Získali jste slevu. Uplatnit ji můžete v nákupním košíku.

Výběr mobilní klimatizace není nic jednoduchého, obzvlášť, když s ní chcete chladit malé prostory. Sice nepotřebujete extra velký výkon, na druhou stranu však musíte dokladně vybírat velikost a funkce.

My vám to dnes usnadníme. Z desítek testovaných modelů jsme totiž vybrali nejmenší mobilní klimatizace, které stojí za vaši finanční investici. Vítězem testu se stala klimatizace...

 

nejmenší klimatizace Olimpia Splendid Compact 8P

 

VÍTĚZ TESTU

Olimpia Splendid Compact 8P

Celkové hodnocení:  

80 %  Imagem

 • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
 • Ekologické chladivo R290
 • Samostatné odvlhčování
 • Funkce autorestartu
 • Hlučnější než jiné modely od tohoto výrobce

Jak jsme při testování postupovali?

Když jsme vybírali nejmenší mobilní klimatizace, kromě samotné velikosti jsme se zaměřili i na další faktory, které jsou pro správný výběr dost zásadní. Mezi ty patří:

 • Výkon
 • Ovládání
 • Hlučnost
 • Design
 • Cena

Každý model jsme v rámci jednotlivých parametrů ohodnotili počtem bodů od 1 do 10 a následně vypočítali celkové hodnocení produktu

A jak vybrané modely dopadly? To vám prozradí následující tabulka.

 

Tabulka celkového hodnocení

 

Model

 

Hlučnost

Výkonquestionmark

Ovládání

Kompaktnost

Cena

Design

Celkové hodnocení

Detail produktu

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Compact 8P

Olimpia Splendid Compact 8P

7

6

7

10

10

7

80 %

Zobrazit produkt

Nejmenší klimatizace REMKO SKM 260 Eco

REMKO SKM 260 Eco

7

8

7

8

8

7

72 %

Zobrazit produkt

malá Mobilní klimatizace Daitsu APD 9 CK

Daitsu APD 9 CK

7

7

6

8

7

6

68 %

Zobrazit produkt

Malá mobilní klimatizace BIET AC7003

BIET AC7003 

5

6

5

9

5

3

55 %

Zobrazit produkt

Počet bodů vám sice pomůže klimatizace vzájemně porovnat a posoudit, která je celkově výhodnější, nic moc konkrétního vám o nich ale nepoví.

Proto je třeba vzít v potaz nejen počet bodů, které jsme každé klimatizaci udělili, ale také jejich parametry a funkce. Jak jinak byste zjistili, zda má dostatečný výkon nebo rozměry odpovídající vašim potřebám?

 

Tabulka specifických parametrů

 

Model

 

Rozměry
(V × Š × H)

Hmotnost

Hlučnost

Chladící výkon

Vzduchový výkon

Energetická třída

Spotřeba energie

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Compact 8P

Olimpia Splendid Compact 8P

70,3 cm × 34,5 cm × 35,5 cm

23 kg

47 dB

8 000 BTU/h
2,1 kW

300 m3/h

A

0,96 kWh

Mobilní klimatizace REMKO SKM 260 Eco

REMKO SKM 260 Eco

72,1 cm × 41,9 cm × 36,4 cm

29,1 kg

48 dB

2,6 kW

293 m3/h

A

1 kWh

Mobilní klimatizace Daitsu APD 9 CK

Daitsu APD 9 CK

77,0 cm × 31,5

 cm × 39,5 cm

27 kg

53 dB

2,6 kW

330 m3/h

A

1,01 kWh

Mobilní klimatizace BIET AC7003

BIET AC7003 

60,5 cm × 32,0 cm × 36,0 cm

20 kg

50 dB

7 000 BTU/h
2,05 kW

320 m3/h

A

0,8 kWh

Vysvětlivky:

Chladící výkon: Chladící výkon znamená, jak studený vzduch z klimatizace fouká. Obecně se jedná o veličinu, která nám udává tepelný tok zařízení potřebný k ochlazení vzduchu. Nejčastěji najdeme u zařízení chladící výkon vyjádřený v jednotkách kW, nebo jednotkách BTU.

Vzduchový výkon: Vzduchový výkon určuje, kolik vzduchu dokáže přístroj zpracovat za hodinu. Udává se v metrech krychlových za hodinu. V případě klimatizací v principu celá jednotka vytváří v místnosti podtlak, a čím je tedy vzduchový výkon vyšší, tím více účinek klimatizace pocítíme.


 

Už jste si vybrali jeden či více favoritů? Pojďme se na každý model podívat zblízka!

Nejmenší mobilní klimatizace 2021

 

1.

Olimpia Splendid Compact 8P

Olimpia Splendid Compact 8P

 

Celkové hodnocení:  

80 %  Imagem

Tento model má výšku 70 centimetrů a šířku pouhých 35 centimetrů, vejde se tedy bez problému i do menších prostorů. Díky malé hmotnosti 23 kilogramů se navíc snadno přenáší, s čímž výrazně pomáhají také kolečka umístěná v její spodní části.

 • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
 • Ekologické chladivo R290
 • Samostatné odvlhčování
 • Funkce autorestartu
 • Bohaté příslušenství
 • Hlučnější než jiné modely od tohoto výrobce

 

Recenze

Jedná se o cenově nejdostupnější model od Olimpia Splendid, který je zhruba o 25 % menší než jiné klimatizace tohoto výrobce. Navzdory nižší ceně a malým rozměrů však nabízí celou řadu zajímavých funkcí.

Oslnit vás může například digitálním termostatem a několika provozními módy, který zahrnuje i samostatné odvlhčování.

Vybírat můžete ze dvou rychlostí ventilátoru. Ať už vyberete kteroukoliv z nich, můžete se spolehnout na rovnoměrný rozptyl a cirkulaci vzduchu, což zajišťují lamely směrované vzhůru.

V horkých letních dnech jistě oceníte také funkci autorestartu, která se postará o to, že se po výpadku proudu klimatizace sama opět spustí v původním nastavení, při připojení na chytrou zásuvku tak můžete zařízení ovládat na dálku. Díky ochranné fázi kompresoru klimatizace takové situace zvládne bez jakéhokoliv poškození.

Obsluhu vám usnadní automatický výparník kondenzátu, který odpařuje vzniklý kondenzát spolu s horkým vzduchem a vy ho tak nemusíte každou chvíli vylévat.

 

Finální verdikt

Klimatizace Olimpia Splendid Compact 8P je přesně tím, co malé místnosti v letních měsících potřebují. Její výkon je dostatečný na spolehlivé vychlazení menšího prostoru bez toho, aniž by v něm zabírala příliš místa.

2.

REMKO SKM 260 Eco

REMKO SKM 260 Eco

 

Celkové hodnocení:  

77 %  Imagem

Tento model od Remka se svou výškou bez problému vyrovná všem ostatním modelů z našeho srovnání – činí úctyhodných 72,1 centimetrů. Mínusem by však mohla být jeho šířka, která přesahuje 40 centimetrů.

 • Poměrně vysoký výkon
 • Časovač zapnutí a vypnutí
 • Ekologické chladivo R290
 • Na kompaktní model příliš široká

 

Recenze

Ze všech testovaných modelů má také nejvyšší hmotnost, konkrétně 29,1 kilogramů. Na druhou stranu však dokáže nabídnout poměrně slušný chladící výkon.

Přehledný panel umístěný přímo na jednotce disponuje ukazatelem provozních stavů a indikátorem teploty a času, který vám dává absolutní přehled o tom, jaký je stav ovzduší v místnosti.

S tím úzce souvisí také funkce časovače – nastavení doby spuštění a vypnutí jednotky. Ventilátor lze spustit ve třech různých rychlostech, což podstatně usnadňuje přizpůsobení chlazení aktuální teplotě a požadovanému efektu.

Stejně jako předchozí model přichází s automatickým výparníkem kondenzátu a ekologickým chladivem R290. Kromě toho má vyjímatelný vzduchový filtr a elegantní design.

 

Finální verdikt

Nelze popřít, že se jedná o model, který něco umí. Výkon je slušný, funkce užitečné a ani design vás rozhodně nezklame. Pokud však šetříte místem, počítejte s tím, že jeho šířka je zhruba o 10 centimetrů větší než v případě konkurence.

 

3.

Daitsu APD 9 CK
 

Daitsu APD 9 CK

 

Celkové hodnocení:  

73 %  Imagem

Ze všech testovaných klimatizací má tento model od Daitsu nejštíhlejší tělo, a to pouze 31,5 centimetrů. Snadno ho tedy umístíte tam, kde by jiné modely neměly šanci.

 • Režim Sleep
 • Funkce automatického mytí
 • Časovač a autorestart
 • Větší výška
 • Nižší efektivita kvůli směrování lamel

 

Recenze

Na druhou stranu je ale něco vyšší, rozdíl oproti jiným kompaktním modelům však není nijak razantní, a tak se nejedná o tak závažný nedostatek. Tím ale mohou být lamely směrované vpřed, které brání správné cirkulaci vzduchu v místnosti.

Disponuje veškerou standardní výbavou, kterou bychom u slušné kompaktní klimatizace čekali. Rozhodně tedy můžete počítat s automatickým odvodem kondenzátu, 24hodinovým časovačem a funkcí autorestartu.

Oproti konkurenci má navíc funkci automatického mytí, která spočívá ve vysoušení vnitřní části klimatizace. Zadržování vody v kterékoliv části by jinak mohlo způsobit množení bakterií a plísní.

 

Finální verdikt

Kompaktní rozměry, tichý provoz a chytré funkce – to vše nabízí klimatizace Daitsu APD 9 CK. Funkce Sleep z ní dělá vhodného kandidáta do ložnice a automatické sušení vám ušetří čas i starosti s údržbou. Minusem je nevhodné směrování lamel a v důsledku i horší cirkulace vzduchu v místnosti.

 

4.

BIET AC7003

BIET AC7003

 

Celkové hodnocení:  

68 %  Imagem

Nejmenší mobilní klimatizace z našeho testování, která je zároveň také nejlevnější. Pokud neočekáváte nadstandardní funkce, bude vám tento model bohatě stačit.

 • Nejmenší rozměry
 • Nastavitelné, pohyblivé lamely
 • Slouží jako odvlhčovač a ventilátor
 • Nepřehledný ovládací panel
 • Nepříliš zajímavý design

 

Recenze

Kromě menších rozměrů a hmotnosti usnadňují manipulaci také kolečka umístěná ve spodní části jednotky.

Velkou výhodou této klimatizace je určitě její multifunkčnost. Kromě samotného chlazení dokáže vzduch také odvlhčovat a navíc funguje i jako ventilátor

Stejně jako u všech modelů, které jsme si dnes představili, tu dochází k automatickému vypařování kondenzátu. Svým uživatelům nabízí také funkci autorestartu při výpadku proudu a 24hodinový časovač.

Výhodou mohou být také horizontálně směrovatelné lamely, díky kterým můžete ručně nastavit směr foukání vzduchu. Vertikálně se směrují automaticky.

 

Finální verdikt

Jde o vhodnou volbu pro zákazníky, kteří nehledají nic extra a nechtějí za klimatizaci zaplatit příliš. Nabízí všechny základní funkce, které byste mohli potřebovat, a to zaobalené do opravdu kompaktních rozměrů. Počítejte však se slabším designem.

 

3 věci, které je třeba brát v úvahu, když pořizujete mobilní klimatizaci

Už se vám podařilo najít nejmenší mobilní klimatizaci pro vaši domácnost?

Raději si své rozhodnutí ještě promyslete, aby vám neunikly některé zásadní faktory, které by vaši spokojenost s přístrojem mohly v budoucnu ovlivnit.

Těch je pochopitelně více a všechny jsme si je popsali v našem průvodci výběrem mobilní klimatizace. Nyní jsme pro vás vybrali tři nejdůležitější:

 1. Kolik máte na klimatizaci místa?

  Kompaktní klimatizace jsou vyrobené pro chlazení malých prostorů. U nich je třeba brát v potaz každý centimetr a dobře si naplánovat, kam jednotku umístíte.

  Abyste ji mohli využívat, nepotřebujete jen prostor na samotnou klimatizaci. V jejím okolí musí být také elektrická zásuvka, kam ji zapojíte, a okno, kterým vystrčíte hadici pro odvod horkého vzduchu ven.

  Neexistuje klimatizace, u které byste se odvodu vzduchu vyhnuli, a s tím je třeba počítat.

 2. Je pro vás tichost prioritou?

  Horké letní dny bývají sice náročné, ale ne tolik jako teplé noci. Vyspat se v místnosti, kde je takřka 30 °C, je nadlidský úkol, a proto se mnoho lidí obrací ke klimatizacím právě z tohoto důvodu.

  V těchto případech by měla být nízká hlučnost určitě prioritou. Některé modely mají pro dosažení větší tichosti speciální módy a funkce, které zajišťují opravdový klid. Navzdory těmto možnostem však doporučujeme místnost, kde spíte, vychladit s dostatečným předstihem.

 3. Jak často plánujete zařízení přesouvat?

  Výhodou mobilních klimatizací je bezesporu možnost jejich přemisťování. I když jsou mobilní jednotky menší a lehčí než ty klasické, unést dvacet kilo může pro někoho představovat problém.

  Pro větší komfort při manipulaci s jednotkou tedy určitě věnujte pozornost detailům, jako jsou kolečka. Ta mohou přesouvání výrazně usnadnit a zpříjemnit, a to zejména v případě, že se s nimi budete potýkat několikrát denně či týdně.

  Existuje nespočet mobilních klimatizací a každá z nich si najde svého zákazníka. Pokud je cílem vašeho hledání co možná nejmenší mobilní klimatizace, která vám zároveň nabídne slušný výkon a funkce, tyto čtyři modely vás jistě nezklamou.


Velké srovnání klimatizací Unico - Klimatizace bez venkovní jednotky od Vzdušín.cz
Monoblok klimatizace Unico - podle čeho vybrat? Ve Vzdušín.cz jsme porovnali, čím se jednotlivé klimatizace bez venkovní jednotky liší....
Jaké jsou druhy nástěnných klimatizací a jak mezi nimi vybírat vám poradí Vzdušín.cz
Ve Vzdušín.cz jsme se tentokrát zaměřili na nástěnné klimatizace do bytu či domu. Dozvíte se, podle jakých parametrů klimatizaci vybrat i jak probíhá ...
Heureka
Hodnocení zákazníků
956 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost

11/10/2021
Oveřený zákazník
100 %

Odvzdušňovač Wods mám krátce, pracuje dle očekávání a výběru, jsem spokojená, nebyl dodán český návod (asi se cestou ztratil), na žádost byl elektronicky poskytnut nový. Věra