Kvalitní ovzduší je klíčem ke zdraví, proto je potřeba mu věnovat přesnou pozornost. Venkovní ovzduší je určeno řadou podmínek, které mají moc moc neuděláme, ale vzduch v bytě ovlivňují můžete, a dost razantně. Vyplatí se tady udělat maximum pro to, aby dýchalo co nejkvalitnější vzduch. Pokud chcete jeho kvalitu ve vašem těle zvýšit, musíte se zaměřit na vlhkost vzduchu. Jaká má být optimální vlhkost v bytě, aby vám v ní žilo co možná nejlépe?
 

Jaká má být vlhkost v bytě?

 
Při určování správné vlhkosti vzduchu v bytě je v první řadě potřeba zohlednit, jaké je roční období. Vlhkost vzduchu v zimě je totiž daleko vyšší než v létě. Správně by se měla v zimních měsících pohybovat mezi 45 až 60 %, kdežto v letních měsících je to o něco méně, a to od 40 do 55 %. Pokud jsou u vás doma hodnoty vyšší nebo i nižší, může to vést k různým zdravotním potížím, proto byste se měli vždy snažit udržovat vlhkost vzduchu v uvedeném rozmezí.
 

Jak probíhá měření vlhkosti v bytě?

 
K přesnému zjištění aktuální vlhkosti v bytě slouží vlhkoměr. Některé pokojové teploměry ho v sobě mohou mít zabudovaný, pokud takový ale nemáte, určitě popřemýšlejte o tom, že byste si ho domů pořídili, abyste měli stále přehled o tom, jaká je ve vašem bytě vlhkost. Díky tomu ji můžete okamžitě zlepšit, pokud byste zjistili, že se nenachází v ideálních hodnotách.
 

Jak zvýšit vlhkost v bytě?

 
Nízká vlhkost vzduchu není prospěšná pro vaše zdraví a ani váš byt. Suchý vzduch u vás může vyvolat celou řadu zdravotních problémů, mezi které patří například rýma a kašel. Pokud je u vás v bytě hodnota vlhkosti pod 40 %, je potřeba ji zvýšit. Vlhko do bytu nevstupuje jenom z venku, ale tvoří se i uvnitř bytu. Abyste zvlhčili váš vzduch, můžete v bytě například začít sušit prádlo. 
 
Nejlepším řešením je však použití zvlhčovače vzduchu, který vám vzduch v bytě zaručeně zvlhčí. Zvlhčovače vzduchu bývají navíc vybaveny automatickou regulací, díky které dokáží vlhkost vzduchu měřit a zároveň udržovat. Některé typy zvlhčovačů mají dokonce filtry, díky kterým zbavují vzduch alergenů, pachů a kouře. Tyto přístroje se starají o klima v domácnosti komplexně a někdy se také nazývají jako pračky vzduchu.
 
 

Jak snížit vlhkost v bytě?

 
Pokud zjistíte, že je vlhkost příliš vysoká, je třeba ji snížit vlhkost v bytě. Vysoká vlhkost přispívá k růstu plísní, které jsou zdraví nebezpečné. Po celý rok je velmi důležité krátce a intenzivně větrat. Pokud jste již provedli základní opatření, mezi které patří například poskytnutí prádelny mimo byt nebo ve větrném pokoji a zapnuté digestoři při vaření, stále vám nedělá vlhkost v bytě snížit, pak máte ještě jednu možnost, a tak odvlhčovače vzduchu , které vám pomohou se vlhko efektivně zbavit. Kromě toho mám ještě jednu funkční funkci - některé můžeme udělat ještě čistý vzduch.
 
Pokud potřebujete pomoc s měřením vlhkosti u vás doma nebo s výběrem toho pravého zařízení, obraťte se na nás na adresu info@vzdusin.cz.
Heureka
Hodnocení zákazníků
1330 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost

17/02/2023
Oveřený zákazník
100 %

Zakoupen zvlhčovač vzduchu Airbi PRIME. skvělá zkušenost s obchodemi, objednával jsem již druhý produkt. Pracují zde odborníci, kteří suprově poradí nad rámec recenzí na internetu - takže doporučuji si nechat poradit a zboží pořídit v tomto obchodě. za mne 5 z 5 hvězdiček