Naše prodejna je od 22. 10. otevřená pouze pro výdej objednávek. Poradenství stále poskytujeme telefonicky a na [email protected]. Nákup online probíhá beze změn.

V chladných měsících si člověk chce udělat doma příjemné teplo, ale i to přináší jisté problémy. Suchý vzduch ve vytápěných místnostech je jednou z příčin, proč lidé bojují se zvýšeným výskytem různých respiračních onemocnění.
 

Suchý vzduch a zdravotní potíže

Hlavně během topné sezóny nezapomeňte kontrolovat stav vlhkosti v místnostech, které obýváte. Jakmile vlhkost vzduchu klesne pod čtyřicet procent, zvyšuje se možnost, že vás brzy potrápí dráždivý kašel, chronická rýma nebo různé respirační potíže. Ještě hůř na tom budou lidí, kteří trpí astmatem nebo alergiemi. Příčinou je, že vysušená nosní sliznice nedokáže zachytit bakterie, viry a alergeny. Ty pak následně lehčeji pronikají hlouběji do dýchacích cest. K dalším projevům patří popraskané rty, suchá kůže, dokonce i bolesti hlavy. Zvýšit vlhkost není zase tak složité, když si najdete vhodnou lidovou metodu nebo si zvolíte moderní technologické pomocníky.
 

Několik možností, jak doma zvlhčit vzduch

Nabízí se hned několik variant, jak si pomoci. K nejčastěji prováděním způsobům se v minulosti řadily nádoby postavené blízko topného přístroje, ale také se zavěšovaly odpařovače vody přímo na radiátory. Do nich klidně kápněte příjemné esenciální oleje, doporučuje se například eukalyptus, protože si poradí s problémy dýchacích cest. Zelené rostliny umí udržovat vlhký vzduch v bytě, proto se jistě vyplatí pořízení několika pokojovek. Člověk se však musí rostlinám pravidelně věnovat, což může někomu činit potíže.
 
 
DOPORUČUJEME ČLÁNEK: 14 rostlin do kanceláře, které prospějí vašemu zdraví (AbecedaZahrady.cz)
 
Zvlhčovače vzduchu jsou nejmodernějším řešením, kdy automatická regulace změří správnou hladinu a následně ji udržuje. Můžete si vybírat z několika modelů. Ultrazvukové zvlhčovače efektivně pracují za každých podmínek a nejsou energeticky náročné. Nevyžadují velkou údržbu, ale pro delší životnost potřebují ochranu před vodním kamenem speciálními filtry. Před bakteriemi vás ochrání funkce předehřívání na osmdesát stupňů Celsia, ale rovněž antibakteriální filtry. Zvlhčovače na studenou páru obsahují ventilátor k odpařování vody rovnou z přizpůsobených filtrů, aby velmi rychle uvolňovaly vlhkost. Takto se odpařuje čistá voda, přičemž se neusazuje vodní mlžina kolem přístroje.
 
 

Vyčistěte si prostředí recirkulací vzduchu

Nárazové větrání stačí tam, kde používáte moderní čističky vzduchu s kombinovanou aktivní i pasivní filtrací. Recirkulace se dosáhne díky soustavě filtrů, které nasají vzduch v místnosti a poté ho vyčištění vypustí zpátky ven. Rovněž se zachycují škodlivé látky. Tento systém funguje v uzavřených prostorech. Přístroj si vybírejte podle velikosti pokoje, aby čistička zvládla dostatečně pracovat. Pokud si k čističce obstaráte HEPA filtr, zbavíte se alergenů, pylů, nejjemnějšího prachu, spór plísní, smogu a virů.
 
Hodnocení zákazníků
761 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost
01/11/2020
Oveřený zákazník
100 %

Naprosto bezproblémový obchod! Skvělá komunikace se zákazníkem, příjemní lidé a rychlé odeslání zboží! Čističku jsem měla doma druhý pracovní den. Doporučuji!! :)