologii, jakou aroma difuzér používá, a dále také dostatečně velký výkon, aby dokázal provonit celou místnost, ve které bude umístěn. V neposlední řadě je také důležitý jeho design, aby ve vašem interiéru nepůsobil jako pěst na oko.
 
 

Nepodceňujte výběr esenciálních olejů

Výběr správných esenciálních olejů je stejně důležitý jako výběr aroma difuzéru. Vždy si kupujte pouze 100% přírodní esenciální oleje, které slouží pro provonění ovzduší. Do aroma difuzérů přidávejte jen pár kapek - řiďte se známým příslovím, že všeho moc škodí. Pokud si nejste jisti, kolik kapek máte použít, podívejte se na návod, který naleznete na obalu od esenciálního oleje.

Radek

Autor článku
Radek je zkušený profesionál v oblasti elektroniky s dlouholetým zaměřením na produkty našeho e-shopu (zejména klimatizace, odvlhčovače, elektrokoloběžky, drony a mnoho dalších). Jeho praktické zkušenosti s produkty jsou klíčovým faktorem při tvorbě článků, kde aktivně přispívá k nalezení praktických řešení pro každodenní potřeby našich zákazníků.

Potřebujete pomoci?

216 216 008
216 216 008
Po-Pá (9:00 – 16:00)
Jak vybrat přímotop
Jak vybrat přímotop? Jak přímotop funguje? Kam umístit přímotop? Zde zjistíte....
Jaká je optimální vlhkost v bytě?
Kvalitní ovzduší je klíčem ke zdraví, proto je potřeba mu věnovat náležitou pozornost. Venkovní ovzduší je dané řadou podmínek, se kterými toho moc ne...
Heureka
Hodnocení zákazníků
1569 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
10/04/2024

Nakupoval jsem Na vzdušínu několikrát a vždy bez problémů. Korektní jednání, přiměřená doba dodání. Fajn obchod.