Naše prodejna je od 22. 10. otevřená pouze pro výdej objednávek. Poradenství stále poskytujeme telefonicky a na [email protected]. Nákup online probíhá beze změn.

Když se vám vlhkost vzduchu vymkne z rukou, může to být dost otravné. Příliš vlhký vzduch způsobí, že vám voda začne zadržovat ve zdech, což jsou naprosto ideální podmínky pro tvorbu a množení plísní. Ty pak nejenže nevypadají pěkně, ale často způsobují nepříjemné zdravotní komplikace. Ani suchý vzduch však není žádnou výhrou. Dýchací cesty potřebují určitou míru vlhkosti, a pokud vyschnou, mohou člověka začít dráždit, což vede k nepříjemnému suchému kašli.
 

Jaká je ideální vlhkost vzduchu?

 
Správná úroveň vlhkosti v bytě se liší podle toho, jaké je roční období. V létě by se měla ideálně pohybovat mezi 40 a 55 %, zatimco v zimě, kdy je celkově více sucho, mezi 45 a 60 %. Pokud chcete přesně zjistit, jak jste na tom s vlhkostí u vás doma, měli byste si pořídit vlhkoměr. S ním totiž budete moci stav ovzduší neustále monitorovat, a tak budete moci učinit patřičné kroky k jejímu vyvážení ještě před tím, než vás postihnou některé ze zmíněných potíží.
 
 

Co je to vlhkoměr?

 
Vlhkoměr vypadá podobně jako meteostanice, které běžně koupíte v obchodech. Jedná se o menší displej podobný tabletu, na kterém se vám ukazuje teplota vzduchu v místnosti a jeho vlhkost v procentech. Přístroj tyto údaje získává ze snímačů, které tyto hodnoty zaznamenávají a následně je přenášejí na obrazovku. Čidla jsou obvykle umístěna přímo na vlhkoměru, pokud ovšem nemáte pokročilejší model, který měří kvalitu ovzduší i venku - to pak budete muset na dům umístit zvláštní senzor.
 
 
 

Jak vlhkoměr používat?

 
Na používání vlhkoměru není nic složitého. Vše, co potřebujete, je obsaženo v jediném zařízení, takže jej stačí nastavit a umístit tam, kam potřebujete. Ideálně volte takové místo, kde jsou stejné podmínky jako ve většině bytu. Pokud vlhkoměr položíte někam, kam jde pára, nemůžete počítat s tím, že měření bude přesné. Rozhodně jej ani nezkoušejte máčet do vody. Nejen, že byste se nedozvěděli nic zajímavého, ale také byste mohli vlhkoměr nenávratně poškodit. Vlhkoměr totiž měří relativní vlhkost vzduchu, nikoliv absolutní. Namočením do vody tak vlhkoměr nemůže ukázat žádnou relevantní hodnotu.
 
Hodnocení zákazníků
761 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost
16/11/2020
Oveřený zákazník
100 %

Změna v objednávce mezi Heurekou a Vzdušínem se někde zadrhla. Nebylo to ale způsobeno nějakou neochotou a podobně. Obě firmy situaci promptně vyřešily mezi sebou.