Vážení zákazníci.

Z důvodu zvýšené poptávky může dojít k drobným zpožděním při expedici objednávek. Děláme vše pro to, aby tato zpoždění byla co nejkratší. Děkujeme za Vaši trpělivost a pochopení.

V momentě, kdy se rozhodnete koupit klimatizaci, určitě počítáte s tím, že vás čeká dlouhé hledání a porovnávání, které vás zavede k tomu pravému modelu pro vaši domácnost. Samotným výběrem klimatizace ale ještě nemáte tak úplně vyhráno. Mimo to totiž musíte také promyslet, kam klimatizaci umístíte, aby vám nepřekážela, ale zároveň mohla správně fungovat. Jak to ale udělat?

Pozor, kam postavíte mobilní klimatizaci!

Jestliže jste se rozhodli, že je pro vás nástěnná klimatizace příliš drahá nebo se vám nechce dělat žádné větší zásahy do domu, bude pro vás mobilní klimatizace vhodným řešením. Nevyžaduje žádné zásahy do domu, dá se přenášet a z hlediska výkonu je na tom prakticky stejně jako kterákoliv nástěnná jednotka. Ovšem pouze v případě, že ji umístíte na správné místo. Základní podmínkou pro správné fungování mobilní klimatizace je správný vývod teplého vzduchu. 

Každá mobilní klimatizace je totiž vybavena hadicí, která odvádí teplý odpadní vzduch z místnosti ven. Dávejte však pozor na to, jak hadici vyvedete. Neměla by být nikde stočená, pokroucená ani “zlomená”, protože by vzduch nemohl plynule proudit ven z jednotky. Mohlo by dojít k přetížení ventilátoru a poškození klimatizace. Délka hadice nesmí být větší než 1,5m. Zapomeňte také na vyvedení hadice do komína. Takto by se přehříval kompresor a zadní ventilátor na odvod odpadního tepla a klimatizace by přestala fungovat. Okno se také vyplatí utěsnit izolací, čímž se zabrání proudění teplého vzduchu zpět do místnosti.  Nevýhodou mobilní klimatizace je o něco vyšší hlučnost a menší efektivita oproti stacionární klimatizaci.

mobilní klimatizace

Napadlo vás, že klimatizaci strčíte do rohu nebo pod stůl, a tak ušetříte plno místa? Je sice pravda, že by vám tolik nezasahovala do pokoje, nemohla by však správně fungovat. Jakákoliv překážka, ať už v podobě zdi nebo nábytku, by totiž zabraňovala volnému proudění vzduchu. Proto je nutné zajistit, aby klimatizace měla okolo sebe ze všech stran alespoň 30 až 50 centimetrů volného prostoru.

S nástěnnou klimatizací máte jasno

U nástěnné dvoudílné klimatizace máte výhodu především v tom, že samotná chladící jednotka je umístěna venku, takže si nemusíte dělat starosti s tím, že by vám v místnosti zabírala příliš místa. I tak je ale třeba umístění dobře promyslet, ideálně s pomocí technika, který ví, jak by mělo vypadat propojení vnější jednotky s tou vnitřní a jaké je potřeba zajistit podmínky, aby byl jejich provoz opravdu efektivní. 

nástěnná klimatizace

Alternativou ke klasickým stacionárním zařízením mohou být klimatizace bez venkovní jednotky. U nich je umístění jasné - připevní se ke dvěma průduchům ve zdi, kterými odvádějí teplý vzduch ven a zároveň nasávají vzduch z venku. Právě díky přisávání vzduchu z venku mají nástěnné jednotky větší efektivitu, než klimatizace mobilní. Instalace je snažší než u dvoudílných klimatizací a nevyžaduje až tak razantní zásahy do domu. Stejně tak jako u jiných typů klimatizací můžete s těmito jednotkami nejen chladit, ale také ekonomicky přitápět zjara či na podzim, kdy venkovní teploty ještě nejsou tak nízko, abyste zapnuli klasické topení. Cena hodiny provozu takového chladícího / topného zařízení je velmi přívětivá. Pohybuje se kolem 5 Kč / hodinu. 

klimatizace bez venkovní jednotky

Radek

Autor článku
Radek je zkušený profesionál v oblasti elektroniky s dlouholetým zaměřením na produkty našeho e-shopu (zejména klimatizace, odvlhčovače, elektrokoloběžky, drony a mnoho dalších). Jeho praktické zkušenosti s produkty jsou klíčovým faktorem při tvorbě článků, kde aktivně přispívá k nalezení praktických řešení pro každodenní potřeby našich zákazníků.

Potřebujete pomoci?

+420216216008
+420216216008
Po-Pá (9:00 – 16:00)
Inspirace: Designové klimatizace nejsou mýtus
Nevěřte mýtům, které tvrdí, že klimatizace zabírá v bytě příliš prostoru, nebo že skončíte s nevzhlednou hučící krabicí na venkovní zdi domu....
Jaký výkon klimatizace zvolit?
Při výběru klimatizace se nechte vést chytrým průvodcem. Ten vám nabídne vhodnou klimatizaci i pro atypicky řešené prostory. Jakmile zadáte orientační...
Heureka
Hodnocení zákazníků
1678 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
01/04/2024

Máte-li problém s vlhkostí zdí, neváhejte a kupte tento výrobek. Za ty peníze odvádí vynikající práci.