Naše prodejna je od 22. 10. otevřená pouze pro výdej objednávek. Poradenství stále poskytujeme telefonicky a na info@vzdusin.cz. Nákup online probíhá beze změn.

Aktuální dění nás nutí podnikat kroky nejen k ochraně nás a našich blízkých, ale také lidí, se kterými se dennodenně potkáváme v hromadné dopravě, v práci nebo na procházkách s našimi čtyřnohými miláčky. Nejde jen o zákonná opatření, jako je třeba nošení roušek, ale i zvýšenou péči o sebe, zejména co se týče pravidelné hygieny.
 
Lidé po celé republice zkrátka přebírají zodpovědnost za své zdraví, což často vede i k nákupu nových domácích spotřebičů, jako jsou čističky vzduchu. I my jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po těchto přístrojích, a proto jsme se rozhodli uvést na pravou míru, jak to s jejich fungováním vlastně je.
 

Co dokáže čistička vzduchu?

 
Základním úkolem čističky vzduchu je zlepšování kvality ovzduší u nás doma, respektive v místnosti, kde je umístěná. Funguje tak, že nasává vzduch a následně jej prohání přes sérii filtrů, které jej zbavují nečistot, a poté ho uvolňují zpět do místnosti. Tím prostředí zbavuje jak prachu a pylů, tak i bakterií a virů - pokud je ovšem vybavená potřebným filtrem.
Čím více stupňů filtrace, tím vyšší účinost. Není ovšem fér slibovat zázraky.
 

Jak zvýšit ochranu proti virům a bakteriím?

 
Jak už jsme zmínili, účinnost čističky vzduchu v souvislosti s viry a bakteriemi se odvíjí především od toho, kolik má stupňů filtrace. Platí tu jednoduché pravidlo - čím více, tím lépe. Nejde však pouze o kvantitu, ale i kvalitu zpracování a technologie jednotlivých filtrů.
 
Naprostým základem je v tomto případě HEPA filtr, který běžně najdete i v jiných spotřebičích, než jsou čističky vzduchu. Jak ukazují testy, HEPA filtry dovedou absorbovat drobné pevné částice, alergeny, bakterie i viry s téměř stoprocentní účinností, avšak pouze při pravidelné výměně. 
 
Filtry je vhodné pravidelně vyměňovat (u některých lze prodloužit jejich životnost pravidelným omýváním - nikoliv však donekonečna).
 
Velký důraz klademe na slovo „téměř“, nemůžete se totiž spoléhat na to, že vás před viry a bakteriemi ochrání pouze čistička vzduchu. Zázraky vám nemohou slíbit ani ty nejlepší přístroje, které na trhu najdete. Proto je v rámci prevence onemocnění virovými a bakteriálními chorobami stále tím nejdůležitějším a především nejúčinnějším opatřením důkladná hygiena.
 

Rohnson R-9600 PURE AIR

 
Klientům, kteří chtějí sebe a svou rodinu chránit, doporučujeme zejména čističku Rohnson R-9600 PURE AIR. Z hlediska ochrany před viry a bakteriemi jsou tím nejvhodnějším produktem z naší nabídky. Za její vysokou účinnost můžeme vděčit sedminásobnému filtračnímu systému, který se skládá z těchto částí:
 
  1. Předfiltr - zachycuje největší nečistoty jako chlupy, vlasy a pyly, a tak prodlužuje životnost dalších filtrů
  2. Katalytický filtr - rozkládá nebezpečné látky v ovzduší, jako například čpavek a benzen
  3. Formaldehydový filtr - zbavuje vzduch i těch nejmenších částic toxických látek, jako například formaldehydu
  4. Antibakteriální filtr - pohlcuje prach a mikroorganismy a likviduje bakterie a vlhkost, a tak brání vzniku plísní
  5. HEPA filtr - zachycuje částice s průměrem 0,1 mikronů, což je třeba prach, pyly, kouř, zvířecí alergeny a spory plísní
  6. UV lampa - pomocí ultrafialového záření likviduje mikroorganismy obsažené ve vzduchu, jako například viry 
  7. Ionizátor - generuje záporné ionty, díky kterým vzduch zůstává příjemný a čerstvý
 
K filtrům je třeba zmínit, že běžné prodávané čističky vzduchu mají UV lampu pouze základní, a tak nelze počítat s tím, že by ochrana proti virům a bakteriím byla stoprocentní. UV lampy často slouží také jako generátor ozónu, který dezinfikuje vzduch tím, že hubí viry, bakterie, plísně, parazity a další škodlivé mikroorganismy. Opět se však nejedná o stoprocentní ochranu.
 
Zařízení Rohnson R-9600, podobně jako ostatní čističky vzduchu, vytvářejí v místnosti kvalitní, čistý a dobře dýchatelný vzduch. Díky tomu přinášejí úlevu a ochranu především alergikům, malým dětem a seniorům.
 

A co na to váš imunitní systém?

 
V souvislosti s čističkami vzduchu mezi lidmi koluje mnoho mýtů o tom, že oslabují imunitní systém. Většinou jsou založené na tom, že si tělo na čistý vzduch v bytě zvykne a poté je náchylnější vůči nečistotám, kterým se ve venkovním prostředí nevyhneme. To ale samozřejmě není pravda.
 
Pobyt v čistém prostředí tělu naopak umožňuje se patřičně regenerovat a načerpat síly. Protože není vystaveno žádným alergenům, virům a bakteriím, může svůj boj na chvíli zastavit, a tak si skutečně odpočinout. Obzvlášť to platí pro osoby trpící astmatem a nebo jinými dýchacími potížemi, kteří jsou v době epidemií a chřipkových sezón mnohem náchylnější.
 
I když vás tedy čistička před viry a bakteriemi stoprocentně neochrání, pořád je šikovným pomocníkem, který kvalitu vašeho života výrazně posílí. Alespoň si oddechnete od smogu, kouře a dalších složek, které venkovní vzduch běžně znečišťují. Díky tomu si při pobytu doma budete moci každý nádech i výdech skutečně vychutnat.
 
 
 
Vážení zákazníci, po dobu trvání nouzového stavu v ČR je možnost osobního poradenství na provozovně přerušena. Je zde možný pouze osobní odběr objednávek po předešlé domluvě na tel. 608 510 550 či emailu info@vzdusin.cz. INTERNETOVÝ OBCHOD A EXPEDICE ZBOŽÍ FUNGUJE BEZ OMEZENÍ. Prosíme zákazníky, aby upřednostnili platbu kartou. Některé dopravní služby v současné době hotovost nepřijímají.  Při převzetí zboží prosíme dodržujte bezpečnostní opatření v podobě roušky a rukavic. Za celý tým vám přejeme, abyste zůstali v pořádku a zdraví.
 
Hodnocení zákazníků
728 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost
14/05/2017
Oveřený zákazník
100 %

Při hledání obchodu pro nákup vybraného zboží jsem porovnával hodnocení obchodů, zkušenosti zákazníků s obchodem, a také nejlepší cenu. Zaujal mne obchod který splňoval má kritéria a navíc k vybranému zboží poskytoval praktický a hodnotný dárek k tomuto výrobku. Zkrátka po všech stránkách nejlepší obchod. Vřele všem doporučuji.