S elektrokoloběžkou se neztratíte ve městě ani při toulkách přírodou. V souvislosti s tím roste poptávka po výkonnějších modelech, se kterými je jízda nejen rychlejší, ale i mnohem komfortnější. Při výběru vhodného stroje je však třeba myslet i na legislativu.

Elektrokoloběžky bez řidičského průkazu se mohou podle zákona pohybovat pouze rychlostí 25 km/h – další detaily platné legislativy v rámci elektrokoloběžek najdete v našem článku Elektrokoloběžky a legislativa – jaká pravidla musíte dodržovat? Pokud ale hledáte kvalitní terénní elektrokoloběžku a nevadí vám trocha papírování, bude pro vás rychlost klíčovým parametrem. Proto jsme se rozhodli mrknout na zoubek dostupným modelům a vybrali pro vás ty nejrychlejší.

 

nejlepší elektrokoloběžky se sedátkem

Zdroj: Canva

Jaká kritéria jsme brali v úvahu?

Elektrokoloběžky sice na první pohled nepůsobí jako složitá zařízení, jejich rychlost však ovlivňuje celá řada faktorů. Kromě maximální rychlosti jsme hodnotili například i hmotnost samotného stroje. Obecně platí, že čím je elektrokoloběžka těžší, tím složitější pro ni bude dosáhnout vysoké rychlosti.

Naopak příliš lehké stroje zase mohou mít problém se stabilitou při jízdě. S tou souvisí také typ kol a jejich velikost. Pro stabilní a komfortní jízdu ve vyšších rychlostech jsou ideální větší kola se širokými pneumatikami a hlubokým vzorkem. Ideální jsou také pneumatiky s duší, jelikož nabízí lepší pružnost.

V tomto ohledu je dobré se zaměřit i na odpružení elektrokoloběžky, které oceníte jak při jízdě městem, tak i v náročném terénu. Během porovnávání jsme věnovali pozornost i dalším parametrům, které ovlivňují rychlost stroje. Konkrétně se jedná o výkon motoru, kapacitu baterie či dojezd elektrokoloběžky.

Aby byla jízda na elektrokoloběžce bezpečná a pohodlná, měla by disponovat také kvalitními brzdami. V neposlední řadě nás zajímalo také to, zda je stroj uzpůsobený k pohybu na veřejných komunikacích – například jestli je vybaven omezovačem rychlosti.

Nejrychlejší elektrokoloběžky do města i do terénu

Jaké elektrokoloběžky se umístily na prvních příčkách? Vybrali jsme pro vás hned sedm modelů, které vás z hlediska rychlosti, výkonu ani dalších parametrů jistě nezklamou. Kompletní přehled najdete v tabulce níže.

 

Pořadí Model Maximální rychlost Počet motorů Výkon motoru Maximální dojezd Kapacita baterie Hmotnost Typ kol Velikost kol Odpružení Typ brzd Omezovač rychlosti

1.

AERIUM H5600 Dual

80 km/h

2

5 600 W

100 km

40 Ah

53 kg

Gumová, nafukovací

11 palců

Ano

Hydraulické

Ne

2.

AERIUM Coolfly 2000 W Dual

60 km/h

2

2 000 W

70 km

20,8 Ah

29 kg

Gumová, nafukovací

10 palců

Ano

Kotoučové

Ne

3.

AERIUM Coolfly 1600 W Dual

45 km/h

2

1 600 W

60 km

15,6 Ah

27 kg

Gumová, nafukovací

10 palců

Ano

Kotoučové

Ne

4.

AERIUM H800

40 km/h

1

800 W

60 km

15 Ah

25 kg

Plná, nenafukovací

10 palců

Ano

Kotoučové

Ne

5.

AERIUM AOVO PRO

31 km/h

1

350 W

35 km

10,5 Ah

12,5 kg

Plná, nenafukovací

8,5 palců

Ne

Kotoučové

Ano

 

A samozřejmě nezůstaneme jen u výčtu parametrů. Pro každý model jsme připravili také recenzi, která vám prozradí jeho silné stránky i případné slabiny, a tak vám pomůže posoudit, zda je pro vás ten pravý.

 

1.

 

AERIUM H5600 Dual

Terénní elektrokoloběžka AERIUM H5600 Dual

 

Vítězem našeho srovnání se stala vytuněná odpružená elektrokoloběžka AERIUM H5600 Dual. Už na první pohled vás zaujme její pevná konstrukce a nadčasový design. Její největší předností je vysoce výkonný duální motor, který uživateli dokáže nabídnout maximální rychlost až 80 km/h. Hravě si tak poradí i s tím nejnáročnějším terénem, a to i na dlouhé vzdálenosti.

Výhody a nevýhody

 • Vysoká rychlost
 • Duální motor s výkonem 5600 W
 • Sedátko ve výbavě
 • Hmotnost až 150 kg
 • Dojezd až 100 km
 • Jízda jen s řidičským průkazem
 • Vyšší hmotnost

 

Model se řadí mezi nejvýkonnější terénní elektrokoloběžky na trhu. K tomu mu pomáhají hned dva motory, které dohromady disponují výkonem 5 600 W. Díky tomu dokáže uživateli nabídnout rychlost až 80 km/h. Tomu je dokonale uzpůsobená i konstrukce stroje, jež je navržena tak, aby vám při jízdě poskytla potřebnou stabilitu.

Robustní rám elektrokoloběžky nabízí navíc i vysokou nosnost, a to 150 kg. Výkonný motor nabízí rychlost až 80 km/h, zatímco kvalitní baterie s kapacitou 40 Ah zajišťuje dojezd až 100 km. Nedočkavé uživatele potěší také možnost rychlonabíjení. Samozřejmostí je také výbava v podobě velkého displeje, směrovek a pohodlného sedátka.

Pro větší komfort je elektrokoloběžka vybavena velkými 11palcovými nafukovacími koly. Počítat můžete také s pláštěm opatřeným hlubokým vzorkem. Jelikož je stroj určený pro jízdu v náročném terénu, disponuje i hydraulickým odpružením – hydraulické jsou i brzdy, díky čemuž můžete počítat s jejich rychlejší odezvou.

Odpružená elektrokoloběžka není vybavena omezovačem rychlosti, kvůli čemuž s ní nelze vyrazit na veřejné komunikace bez řidičského průkazu. Počítat je třeba i s menšími minusy, kterými je zejména absence tempomatu a váha stroje, která činí 53 kg. Méně náročné uživatele pravděpodobně odradí i vysoká cena, která však kvalitě a výbavě elektrokoloběžky dokonale odpovídá.

Naše hodnocení

Terénní elektrokoloběžka AERIUM H5600 Dual je za nás jedním z nejlepších modelů, na který můžete narazit nejen v našem sortimentu, ale i na celém trhu. Poměr ceny a výkonu je téměř bezkonkurenční, přičemž získáte opravdu nadupaný a odolný stroj, s nímž můžete vyrazit prakticky kamkoliv.

Každopádně je nutné počítat s omezením ze strany legislativy. Pro jízdu na veřejných komunikacích je tedy třeba splnit veškeré podmínky, včetně vlastnění řidičského průkazu. Některým uživatelům může vadit i hmotnost elektrokoloběžky a její vyšší cena.

 

2.

 

AERIUM Coolfly 2000 W Dual

Terénní elektrokoloběžka AERIUM Coolfly 2000 W Dual

 

Rychlá elektrokoloběžka AERIUM Coolfly 2000 W Dual se řadí mezi jedny z nejvýkonnějších strojů v naší nabídce. Právě proto se také umístila na druhém místě. V hodnocení ji nepochybně pomohla i kvalitní konstrukce s pokročilým tlumením nejen vpředu a vzadu, ale také uprostřed. Jízda s elektrokoloběžkou je tak nejen rychlá, ale také extrémně pohodlná.

Výhody a nevýhody

 • Duální motor
 • Lze využívat i bez řidičáku
 • Kvalitní odpružení a tlumení
 • Dvojitá elektrická brzda
 • Menší kola

 

Rychlá elektrokoloběžka do terénu nabízí kromě kvalitního odpružení a tlumení také flexibilitu, jelikož se dá snadno složit. Disponuje duálním motorem o výkonu 2 000 W, který jí umožňuje dosáhnout maximální rychlosti až 60 km/h. Navíc disponuje dvěma módy, a to Single motor a Dual motor. Stačí tedy jen stisknout tlačítko a rázem se z AERIUM Coolfly 2000 W Dual stane elektrokoloběžka, se kterou můžete jezdit i bez řidičáku.

Vyrazit tak můžete do města i přírody. Pokud vás lákají výlety do přírody, můžete počítat s robustní a stabilní konstrukcí. Celková hmotnost elektrokoloběžky přitom činí 29 kg, díky čemuž ji poměrně jednoduše přenesete, kamkoliv budete potřebovat. Pro náročný terén jsou navrženy také pneumatiky elektrokoloběžky, které jsou nafukovací a pro lepší přilnavost disponují hlubokým vzorkem.

Uživatele potěší i baterie s kapacitou 20,8 Ah, která nabízí dojezd až 70 km. Pro rychlou jízdu je elektrokoloběžka vybavena dvojitou elektrickou brzdou, díky které se za běžných podmínek nemusíte obávat zpožděné reakce. Samozřejmostí je také výbava v podobě kvalitního LCD displeje a LED osvětlení pro jízdu za šera či v noci.

Naše hodnocení

Pokud hledáte zlatou střední cestu, je pro vás tato elektrokoloběžka jako dělaná. Získáte tak stroj jak pro pravidelné dojíždění do práce, tak i náročné výlety do přírody. Při zapojení obou motorů vám navíc dokáže nabídnout úctyhodnou rychlost až 70 km/h.

 

3.

 

AERIUM Coolfly 1600 W Dual

Terénní elektrokoloběžka AERIUM Coolfly 1600 W Dual

 

Terénní elektrokoloběžka AERIUM Coolfly 1600 W Dual se v mnohém podobá předchozímu modelu, což je také důvod, proč se umístila na třetím místě. Oproti svému předchůdci je však slabší. I přesto má ale co nabídnout, a to především duální motor a dojezd až 60 km na jedno nabití. Velkým plusem je i jeho flexibilita, díky čemuž lze elektrokoloběžku využít i na veřejných komunikacích.

Výhody a nevýhody

 • Skládací konstrukce
 • Dvojitá elektronická brzda
 • Kvalitní odpružení a tlumení
 • Nižší maximální rychlost
 • Menší kapacita baterie

 

Odpružená rychlá elektrokoloběžka zaujme především svým duálním motorem. Každý z motorů přitom disponuje výkonem 800 W. Při využití módu Single motor je tedy elektrokoloběžku možné využít i na veřejných komunikacích, a to bez nutnosti řidičského průkazu.

Při zapnutí obou motorů můžete z této elektrokoloběžky s velkými koly vymáčknout rychlost až 45 km/h. Ta pro běžnou jízdu v náročnějším terénu je zcela dostačující. Model je vybaven baterií s nižší kapacitou, což se naštěstí nějak výrazně neodráží na dojezdu – za ideálních podmínek činí 60 km.

Kromě toho model disponuje také lehkou a zároveň stabilní konstrukcí, která je navíc opatřena kvalitním odpružením a tlumiči. Elektrokoloběžka je vybavena kvalitními nafukovacími koly a efektivní dvojitou elektrickou brzdou. Počítat můžete i s výbavou, včetně přehledného LED displeje či LED světla.

Naše hodnocení

Terénní elektrokoloběžka AERIUM Coolfly 1600 W Dual je model rychlé elektrokoloběžky, se kterým se neztratíte ve městě ani v přírodě. Oproti ostatním modelům vám sice nenabídne extrémně vysokou rychlost, ale stále disponuje kvalitní výbavou. Velkou výhodou je nepochybně i precizní odpružení a tlumení dotažené do posledního detailu.

 

4.

 

AERIUM H800

Terénní elektrokoloběžka AERIUM H800

 

Terénní elektrokoloběžka AERIUM H800 se v našem srovnání umístila na předposledním místě, a to především kvůli nízkému výkonu a méně kvalitní výbavě v porovnání s konkurenty na vyšších příčkách. Stále se však jedná o rychlou elektrokoloběžku, kterou ocení zejména méně nároční uživatelé, kteří hledají flexibilní stroj do města i do přírody za příznivou cenu.

Výhody a nevýhody

 • Se sedátkem
 • Kvalitní odpružení
 • Do města i do přírody
 • Pevná kola
 • Nižší výkon

 

Rychlá elektrokoloběžka AERIUM H800 je sice slabší, ale má velice kvalitní provedení a z hlediska výbavy a zpracování má stále co nabídnout. Opatřená je elektrickým motorem o výkonu 800 W, čímž splňuje zákonem stanovenou hranici 1 000 W pro jízdu bez řidičáku. Při plném zapojení dokáže vyvinout rychlost až 40 km/h.

I když disponuje baterií s kapacitou pouze 15 Ah, nabízí úctyhodný dojezd, a to až 60 km. Samozřejmostí je kvalitní konstrukce, jež je doplněna také odmontovatelným sedátkem. Menším minusem jsou pevná kola, což se negativně odráží na komfortu celé jízdy. To vám ale částečně vynahradí moderní přehledný displej a přední svítilna.

Naše hodnocení

Terénní elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou zejména pro nenáročné cestovatele. Svým výkonem vás potěší nejen při jízdě po městě, ale i během výletů do přírody. Nejedná se však o čistě terénní model, a proto je opatřena pevnými koly a méně robustní konstrukcí.

 

5.

 

AERIUM AOVO PRO

Elektrokoloběžka AERIUM AOVO PRO

 

Elektrokoloběžka AERIUM AOVO PRO se řadí mezi méně výkonné modely, ale i přesto jsme se ji rozhodli zahrnout do našeho srovnání. Důvodem je především to, že při odblokování omezovače rychlosti dokáže vyvinout rychlost až 31 km/h. V sekci nejlevnějších elektrokoloběžek se tak řadí mezi jedny z nejrychlejších.

Výhody a nevýhody

 • Nízká cena
 • Vhodná do města
 • Brzdění pomocí motoru
 • Praktická výbava
 • Nižší výkon
 • Bez odpružení

 

Elektrokoloběžka disponuje vším, co budete potřebovat – zejména při cestování rušnými ulicemi města. Je vybavena motorem s výkonem 350 W a 12,5Ah baterií, díky které na jedno nabití ujede zhruba 35 km. Samozřejmostí je také městská výbava, včetně LED předního světla a zadního výstražného světla.

Přestože se model řadí mezi nejlevnější elektrokoloběžky, nabízí možnost ovládání prostřednictvím mobilní aplikace Aovo Pro. Velké plus je také brzdění pomocí elektromotoru, které je oproti klasickým brzdám mnohem efektivnější. Bohužel stroj není vybaven odpružením a ani nafukovacími pneumatikami, a tak není vhodný do náročnějšího terénu.

Naše hodnocení

Pokud hledáte elektrokoloběžku, se kterou budete především dojíždět do práce nebo školy, pak vás AERIUM AOVO PRO jistě nezklame. Za poměrně nízkou cenu můžete mít doma stroj, který můžete využívat pravidelně a čas od času s ním vyrazit i na menší výlety do přírody.

 

Jak jsme produkty hodnotili?

Jelikož bylo naším cílem najít nejrychlejší elektrokoloběžky, porovnávali jsme je hlavně podle maximální rychlosti, kterou dokážou vyvinout. Důležité pro nás však bylo i to, zda je model přizpůsoben k tomu, aby zvládl tak rychlou jízdu. Kromě kvalitní konstrukce jsme se tedy zaměřili na kapacitu baterie, výbavu nebo typ a velikost kol.

Klíčovým prvkem bylo také odpružení či tlumení, které řidičům dokáže zajistit pohodlnou jízdu i v extrémně náročném terénu. V neposlední řadě jsme se zaměřili i na to, zda je možné s elektrokoloběžkou vyrazit do terénu nebo i do města, aniž byste museli vlastnit řidičský průkaz.

 

Pokud vás jakýkoliv z modelů zaujal, můžete si jej prohlédnout v nabídce našeho e-shopu. Využít můžete i naší technické podpory, která vám ochotně zodpoví vaše dotazy a pomůže vám vybrat model, který bude odpovídat vašim potřebám a požadavkům. Směrovat na nás můžete i dotazy spojené s jeho zprovozněním či údržbou.

Radek

Autor článku
Radek je zkušený profesionál v oblasti elektroniky s dlouholetým zaměřením na produkty našeho e-shopu (zejména klimatizace, odvlhčovače, elektrokoloběžky, drony a mnoho dalších). Jeho praktické zkušenosti s produkty jsou klíčovým faktorem při tvorbě článků, kde aktivně přispívá k nalezení praktických řešení pro každodenní potřeby našich zákazníků.

Potřebujete pomoci?

+420216216008
+420216216008
Po-Pá (9:00 – 16:00)
Nejlepší elektrokoloběžky se sedátkem: Podrobné srovnání modelů pro rok 2024
Hledáte elektrokoloběžku se sedátkem? Porovnali jsme dostupné modely podle jejich kvality, výkonu a dalších parametrů. Zjistěte, který z nich je ten n...
Údržba elektrokoloběžky: Jak prodloužit životnost vašeho stroje?
Víte, jak udržet elektrokoloběžku v kondici? Pojďte se s námi podívat na tipy, jak provádět pravidelnou údržbu, a tak prodloužit její životnost....
Heureka
Hodnocení zákazníků
1609 recenzí na Heureka.cz
Oveřený zákazník
24/04/2024

žádná nevznikla a přitom jsem se dostal do situace (omyl v mé objednávce), že by mi mohli dělat komplikace. NEDĚLALI a ještě MI POMOHLI.