Naše prodejna je od 22. 10. otevřená pouze pro výdej objednávek. Poradenství stále poskytujeme telefonicky a na [email protected]. Nákup online probíhá beze změn.

 
Kvalitní ovzduší je klíčem ke zdraví, proto je potřeba mu věnovat náležitou pozornost. Venkovní ovzduší je dané řadou podmínek, se kterými toho moc neuděláme, nicméně vzduch v bytě ovlivnit můžete, a to dost razantně. Vyplatí se tady udělat maximum pro to, abyste dýchali co nejkvalitnější vzduch. Pokud chcete jeho kvalitu ve vašem bytě zvýšit, měli byste se zaměřit na vlhkost vzduchu. Jaká má být optimální vlhkost v bytě, aby se vám v něm žilo co možná nejlépe?
 

Jaká má být vlhkost v bytě?

 
Při určování správné vlhkosti vzduchu v bytě je v první řadě potřeba zohlednit, jaké je roční období. Vlhkost vzduchu v zimě je totiž daleko vyšší než v létě. Správně by se měla v zimních měsících pohybovat mezi 45 až 60 %, kdežto v letních měsících je to o něco méně, a to od 40 do 55 %. Pokud jsou u vás doma hodnoty vyšší nebo i nižší, může to vést k různým zdravotním potížím, proto byste se měli vždy snažit udržovat vlhkost vzduchu v uvedeném rozmezí.
 

Jak probíhá měření vlhkosti v bytě?

 
K přesnému zjištění aktuální vlhkosti v bytě slouží vlhkoměr. Některé pokojové teploměry ho v sobě mohou mít zabudovaný, pokud takový ale nemáte, určitě popřemýšlejte o tom, že byste si ho domů pořídili, abyste měli stále přehled o tom, jaká je ve vašem bytě vlhkost. Díky tomu ji můžete okamžitě zlepšit, pokud byste zjistili, že se nenachází v ideálních hodnotách.
 

Jak zvýšit vlhkost v bytě?

 
Nízká vlhkost vzduchu není prospěšná pro vaše zdraví a ani váš byt. Suchý vzduch u vás může vyvolat celou řadu zdravotních problémů, mezi které patří například rýma a kašel. Pokud je u vás v bytě hodnota vlhkosti pod 40 %, je potřeba ji zvýšit. Vlhko do bytu nevstupuje jenom z venku, ale tvoří se i uvnitř bytu. Abyste zvlhčili váš vzduch, můžete v bytě například začít sušit prádlo. 
 
Nejlepším řešením je však použití zvlhčovače vzduchu, který vám vzduch v bytě zaručeně zvlhčí. Zvlhčovače vzduchu bývají navíc vybaveny automatickou regulací, díky které dokáží vlhkost vzduchu měřit a zároveň udržovat. Některé typy zvlhčovačů mají dokonce filtry, díky kterým zbavují vzduch alergenů, pachů a kouře. Tyto přístroje se starají o klima v domácnosti komplexně a někdy se také nazývají jako pračky vzduchu.
 
 

Jak snížit vlhkost v bytě?

 
Pokud zjistíte, že je vlhkost příliš vysoká, je potřeba zajistit snížení vlhkosti v bytě. Vysoká vlhkost přispívá k růstu plísní, které jsou zdraví nebezpečné. Po celý rok je velmi důležité krátce a intenzivně větrat. Jestliže jste již učinili základní opatření, mezi které patří například sušení prádla mimo byt nebo v odvětrávané místnosti a zapnutá digestoř při vaření, a stále se vám nedaří vlhkost v bytě snížit, pak máte ještě jednu možnost, a tou jsou odvlhčovače vzduchu, které vám pomohou se vlhkosti efektivně zbavit. Kromě toho mají ještě jednu skvělou funkci - některé dokáží dokonce čistit vzduch.
 
Pokud potřebujete pomoci s měřením vlhkosti u vás doma nebo s výběrem toho pravého zařízení, obraťte se na nás na adrese [email protected]
Hodnocení zákazníků
761 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost
16/11/2020
Oveřený zákazník
100 %

Změna v objednávce mezi Heurekou a Vzdušínem se někde zadrhla. Nebylo to ale způsobeno nějakou neochotou a podobně. Obě firmy situaci promptně vyřešily mezi sebou.