Zvlhčení vzduchu se pozitivně podepisuje na bydlení tam, kde je ústřední topení, dokonalá tepelná izolace nebo spousta elektronických přístrojů generujících teplo a vířící prach. Na všech těchto místech to vlastně vzduch nemá jak přirozeně zvlhčovat, a protože je to na lidskou kůži připravit vlhkost kolem čtyřiceti až padesáti pěti procent v létě v chladných měsících kolem třiceti až padesáti procent, musíte si efektivně pomoci. A v ten moment nastupují do hry zvlhčovače, dnes již jsou k dispozici ve třech různých systémech.
 

Jaký zvlhčovač vybrat?

 
Zvlhčovače vzduchu jsou vhodné samozřejmě pro alergické osoby, stejně tak ale příjemně zvlhčí, popřípadě i provoní díky vonnému silicím na přírodní bázi, domov každému z nás. Dnes jsou zvlhčovače vzduchu vnímány také jako vkusný bytový doplněk, který kromě své funkce musí i dobře vypadat. Na výběr máme z několika typů. První jsou klasické zvlhčovače vzduchu s přirozeným odpařováním, ty se dále dělí na diskové jako filtrační kazety. Investovat lze i do zvlhčovače fungujícího na principu horkých párů.
 
 
Posledně jmenované najdete nejen na internetu pod názvem parní zvlhčovače . Ke svému výkonu využívají ohřívací vody, které následně dezinfikuje a odpařuje. Moderní jsou ale i ultrazvukové zvlhčovače , jež při přeměně vody na páru využívají ultrazvuk. Ten rozbíjí kapky vody na menší a menší část až je jako páru vypouští do prostoru. Místo horké páry tak do místnosti proudí studená mlha. I tady můžete zvlhčovač vylepšit vonné oleje a tomu určené silice, s nimiž docílíte provonění i dezinfikování vzduchu. Rozhodnete-li se pro diskové zvlhčovače, získáte nejen zvlhčení prostoru, ale také čistý vzduch bez prachu.
 
Řada produktů na zvlhčení vzduchu nabízí nové funkce navíc, například časování nebo bezpečnostní kontroly. Kvalitní stroje vhodné pro střední až velké pokoje vám umožňují digitální měření s monitorováním kvality a vlhkosti vzduchu u vás doma, respektive ve vybrané místnosti, kde je třeba. Samozřejmostí je také tichý provoz pro klidný spánek, aniž byste museli zvlhčovač vypínat. Jako bonus lze počítat nadčasový až minimalistický design, jež se skvěle hodí do každého stylu interiéru a samozřejmě snadnou obsluhu.
 
 

Klíčová slova velikost místnosti, žádný byt

 
V každé kategorii zvlhčovačů najdete oblíbenost, jež jsou určeny do malých i velkých prostor a podle toho mají přizpůsobený svůj výkon. Sledujte tedy nejen srovnání cen, ale i kapacitu nádrže a samozřejmě doporučení výrobce, pro jakýkoli velký prostor je daný model vhodný.
 
Chytrý průvodce vám nabídne optimální variantu, bude mít zadané alespoň přibližné rozměry místnosti a požadavky na vlastnosti přístrojů. Stejně tak může být rozhodující charakter použití, zda plánujete zvlhčovač umístit do ložnice, dětský pokoj nebo snad dopřát svým pěstěným rostlinám kvalitní vlhkost vzduchu. Nezapomeňte, že kromě zvlhčovačů také používejte principiální výběr a výběr dalších vzduchotechnik, jako jsou odvlhčovače a čističky vzduchu.
Heureka
Hodnocení zákazníků
1258 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost

01/12/2022
Oveřený zákazník
100 %

Za mě skvělý eshop, přehledný, jasný, žádné hory reklam. Možnost přečíst i recenze, které napomohou s výběrem. Překvapila mě rychlost vyřízení objednávky a dodání.