Naše prodejna je od 22. 10. otevřená pouze pro výdej objednávek. Poradenství stále poskytujeme telefonicky a na [email protected]. Nákup online probíhá beze změn.

Správné větrání je základem pro příjemný vzduch uvnitř místností a zároveň pro naši energii. O větrání toho bylo již mnoho napsáno, nicméně odborníci i laická veřejnost se shodují, že správné větrání odbourává únavu, bolest hlavy, problémy s koncentrací i nespavost nebo rozmrzelost. Proto se určitě vyplatí přečíst si, jak můžete svému domovu dodat čerstvý vzduch a zároveň se inspirovat tipy týkajícími se správného větrání.
 
Zdroj: unsplash.com

Větrejte alespoň 3x denně

 
Odborníci mají jasno. Větrat bychom měli alespoň třikrát denně, a to po probuzení, po návratu z práce a samozřejmě pořádně i před tím, než se uložíme ke spánku. Uvidíte, že se vám bude nejen lépe usínat, ale budete se i jednoduše cítit dobře! Pokud jste celý den doma, třeba o víkendu, větrejte samozřejmě častěji. Zvláště, když trávíte celý víkend v kuchyni a doma se vám mísí pachy ze smažených řízků i pečené bábovky. Mnoho odborníků doporučuje v zimě větrat krátce, ale intenzivně, aby došlo k výměně vzduchu i kyslíku. Naopak v létě oceníte dlouhodobě pootevřené okno odvádějící dusno. A jak poznáte, že je čas větrat? Napoví vám orosená okna.
 

Orosená okna = čas vyvětrat

 
Orosená okna s kapičkami vody mohou být signálem špatného zateplení, možná nekvalitních oken. Při dnešních moderních stavebních postupech ale signalizují spíše nedostatek kyslíku v místnostech. Pokud se u vás doma objeví nahromadění vlhkosti, především pak v koupelně, kuchyni nebo ložnici, setřete vodu papírovým ubrouskem, eventuálně savou utěrkou a okamžitě vyvětrejte. Větrání je důležité i v těch částech domu, kde se může hromadit vlhkost a plíseň, takže třeba i tam, kde máte více pokojových rostlin či akvárium. Vlhkost může způsobovat problémy s dýcháním a podepisovat se na zhoršujícím se stavu alergiků.
 
Zdroj: unsplash.com
 

Důležitá je i teplota

 
Mnoho lidí zastává v otázce vytápění, respektive větrání, mylný postoj. V letních měsících se snaží vnitřní teplotu srazit co nejníž, zatímco v zimě, kdy venku klesají teploty pod bod mrazu, chtějí doma chodit v tílku. Držet bychom se přitom měli jednoduchého pravidla. Ideální se jeví teplota 21 stupňů Celsia v kombinaci s vlhkostí okolo 40 procent. Máte-li doma zastaralá okna, jež nesplňují standard pro komfortní bydlení, zvažte jejich výměnu.
 

Rekuperace vyřeší větrání za vás

 
Rekuperace představuje chytré řešení pro zpětné získání tepla. Speciální systém přivádí čerstvý vzduch zvenčí dovnitř přes rekuperační výměník, a tím vzduch ochlazuje a neustále přivádí čerstvý. Rekuperační výměníky dosahují velmi vysokých účinností předání tepla, a to až okolo 90 %. Díky instalované rekuperaci nemusíte větrat. Naopak tady platí, že pokud máte otevřené okno nebo neustále větráte, efekt rekuperace prakticky nepocítíte. Samozřejmostí je tichý chod celého systému v rodinném domu, komerčních prostorách i moderních bytech.
 
Hodnocení zákazníků
728 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost
14/05/2017
Oveřený zákazník
100 %

Při hledání obchodu pro nákup vybraného zboží jsem porovnával hodnocení obchodů, zkušenosti zákazníků s obchodem, a také nejlepší cenu. Zaujal mne obchod který splňoval má kritéria a navíc k vybranému zboží poskytoval praktický a hodnotný dárek k tomuto výrobku. Zkrátka po všech stránkách nejlepší obchod. Vřele všem doporučuji.