Naše prodejna je od 22. 10. otevřená pouze pro výdej objednávek. Poradenství stále poskytujeme telefonicky a na [email protected]. Nákup online probíhá beze změn.

Aktuální dění nás nutí podnikat kroky nejen k ochraně nás a našich blízkých, ale také lidí, se kterými se dennodenně potkáváme v hromadné dopravě, v práci nebo na procházkách s našimi čtyřnohými miláčky. Nejde jen o zákonná opatření, jako je třeba nošení roušek, ale i zvýšenou péči o sebe, zejména co se týče pravidelné hygieny.
 
Lidé po celé republice zkrátka přebírají zodpovědnost za své zdraví, což často vede i k nákupu nových domácích spotřebičů, jako jsou čističky vzduchu. I my jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po těchto přístrojích, a proto jsme se rozhodli uvést na pravou míru, jak to s jejich fungováním vlastně je.
 

Co dokáže čistička vzduchu?

 
Základním úkolem čističky vzduchu je zlepšování kvality ovzduší u nás doma, respektive v místnosti, kde je umístěná. Funguje tak, že nasává vzduch a následně jej prohání přes sérii filtrů, které jej zbavují nečistot, a poté ho uvolňují zpět do místnosti. Tím prostředí zbavuje jak prachu a pylů, tak i bakterií a virů - pokud je ovšem vybavená potřebným filtrem.
Čím více stupňů filtrace, tím vyšší účinost. Není ovšem fér slibovat zázraky.
 

Jak zvýšit ochranu proti virům a bakteriím?

 
Jak už jsme zmínili, účinnost čističky vzduchu v souvislosti s viry a bakteriemi se odvíjí především od toho, kolik má stupňů filtrace. Platí tu jednoduché pravidlo - čím více, tím lépe. Nejde však pouze o kvantitu, ale i kvalitu zpracování a technologie jednotlivých filtrů.
 
Naprostým základem je v tomto případě HEPA filtr, který běžně najdete i v jiných spotřebičích, než jsou čističky vzduchu. Jak ukazují testy, HEPA filtry dovedou absorbovat drobné pevné částice, alergeny, bakterie i viry s téměř stoprocentní účinností, avšak pouze při pravidelné výměně. 
 
Filtry je vhodné pravidelně vyměňovat (u některých lze prodloužit jejich životnost pravidelným omýváním - nikoliv však donekonečna).
 
Velký důraz klademe na slovo „téměř“, nemůžete se totiž spoléhat na to, že vás před viry a bakteriemi ochrání pouze čistička vzduchu. Zázraky vám nemohou slíbit ani ty nejlepší přístroje, které na trhu najdete. Proto je v rámci prevence onemocnění virovými a bakteriálními chorobami stále tím nejdůležitějším a především nejúčinnějším opatřením důkladná hygiena.
 

Rohnson R-9600 PURE AIR

 
Klientům, kteří chtějí sebe a svou rodinu chránit, doporučujeme zejména čističku Rohnson R-9600 PURE AIR. Z hlediska ochrany před viry a bakteriemi jsou tím nejvhodnějším produktem z naší nabídky. Za její vysokou účinnost můžeme vděčit sedminásobnému filtračnímu systému, který se skládá z těchto částí:
 
  1. Předfiltr - zachycuje největší nečistoty jako chlupy, vlasy a pyly, a tak prodlužuje životnost dalších filtrů
  2. Katalytický filtr - rozkládá nebezpečné látky v ovzduší, jako například čpavek a benzen
  3. Formaldehydový filtr - zbavuje vzduch i těch nejmenších částic toxických látek, jako například formaldehydu
  4. Antibakteriální filtr - pohlcuje prach a mikroorganismy a likviduje bakterie a vlhkost, a tak brání vzniku plísní
  5. HEPA filtr - zachycuje částice s průměrem 0,1 mikronů, což je třeba prach, pyly, kouř, zvířecí alergeny a spory plísní
  6. UV lampa - pomocí ultrafialového záření likviduje mikroorganismy obsažené ve vzduchu, jako například viry 
  7. Ionizátor - generuje záporné ionty, díky kterým vzduch zůstává příjemný a čerstvý
 
K filtrům je třeba zmínit, že běžné prodávané čističky vzduchu mají UV lampu pouze základní, a tak nelze počítat s tím, že by ochrana proti virům a bakteriím byla stoprocentní. UV lampy často slouží také jako generátor ozónu, který dezinfikuje vzduch tím, že hubí viry, bakterie, plísně, parazity a další škodlivé mikroorganismy. Opět se však nejedná o stoprocentní ochranu.
 
Zařízení Rohnson R-9600, podobně jako ostatní čističky vzduchu, vytvářejí v místnosti kvalitní, čistý a dobře dýchatelný vzduch. Díky tomu přinášejí úlevu a ochranu především alergikům, malým dětem a seniorům.
Alternativní model vhodný na čištění virů a bakterií v domácím prostředí doporučujeme Aura Di s UV lampou a ionizátorem.
 

A co na to váš imunitní systém?

 
V souvislosti s čističkami vzduchu mezi lidmi koluje mnoho mýtů o tom, že oslabují imunitní systém. Většinou jsou založené na tom, že si tělo na čistý vzduch v bytě zvykne a poté je náchylnější vůči nečistotám, kterým se ve venkovním prostředí nevyhneme. To ale samozřejmě není pravda.
 
Pobyt v čistém prostředí tělu naopak umožňuje se patřičně regenerovat a načerpat síly. Protože není vystaveno žádným alergenům, virům a bakteriím, může svůj boj na chvíli zastavit, a tak si skutečně odpočinout. Obzvlášť to platí pro osoby trpící astmatem a nebo jinými dýchacími potížemi, kteří jsou v době epidemií a chřipkových sezón mnohem náchylnější.
 
I když vás tedy čistička před viry a bakteriemi stoprocentně neochrání, pořád je šikovným pomocníkem, který kvalitu vašeho života výrazně posílí. Alespoň si oddechnete od smogu, kouře a dalších složek, které venkovní vzduch běžně znečišťují. Díky tomu si při pobytu doma budete moci každý nádech i výdech skutečně vychutnat.
 
 
 
Vážení zákazníci, po dobu trvání nouzového stavu v ČR je možnost osobního poradenství na provozovně přerušena. Je zde možný pouze osobní odběr objednávek po předešlé domluvě na tel. 608 510 550 či emailu [email protected] INTERNETOVÝ OBCHOD A EXPEDICE ZBOŽÍ FUNGUJE BEZ OMEZENÍ. Prosíme zákazníky, aby upřednostnili platbu kartou. Některé dopravní služby v současné době hotovost nepřijímají.  Při převzetí zboží prosíme dodržujte bezpečnostní opatření v podobě roušky a rukavic. Za celý tým vám přejeme, abyste zůstali v pořádku a zdraví.
 

Hodnocení zákazníků
761 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost
20/11/2020
Oveřený zákazník
10 %

Obchod bez jakéhokoliv upozornění (ani mailem) stornoval objednávku. Až po dotazu na Heuréce bylo zjištěno, že obchod zboží, které nabízí nemá...ale zákazník mu ani nestál za to poslat tuto informaci na mail.