Klimatizace Unico

Co kdyby vám klimatizace nezničila fasádu? Ať už bydlíte v historické zástavbě a ruce máte svázané památkáři, nebo jen nechcete, aby vám pod okny hučela nevzhledná krabice, klimatizace Unico si jistě zamilujete tak, jako my.

Pokud si pod slovem "klimatizace" představíte velký větrák pod oknem a druhou jednotku uvnitř bytu, potom pro vás máme velké překvapení. To, co jsme popsali, jsou takzvané nástěnné splitové klimatizace. Pokud vás od pořízení takovéto klimatizace odrazuje třeba její komplikovanější montáž, nebo se vám nezamlouvá spíše onen dvoudílný design, pak pro vás máme i lepší variantu. Jednodílné nástěnné klimatizace Unico jsou ideálním řešením všude tam, kde není možné umístit splitovou klimatizaci, nebo když je vyžadován co nejmenší vizuální zásah na fasádě domu.

 

Klimatizace Unico jsou vyrobené tak, aby dokázaly fungovat i bez venkovní jednotky (toho nápadného “velkého větráku”), a proto jsou mnohdy povolovány i v památkových zónách. Jsou proto oblíbené v zemi svého původu – v Itálii – už od roku 1998. V současné době je několik jednotek instalováno například i na Praze 1.

 

JAK VLASTNĚ MŮŽE KLIMATIZACE BEZ VENKOVNÍ JEDNOTKY FUNGOVAT?

Vnitřní jednotka klimatizace již obsahuje veškeré komponenty, a tak není potřeba žádné venkovní jednotky. Proto tento typ klimatizace můžete někdy najít i pod názvem “monoblok klimatizace” – jednotka, která je sama o sobě uzavřený celek. Celý chladící systém se nachází pouze v jedné jednotce Unico, která se svým vnitřním umístěním podobá parapetní klimatizaci. Na fasádě domu jsou ale namísto venkovního dílu s kompresorem vidět pouze dva nenápadné otvory s mřížkou - jeden pro nasávání, a druhý pro vývod vzduchu.

Klimatizace Unico

MODERNÍ DESIGN A SNADNÁ ÚDRŽBA KLIMATIZACE

Klimatizace Unico prochází neustálým vývojem a v současné době jsou tyto jednotky jedničkou na trhu v segmentu monoblokových klimatizací. Díky evropské výrobě se pyšní vysokou kvalitou zpracování a jsou oceňované i po designové stránce. Za estetiku, funkčnost a technologické inovace jsou jednotky Unico držitelem ocenění IF PRODUCT DESIGN a GOOD DESIGN.

Jejich výrobce (italská značka Olimpia Splendid) klade důraz mimo jiné i na nízkou hlučnost a nenáročnost údržby. Proto se v letních měsících vzniklý kondenzát vypařuje automaticky s horkým odpadním vzduchem. Zbytkový kondenzát, který se nestihl odpařit, je nutné vylévat pouze na konci sezóny. Prachový filtr pak zvládnete vyčistit i sami.

Pojďme si na závěr shrnout výhody klimatizací Unico:

  • rychlá montáž
  • chlazení i vytápění (některé modely)
  • úsporný a tichý provoz
  • elegantní tenký design
  • vhodné do historické zástavby
  • technologie invertoru šetří spotřebu energie

 

MONTÁŽ KLIMATIZACE ZAJISTÍME

Klimatizací Unico můžete chladit už za tři hodiny od začátku montáže. Naši odborníci vyvrtají jádrovým vrtákem dva výše zmíněné otvory pro nasávání a vývod vzduchu, jednotku usadí a zapojí do sítě. Zvládne to i každý zručný řemeslník - záleží na materiálu, do kterého se mají otvory vrtat. Montáž je možná do všech materiálů, náročnost se bude lišit podle tvrdosti a tloušťky zdi. Návod na montáž je k dispozici zde: https://www.vzdusin.cz/montaz-klimatizaci-unico

Podívejte se i na videopředstavení klimatizací z řady Unico:

 
 

 

Heureka
Hodnocení zákazníků
1287 recenzí na Heureka.cz
Celková spokojenost

07/12/2022
Oveřený zákazník
80 %

Po týdnu čekání objednávka stornována. Navržená alternativa dodána během dvou dní. Tedy nakonec spokojenost.