Nepříjemný suchý vzduch trápí řadu českých domácností. Může za to ústní topení, přetopené místnosti a perfektní izolační systém. Suchý vzduch se negativně podepisuje na naše dýchací cesty a oslabuje obranyschopnost. Velmi špatně snáší suchý vzduch děti, alergici a starší osoby, které trápí dýchací obtíže. Se suchým vzduchem bojujeme právě v zimních měsících, kdy méně větráme, topíme a vlhkost vzduchu klesá až na třicet procent. Ideální vlhkost vzduchu se pro člověka mění kolem padesáti procent!

Jak vyrábět příjemné teplo a vlhko současně?

V letních měsících zajišťujících cirkulaci vzduchu dlouhodobé větrání, kdy máme často otevřená okna i přes noc, protože konečně klesají venkovní teploty a my musíme nejen ochlazovat vzduch uvnitř, ale současně i rozpínat zdi panelových a cihlových domů. Nemocně důležité je třeba pravidelně větrat v moderních dřevostavbách. Ale co v zimě, kdy otevírá okna jen na velmi krátkou dobu?

V chladné části roku často potýkáme se škrábáním v krku, pálením očí a pocitem ucpaného nosu. Přitom vůbec nemusí jít o několik nachlazení. Na vině může být i suché ovzduší. Jak si pomoci? Vsaďte na zvlhčovače vzduchu. Jsou cenově dostupné, vhodné do jakéhokoli prostoru a zajišťují osvědčení především v dětské pokoji či ložnici.

Boneco

Přemýšlíte nad investicí do parního zvlhčovače? Funguje na principu vodních párů, které se mísí se vzduchem, připravují se ochlazuje, společně s nimi proudí do prostoru. Díky tomu docílíte podobného efektu jako při větrání a navíc dopřejete svému domovu hygienicky nezávadný provoz. Dáte-li přednost diskovým svlhčovačům, získáte extrémně tichý provoz, spustíte spotřebu energie a kvalitní zvlhčení vzduchu pomocí disků pro úpravu vzduchu.

Kombinace zvlhčení i čištění

Mnoho výrobců si klade za cíl nabízíme špičkové produkty za dostupné ceny. Sledujte aktuální nabídku online a odměňte vám budou nejen fungující peníze, ale i vysoce funkční model zvlhčovače v kombinaci s čističkou vzduchu. Řada kombinovaných modelů je navržena pro přirozené zvlhčování za tichého provozu doplněna praktickými funkcemi. Nastavíte si například časovač, zkontrolujete filtr, a navíc se budete těšit z velmi originálního designu. Nezapomeňte ale, že na trhu stále oblíbení ultrazvukové zvlhčovače, jež fungují na odlišném principu a nelze je zajistit pro zajištění cirkulace vzduchu. Pro cirkulaci volte vždy zvlhčovač na principu odpařování.

Důležitý je výkon, hlučnost a další cena

Při výběru zvlhčovače vzduchu je klíčová velikost místnosti, v níž ji budete používat. Právě od této hodnoty se odvíjí výpočet potřebného výkonu přístroje. Víte, jak výkonný spotřebič potřebujete, můžete uvažovat nad dalšími funkcemi a technologiemi.

Heureka
Hodnocení zákazníků
1291 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost

07/12/2022
Oveřený zákazník
80 %

Po týdnu čekání objednávka stornována. Navržená alternativa dodána během dvou dní. Tedy nakonec spokojenost.