Elektrokoloběžky se těší velké oblibě zejména ve městech, kde se s nimi můžete přepravit z jednoho místa na druhé během pár minut. Při dlouhých cestách však mohou být trochu nepraktické, a to zejména z hlediska pohodlí. Právě proto většina výrobců začala nabízet komfortnější elektrokoloběžky se sedátkem.

Ty vám poskytnou komfortnější zážitek z jízdy, a to při krátkých i dlouhých vzdálenostech. Perfektně se hodí do města, ale narazíte i na nadupané modely, které si hravě poradí s velmi náročným terénem. 

Jaký z nich ale vybrat? Inspirujte se v našem srovnání nejlepších elektrokoloběžek se sedátkem pro letošní rok!

 

nejlepší elektrokoloběžky se sedátkem

Zdroj: Canva

Podle čeho elektrokoloběžky srovnáváme?

Jelikož elektrokoloběžku se sedátkem využijete ve městě i v přírodě, rozhodli jsme se je porovnávat hned podle několika kritérií. V první řadě nás zajímalo, jakým výkonem stroj disponuje. Od něj jsme se přesunuli k maximální rychlosti, délce dojezdu a kapacitě baterie, které jsou při jízdě klíčové.

Z hlediska pohodlí by také elektrokoloběžka neměla být příliš těžká a navíc by ji mělo být možné jednoduše složit. Pozornost jsme věnovali i typům kol. U nich lze vybírat mezi pevnými a gumovými nafukovacími koly – ty vám dokážou nabídnout lepší odpružení a komfort při jízdě. Mimo to jsme se zaměřili i na odpružení elektrokoloběžky, které oceníte hlavně v náročnějším terénu.

 

nejlepší elektrokoloběžky se sedátkem

 

V neposlední řadě jsme hleděli i na bezpečnost, v rámci které jsme se zaměřili například na to, jakým typem brzd je daný model vybaven. U většiny elektrokoloběžek se můžete setkat s hydraulickými nebo kotoučovými brzdami. Obecně se za lepší považuje první varianta, a to především proto, že je rychlejší a efektivnější. Hydraulickými brzdami jsou vybaveny hlavně nejsilnější elektrokoloběžky, naopak pro méně výkonné elektrokoloběžky jsou dostačující kotoučové brzdy.

Nejlepší elektrokoloběžky se sedátkem pro rok 2024

Ještě, než se pustíme do recenzování jednotlivých modelů, se podívejte na přehlednou tabulku. V ní jsme porovnali všechny důležité parametry, které jsou při výběru elektrokoloběžky se sedátkem důležité.

 

Pořadí Model Maximální rychlost Počet motorů Výkon motoru Maximální dojezd Kapacita baterie Skládací Hmotnost Typ kol Nosnost Odpružení Typ brzd Omezovač rychlosti

1.

AERIUM H5600 Dual

80 km/h

2

5 600 W

100 km

40 Ah

Ano

53 kg

Gumová, nafukovací

150 kg

Ano

Hydraulické

Ne

2.

AERIUM Coolfly 2000 W Dual

60 km/h

2

2 000 W

70 km

20,8 Ah

Ano

29 kg

Gumová, nafukovací

150 kg

Ano

Kotoučové

Ne

3.

AERIUM Coolfly 1600 W Dual

45 km/h

2

1 600 W

60 km

15,6 Ah

Ano

27 kg

Gumová, nafukovací

150 kg

Ano

Kotoučové

Ne

4.

AERIUM H800

40 km/h

1

800 W

60 km

15 Ah

Ano

25 kg

Plná, nenafukovací

120 kg

Ano

Kotoučové

Ne

5.

AERIUM ECOSEAT P04

25 km/h

1

350 W

20 km

6 Ah

Ano

16,2 kg

Gumová, nafukovací

120 kg

Ne

Kotoučové

Ne

 

Tím ale naše srovnání nekončí! Pro každý model jsme sepsali podrobnou recenzi, abyste ho snadno mohli porovnat s ostatními a zjistit, jestli odpovídá vašim potřebám.

 

1.

 

AERIUM H5600 Dual

Elektrokoloběžka AERIUM H5600 Dual

 

Naším vítězem je terénní elektrokoloběžka AERIUM H5600 Dual. Už na první pohled zaujme duálním motorem, jehož výkon dosahuje 5 600 W. Hravě si tak poradí s náročným terénem a dlouhými trasami. Během nich oceníte také sedátko, které je součástí výbavy a dá se na stroj jednoduše namontovat. V porovnání s ostatními modely vyčnívá také maximální rychlostí 80 km/h a dojezdem až 100 km.

Výhody a nevýhody

 • Sedátko lze kdykoliv odmontovat
 • Dojezd až 100 km
 • Maximální rychlost 80 km/h
 • Hydraulické brzdy
 • Těžší konstrukce
 • Vyšší cena

 

Výkonná elektrokoloběžka AERIUM H5600 Dual je upravena tak, aby zvládla i ten nejnáročnější terén. Oceníte ji zejména při výletech do přírody, a to i do horských oblastí. Její největší předností je duální motor s celkovým výkonem 5 600 W. Díky tomu je stroj schopen vyvinout maximální rychlost až 80 km/h. Za ideálních podmínek navíc dokáže nabídnout dojezd až 100 km.

K tomu mu napomáhá i vysokokapacitní 40Ah baterie – většina modelů je vybavena bateriemi s kapacitou od 10 do 15 Ah. Podobně jako jiné elektrokoloběžky s velkými koly vyčnívá i z hlediska pohodlí. Kromě toho, že ji lze na delší trasy vybavit kvalitním sedátkem, je navíc i odpružená a opatřená gumovými nafukovacími koly. Plusem je též vysoká nosnost, kdy dokáže uvézt uživatele s hmotností do 150 kg.

V neposlední řadě stojí za zmínku i kvalitní konstrukce elektrokoloběžky, která je pevná a stabilní – nemusíte se tak bát, že by se při jízdě v náročnějším terénu poškodila. Jelikož se jedná o opravdu vytuněný model, je třeba počítat s vyšší cenou. To samé platí i o hmotnosti. Elektrokoloběžka sama osobě váží 53 kg. I po složení tak může být její přenášení náročnější.

Naše hodnocení

Terénní skládací elektrokoloběžka AERIUM H5600 Dual se řadí mezi nejvýkonnější modely nejen v naší nabídce, ale i na trhu. Pokud patříte mezi nadšené cestovatele a rádi zkoumáte přírodu, bude pro vás tento model správnou volbou. Dopředu však počítejte s vyšší cenou a hmotností stroje. V opačném případě si v našem srovnání můžete vybrat méně výkonný, ale zato dostupnější model.

 

2.

 

AERIUM Coolfly 2000 W Dual

Elektrokoloběžka AERIUM Coolfly 2000 W Dual

 

Terénní odpružená elektrokoloběžka AERIUM Coolfly 2000 W Dual si v našem srovnání vysloužila druhé místo. Důvodem je především její vysoký výkon a kvalitní odpružení. Během delších tras si tak můžete nejen odpočinout díky sedátku, ale také se vyhnout nepříjemným nárazům způsobeným nerovnostmi. 

Výhody a nevýhody

 • Duální motor 2×1000 W
 • Dva režimy jízdy
 • Tlumení vzadu, vpředu i uprostřed
 • Dvojitá elektrická brzda
 • Vyšší cena
 • Sedátko je nutné dokoupit a namontovat

 

Elektrokoloběžka oproti ostatním modelům vyniká především tím, že je univerzální. Na rozdíl od jiných elektrokoloběžek disponuje dvěma motory – oba mají výkon 1 000 W. Při zapojení pouze jednoho z nich tedy splňuje stanovenou legislativu a uživatel se tudíž může legálně pohybovat bez řidičského průkazu i po veřejných komunikacích.

Přepínat můžete mezi dvěma režimy, a to Dual motor a Single motor. Při zapojení obou motorů získáte výkon 2 000 W, maximální rychlost 60 km/h a dojezd až 70 km. Počítat můžete také s funkční výbavou, která zahrnuje LED osvětlení a kvalitní displej. Sedátko je nutné dokoupit a následně namontovat – najdete ho taktéž na našem e-shopu: Sedátko pro AERIUM Coolfly 1600/2000 W.

Výrobce myslel i na pohodlí uživatele, a proto elektrokoloběžku vybavil kvalitním tlumením, a to nejen zadním a předním, ale i prostředním. Samozřejmostí je také kvalitní odpružení.

Elektrokoloběžka sice nedisponuje hydraulickou brzdou, ale na druhou stranu má ve své výbavě dvojitou elektrickou brzdu. Ta se vyznačuje vysokou citlivostí, díky které je brzdná dráha podstatně kratší než u klasických kotoučových brzd. Stejně jako u předchozího modelu je i tato elektrická koloběžka s velkými koly opatřena terénními nafukovacími pneumatikami s off-road vzorkem, jen jsou o kousek menší.

Dron s kamerou navíc dokáže obkroužit objekt, který vyberete – i když je v pohybu. Jestliže tedy plánujete natáčet sami sebe například při sjíždění svahu nebo jízdě na kole, nic vám v tom nebrání. Kromě toho model zvládá rozpoznávat gesta, které si předem nastavíte, takže ho můžete korigovat, i když zrovna nemáte v ruce ovladač.

Naše hodnocení

Tuto univerzální elektrokoloběžku si zamiluje každý, kdo hledá stroj do města i přírody. Počítat přitom můžete s kvalitní výbavou, která vám zajistí pohodlnou jízdu za každé situace. Na rozdíl od jiných modelů vám navíc nabídne dokonalé odpružení a prémiovou sadu tlumičů.

 

3.

 

AERIUM Coolfly 1600 W Dual

Elektrokoloběžka AERIUM Coolfly 1600 W Dual

 

Třetí místo si na našem seznamu získala terénní skládací elektrokoloběžka AERIUM Coolfly 1600 W Dual. Ta nás zaujala hlavně duálním motorem a praktickými vlastnostmi, díky kterým se hodí jak na cyklostezku, tak i do náročnějšího přírodního terénu. Její předností je také kvalitní odpružení a inovativní prostřední tlumení.

Výhody a nevýhody

 • Elektrokoloběžka bez řidičáku
 • Kvalitní tlumiče a odpružení
 • Dvojitá elektrická brzda
 • Duální motor
 • O něco menší dojezd

 

Skládací terénní elektrokoloběžka je především univerzální, takže s ní můžete vyrazit prakticky kamkoliv. Vybavena je totiž dvěma motory o výkonu 800 W. Pro jízdu pak můžete vybrat jeden ze dvou režimů. Prvním je režim Single motor, kdy pracuje pouze jeden motor, přičemž druhý režim Dual motor zapojuje oba motory, díky čemuž elektrokoloběžka dosahuje svého plného výkonu 1 600 W. 

Elektrokoloběžka je při plném nasazení schopna vyvinout maximální rychlost až 45 km/h. Pod povrchem konstrukce má ukrytou baterii s kapacitou 15,6 Ah, díky které je schopna nabídnout délku dojezdu až 60 km. Podobně jako předchozí model nabízí jak přední a zadní tlumiče, tak inovativní tlumení uprostřed. Samozřejmostí je i kvalitní odpružení vhodné do náročného terénu. 

I tato terénní elektrokoloběžka disponuje dvojitou elektrickou brzdou, která dokáže reagovat mnohem rychleji než klasická kotoučová brzda. Vybavena je také svítilnou a nafukovacími pneumatikami, které vám zajistí pohodlnou jízdu i při jízdě po nerovném povrchu.

Naše hodnocení

Terénní odpružená elektrokoloběžka AERIUM Coolfly 1600 W Dual je skvělým kompromisem pro uživatele, kteří hledají dopravní prostředek do města i do přírody. Velkou výhodou modelu je především jeho cenová dostupnost, která si v tomto případě nevybrala daň na výkonu. Elektrokoloběžka tak zvládne jízdu i v náročnějším terénu. Po vypnutí druhého motoru s ní navíc můžete bez problému vyrazit do města či na cyklostezku.

 

4.

 

AERIUM H800

Elektrokoloběžka AERIUM H800

 

Terénní skládací elektrokoloběžka AERIUM H800 za nás představuje určitý kompromis mezi terénní a klasickou elektrokoloběžkou. Právě proto jsme ji zařadili i do našeho srovnání. Mezi ostatními modely vyniká především svou všestranností, díky čemuž se perfektně hodí jak do města, tak na méně náročné vyjížďky do přírody.

Výhody a nevýhody

 • Terénní i městský model
 • Cenově dostupná
 • Lehká konstrukce
 • Demontovatelné sedátko
 • S odpružením
 • Pevná kola
 • Klasické kotoučové brzdy

 

Elektrokoloběžka je sestavena tak, aby si poradila s lehce náročným terénem. Hodí se tedy hlavně na krátké projížďky přírodou či jako prostředek pro zkrácení určitých úseků na cestách. Elektrokoloběžka váží 25 kg a navíc je skládací, díky čemuž ji můžete jednoduše složit a přenést přes překážky.

Pokud nemáte v plánu vyrazit do horského prostředí či terénu s vysokým stoupáním, určitě vám elektrokoloběžka dobře poslouží. Jelikož se model řadí mezi nejlevnější elektrokoloběžky, jeho výbava je v porovnání s předchozími modely o trochu slabší.

Namontovaná jsou pouze pevná kola, což se samozřejmě odráží na kvalitě jízdy. Tu alespoň trochu vylepší základní odpružení, takže po nerovnostech přejedete hladce a bez zbytečného drncání. Model se prodává se sedátkem, které lze kdykoliv jednoduše odmontovat. Výhodou je určitě i výkonná přední svítilna a moderní displej.

Elektrokoloběžka se sedátkem v tomto případě disponuje jedním motorem o výkonu 800 W. Podle legislativy se tak na ní můžete při rychlosti 25 km/h pohybovat po veřejných komunikacích, aniž byste museli disponovat řidičským průkazem. Také je vybavena baterií s kapacitou 15 Ah, a tak dokáže nabídnout dojezd až 60 km, přičemž maximální rychlost činí 40 km/h.

Naše hodnocení

Pokud hledáte model, který budete převážně využívat pro dojíždění do práce i školy, ale i tak chcete občas zajet do přírody, je pro vás tato elektrokoloběžka (jako) dělaná. Oproti jiným podobně výkonným modelům disponuje i kvalitním odpružením, které vám zajistí pohodlnou jízdu.

 

5.

 

AERIUM ECOSEAT P04

Elektrokoloběžka AERIUM ECOSEAT P04

 

Na posledním místě se umístila elektrokoloběžka AERIUM ECOSEAT P04. Ta se sice řadí mezi nejlevnější elektrokoloběžky, ale i přesto má co nabídnout. Kromě toho, že disponuje nastavitelným sedátkem, nabízí také městskou výbavu a průměrný dojezd 20 km/h. Jedná se tak o perfektní elektrokoloběžku pro dojíždění do práce, školy nebo na nákupy.

Výhody a nevýhody

 • Výbava do města
 • Elektrokoloběžka bez řidičáku
 • Nastavitelné sedátko
 • Nehodí se do terénu
 • Dojezd pouze 20 km

 

Elektrokoloběžka byla navržena tak, aby uživateli co nejvíce usnadnila a zpříjemnila pohyb po městě. Právě proto je vybavena nastavitelným polstrovaným sedátkem. Počítat můžete i s městskou výbavou, která zahrnuje odrazky, osvětlení a košík pro ukládání věcí nebo nákupu. Samozřejmostí je také přehledný LCD displej s tachometrem.

Jelikož je stroj uzpůsoben pro jízdu po cyklostezkách nebo silnicích, není vybaven odpružením. Na druhou stranu disponuje gumovými nafukovacími koly, díky kterým při jízdě neucítíte každou nerovnost. Pro jednoduché odstavení disponuje elektrokoloběžka také praktickým stojánkem a navíc je možné ji jednoduše složit.

Aby stroj splňoval stanovenou legislativu, je opatřen elektromotorem s výkonem 350 W. S ním dokáže vyvinout maximální rychlost 25 km/h. Uvnitř má zabudovanou baterii s kapacitou 6 Ah, která stroji umožňuje urazit maximální vzdálenost 20 km – to je však pro jízdy po městě víc než dost.

Naše hodnocení

Elektrokoloběžka se sedátkem AERIUM ECOSEAT P04 je ideálním dopravním prostředkem zejména do města. Vyrazit s ní však můžete i na menší výlety do přírody. Neočekávejte však zázraky. Elektrokoloběžka je navržená zejména pro jízdu po dlažbě, betonu či asfaltu, čemuž odpovídá i maximální rychlost 25 km/h.

 

Jak jsme elektrokoloběžky hodnotili?

Elektrokoloběžky se sedátkem se řadí mezi nejvyhledávanější modely elektrokoloběžek na trhu, a proto jsme se je snažili hodnotit komplexně. Neřešili jsme tedy pouze jejich výkon, ale i výbavu a komfort při jízdě.

Ve výsledku nám tedy nešlo o to umístit na první místo nejvýkonnější stroj, ale elektrokoloběžku, která bude bezpečná, pohodlná a jako bonus vám nabídne vysokou rychlost a dlouhý dojezd. Nicméně většinou platí, že výkonnější a dražší modely disponují lepší výbavou, a tak se na prvních příčkách stejně umístily výkonné terénní elektrokoloběžky.

 

Jak je možné vidět, elektrokoloběžky se sedátkem mohou mít různou podobu. Vybrat si tak můžete méně výkonný stroj na krátké trasy po městě, ale i extrémně výkonnou terénní elektrokoloběžku, která hravě zvládne i jízdu v přírodě.

Pro náročné uživatele je nejlepší volbou terénní elektrokoloběžka AERIUM H5600 Dual. Pokud chcete ušetřit a mít doma univerzální stroj, se kterým můžete vyrazit i na veřejné komunikace, bude pro vás ideální volbou elektrokoloběžka AERIUM Coolfly 2000 W s duálním motorem. Méně nároční uživatelé ocení pro jízdy na kratší vzdálenosti elektrokoloběžku AERIUM H800, která perfektně splňuje nároky městského prostředí.

Pokud si s výběrem nevíte rady, můžete se obrátit na naši technickou podporu, kde vám ochotně zodpovíme všechny vaše dotazy.

Radek

Autor článku
Radek je zkušený profesionál v oblasti elektroniky s dlouholetým zaměřením na produkty našeho e-shopu (zejména klimatizace, odvlhčovače, elektrokoloběžky, drony a mnoho dalších). Jeho praktické zkušenosti s produkty jsou klíčovým faktorem při tvorbě článků, kde aktivně přispívá k nalezení praktických řešení pro každodenní potřeby našich zákazníků.

Potřebujete pomoci?

+420216216008
+420216216008
Po-Pá (9:00 – 16:00)
Elektrokoloběžka v dešti – na co byste si měli dát pozor?
Chystáte se vyrazit na elektrokoloběžku v dešti? Přečtěte si naše tipy pro bezpečnou a pohodlnou jízdu pro vás i vaši elektrokoloběžku....
Nejrychlejší elektrokoloběžky: Představujeme nejlepší modely na trhu!
Jaká elektrokoloběžka je nejrychlejší? Jaký model nabízí kvalitu i rychlost? Porovnali jsme nejrychlejší elektrokoloběžky a vybrali ty nejlepší na trh...
Heureka
Hodnocení zákazníků
1684 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
22/04/2024

Super rychlé dodání.Před objednávkou perfektní přístup prodejce,byli mi zodpovězeny všechny moje dotazy.