Aktuální dění nás nutí podnikat kroky nejen k ochraně nás a našich blízkých, ale i lidí, kteří se dennodenně potkávají v hromadné dopravě, v práci nebo na procházkách s našimi čtyřnohými miláčky. Nejde jen o zákonná opatření, jako je třeba nošení roušek, ale i zvýšená péče o sebe, zejména co se týče dlouhé hygieny.

Lidé po celé republice zkrátka přebírají odpovědnost za své zdraví , což často vede ik nákupu nových domácích spotřebičů, jako jsou čističky vzduchu. I my jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po těchto přístrojích, a proto jsme vybrali uvést na pravou míru, jak to s jejich fungováním vlastně je.

Co dokáže čistička vzduchu?

Základním úkolem čističky vzduchu je zlepšování kvality ovzduší u nás doma, respektive v místnosti, kde je umístěná. Funguje tak, že nasává vzduch a následně jej prochází přes filtr, který jej zbaví nečistot a poté ho uvolní zpět do místnosti. Tým prostředí zbavuje jak prachu a pylů, tak i bakterií a virů - pokud je dostatečně vybaven potřebným filtrem.

Čím více stupňů filtrace, tým vyšší účinnost. Není třeba fér slibovat zázraky.

Jak zvýšit ochranu proti virům a bakteriím?

Jak už jsme zmínili, účinnost čističky vzduchu v souvislosti s viry a bakteriemi se odvíjí hlavně od toho, kolik má stupňů filtrace. Platí tu jednoduché pravidlo - čím více, tým lépe.Nejde však pouze o kvantitu, ale i kvalitu zpracování a technologii jednotlivých filtrů.

Naprostým základem je v tomto případě HEPA filtr, který běžně najdete i v jiných spotřebičích, než jsou čističky vzduchu. Jak ukazují testy, HEPA filtry dovedou absorbovat drobné pevné částice, alergeny, bakterie i viry s téměř stoprocentní účinností, avšak pouze při pravidelné výměně. 

Filtry je vhodné pravidelně vyměňovat (u některých lze prodloužit jejich životnost pravidelným omýváním - nikoliv však donekonečna).

Velký důraz klademe na slovo „téměř“, nemůžete se totiž spoléhat na to, že vás před viry a bakteriemi ochrání pouze čistička vzduchu. Zázraky vám nemohou slíbit ani ty nejlepší přístroje, které na trhu najdete. Proto je v rámci prevence onemocnění virovými a bakteriálními chorobami stále tím nejdůležitějším a především nejúčinnějším opatřením důkladná hygiena.

Rohnson R-9600 PURE AIR

Klientům, kteří chtějí sebe a svou rodinu chránit, doporučujeme zejména čističku Rohnson R-9600 PURE AIR. Z hlediska ochrany před viry a bakteriemi jsou tím nejvhodnějším produktem z naší nabídky. Za její vysokou účinnost můžeme vděčit sedminásobnému filtračnímu systému, který se skládá z těchto částí:

  1. Předfiltr - zachycuje největší nečistoty jako chlupy, vlasy a pyly, a tak prodlužuje životnost dalších filtrů
  2. Katalytický filtr - rozkládá nebezpečné látky v ovzduší, jako například čpavek a benzen
  3. Formaldehydový filtr - zbavuje vzduch i těch nejmenších částic toxických látek, jako například formaldehydu
  4. Antibakteriální filtr - pohlcuje prach a mikroorganismy a likviduje bakterie a vlhkost, a tak brání vzniku plísní
  5. HEPA filtr - zachycuje částice s průměrem 0,1 mikronů, což je třeba prach, pyly, kouř, zvířecí alergeny a spory plísní
  6. UV lampa - pomocí ultrafialového záření likviduje mikroorganismy obsažené ve vzduchu, jako například viry 
  7. Ionizátor - generuje záporné ionty, díky kterým vzduch zůstává příjemný a čerstvý

K filtrům je třeba zmínit, že běžné prodávané čističky vzduchu mají UV lampu pouze základní, a tak nelze počítat s tím, že by ochrana proti virům a bakteriím byla stoprocentní. UV lampy často slouží také jako generátor ozónu, který dezinfikuje vzduch tím, že hubí viry, bakterie, plísně, parazity a další škodlivé mikroorganismy. Opět se však nejedná o stoprocentní ochranu.

Zařízení Rohnson R-9600, podobně jako ostatní čističky vzduchu, vytvářejí v místnosti kvalitní, čistý a dobře dýchatelný vzduch. Díky tomu přinášejí úlevu a ochranu především alergikům, malým dětem a seniorům.

Alternativní model vhodný na čištění virů a bakterií v domácím prostředí doporučujeme Aura Di s UV lampou a ionizátorem.

A co na to váš imunitní systém?

V souvislosti s čističkami vzduchu mezi lidmi koluje mnoho mýtů o tom, že oslabují imunitní systém. Většinou jsou založené na tom, že si tělo na čistý vzduch v bytě zvykne a poté je náchylnější vůči nečistotám, kterým se ve venkovním prostředí nevyhneme. To ale samozřejmě není pravda.

Pobyt v čistém prostředí tělu naopak umožňuje se patřičně regenerovat a načerpat síly. Protože není vystaveno žádným alergenům, virům a bakteriím, může svůj boj na chvíli zastavit, a tak si skutečně odpočinout. Obzvlášť to platí pro osoby trpící astmatem a nebo jinými dýchacími potížemi, kteří jsou v době epidemií a chřipkových sezón mnohem náchylnější.

I když vás tedy čistička před viry a bakteriemi stoprocentně neochrání, pořád je šikovným pomocníkem, který kvalitu vašeho života výrazně posílí. Alespoň si oddechnete od smogu, kouře a dalších složek, které venkovní vzduch běžně znečišťují. Díky tomu si při pobytu doma budete moci každý nádech i výdech skutečně vychutnat.

Vážení zákazníci, po dobu trvání nouzového stavu v ČR je možnost osobního poradenství na provozovně přerušena. Je zde možný pouze osobní odběr objednávek po předešlé domluvě na tel. 608 510 550 či emailu info@vzdusin.cz. INTERNETOVÝ OBCHOD A EXPEDICE ZBOŽÍ FUNGUJE BEZ OMEZENÍ. Prosíme zákazníky, aby upřednostnili platbu kartou. Některé dopravní služby v současné době nepřijímají hotovost. Při převzetí zboží prosíme dodržujte bezpečnostní opatření v podobě ruliček a rukavic. Za celý tým vám přejeme, zůstanete v pořádku a zdraví.


Radek

Autor článku
Radek je zkušený profesionál v oblasti elektroniky s dlouholetým zaměřením na produkty našeho e-shopu (zejména klimatizace, odvlhčovače, elektrokoloběžky, drony a mnoho dalších). Jeho praktické zkušenosti s produkty jsou klíčovým faktorem při tvorbě článků, kde aktivně přispívá k nalezení praktických řešení pro každodenní potřeby našich zákazníků.

Potřebujete pomoci?

+420216216008
+420216216008
Po-Pá (9:00 – 16:00)
Podpořte cirkulaci vzduchu vhodným zvlhčovačem
Nepříjemný suchý vzduch trápí řadu českých domácností. Může za to ústřední topení, přetopené místnosti i perfektní izolační systém. Suchý vzduch se ne...
Jak montovat klimatizace Olimpia Splendid Unico
Chcete sami montovat klimatizaci? I to je možné! Pro vrtání do železobetonového panelu je však nutná vrtací souprava včetně vodního chlazení. Pro tako...
Heureka
Hodnocení zákazníků
1684 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
23/04/2024

Super webové stránky a video návod jako bonus. objednávka byla rychlá a přehledná Doručení objednávky do druhého dne. Doporučím eshopu ještě malý detail a to před dokončením objednávky doporučit příslušenství pro daný model. Např. držák na mobilní telefon. Za mě naprostá spokojenost.