Naše prodejna je od 22. 10. otevřená pouze pro výdej objednávek. Poradenství stále poskytujeme telefonicky a na [email protected]. Nákup online probíhá beze změn.

Nepříjemný suchý vzduch trápí řadu českých domácností. Může za to ústřední topení, přetopené místnosti i perfektní izolační systém. Suchý vzduch se negativně podepisuje na našich dýchacích cestách a oslabuje obranyschopnost. Velmi špatně snáší suchý vzduch děti, alergici a starší osoby, které trápí dýchací obtíže. Se suchým vzduchem bojujeme právě v zimních měsících, kdy méně větráme, topíme a vlhkost vzduchu klesá až na pouhých třicet procent. Ideální vlhkost vzduchu se pro člověka přitom pohybuje okolo padesáti procent!
 

Jak zajistit příjemné teplo a vlhko zároveň?

 
V letních měsících zajišťuje cirkulaci vzduchu dlouhodobé větrání, kdy máme často otevřená okna i přes noc, protože konečně klesají venkovní teploty a my můžeme nejen ochladit vzduch uvnitř, ale zároveň i rozpálené zdi panelových a cihlových domů. Neméně důležité je ovšem pravidelné větrání v moderních dřevostavbách. Ale co v zimě, kdy otevíráme okna jen na velice krátkou dobu?
 
V chladné části roku se často potýkáme se škrábáním v krku, pálením očí a pocitem ucpaného nosu. Přitom vůbec nemusí jít o příznaky nachlazení. Na vině může být i suché ovzduší. Jak si pomoci? Vsaďte na zvlhčovače vzduchu. Jsou cenově dostupné, vhodné do jakéhokoliv prostoru a zajisté se osvědčí především i v dětském pokoji či ložnici.
 
 
Přemýšlíte nad investicí do parního zvlhčovače? Funguje na principu vodní páry, která se mísí se vzduchem, čímž se ochlazuje, a společně s ním proudí do prostoru. Díky tomu docílíte podobného efektu jako při větrání, a navíc dopřejete svému domovu hygienicky nezávadný provoz. Dáte-li přednost diskovým zvlhčovačům, získáte extrémně tichý provoz, nízkou spotřebu energie a kvalitní zvlhčení vzduchu pomocí disků pro úpravu vzduchu.
 

Kombinace zvlhčení i čištění

 
Mnoho výrobců si klade za cíl nabízet špičkové produkty za dostupné ceny. Sledujte aktuální nabídku online a odměnou vám budou nejen ušetřené peníze, ale též vysoce funkční model zvlhčovače v kombinaci s čističkou vzduchu. Řada kombinovaných modelů je navržena pro přirozené zvlhčování za tichého provozu doplněna praktickými funkcemi. Nastavíte si například časovač, zkontrolujete filtr, a navíc se budete těšit z velmi originálního designu. Nezapomeňte ale, že na trhu jsou stále oblíbenější ultrazvukové zvlhčovače, jež fungují na odlišném principu a nelze je využívat pro zajištění cirkulace vzduchu. Pro cirkulaci volte vždy zvlhčovač na principu odparu.
 

Důležitý je výkon, hlučnost a rovněž cena

 
Při výběru zvlhčovače vzduchu je klíčová velikost místnosti, v níž jej budete používat. Právě od této hodnoty se odvíjí výpočet potřebného výkonu přístroje. Jakmile víte, jak výkonný spotřebič potřebujete, můžete uvažovat nad dalšími funkcemi a technologiemi.
Hodnocení zákazníků
728 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost
22/02/2019
Oveřený zákazník
100 %

Obchod jsem si vybrala kvůli dostupnosti zboží,které jsem chtěla,ceně a recenzí.Nebyla jsem zklamaná.Opravdu je to obchod,kde co nabízí,také mají a dodají v co nejbližším termínu.Komunikace byla skvělá.Nemám připomínky.